ش باردهی آفتابگردان با گوگرد مایع آلی

افزایش باردهی آفتابگردان با گوگرد مایع آلی

افزایش باردهی آفتابگردان به تعداد دانه ها و درشتی دانه و وزن هر دانه (پوک و یا پر بودن) آنها مربوط می شود.یعنی اگر بتوانیم که دانه های بیشتر و پر تر داشته باشیم میزان برداشت ما نیز بیشتر خواهد شد.برخی از عناصر هستند که به عنوان کود پایه برای برخی از محصولات هستند.کودهای که برای آفتابگردان مورد استفاده قرار می گیرد پتاسیم، فسفر، کلسیم،گوگرد،ازت،و ریز مغذی ها مانند آهن،روی،مس،منگنز می باشد. همه این عناصر نقش سازنده ای در باردهی دارند. اما گوگرد در میان آنها برای آفتابگردان که جزو دانه های روغنی می باشد تاثیرات چشمگیر تری دارد. و کمبود آن باعث کاهش عملکرد عناصر دیگر خواهد شد. امروز در این مورد با شما صحبت خواهیم کرد.

 

 

اهمیت گوگرد در افزایش باردهی آفتابگردان:

افزایش باردهی آفتابگردان با گوگرد مایع آلی

گوگرد از نظر اهمیت چهارمین عنصر مفید در جدول غذایی گیاهان قرار دارد.اما برای دانه های روغنی مانند آفتابگردان و کلزا و سویا و ذرت می توان جزو کودهای پایه دانست.و این گیاهان بیشتر از دیگر محصولات به گوگرد نیاز دارند. تحقیقات نشان داده که گوگرد نقش مهمی در پر کردن دانه و کیفیت دانه ها و وزن دانه ایفا می کند. یکی از فواید مصرف گوگرد برای آفتابگردان این است که باعث چرب تر و روغنی تر شدن مغز آن خواهد شد که بازار پسندی بهتری را خواهد داشت.

درست است که گیاه ما به عناصری مانند پتاسیم و فسفر و کلسیم و منگنز و ریز مغذی ها و کودهای دامی داشته باشد اما نیاز به گوگرد بیشتر خواهد بودزیرا گوگرد عامل افزایش بهره وری و عملکرد عناصر دیگر نیز خواهد شد.که منجر به افزایش باردهی آفتابگردان خواهد شد.گویا نتیجه بخش بودن این عناصر در گرو مصرف گوگرد می باشد.

در خصوص نوع گوگرد که برای کشاورزی مناسب استباید بدانید که بهترین نوع گوگرد برای مصارف کشاورزی گوگرد به شکل سولفات می باشد.و بهتر است که از گوگردهای مایع استفاده کنیم زیرا کاربری بهتر و آسان تری دارد.توصیه ما گوگرد مایع آلی می باشد.

 

تاثیرات گوگرد آلی برای آفتاب گردان:

گوگردی که شما مصرف می کنید باید از نوع معدنی باشد. و بهتر است با عناصری مانند کلسیم و مواد آلی و ریز مغذی ها غنی سازی شده باشد. این باعث می شود که گوگرد عملکرد بالاتری نسبت به گوگرد های معمولی داشته باشد.استفاده گوگرد برای افزایش باردهی آفتابگردان توصیه می شود به دلیل که به آن اشاره خواهیم کرد.

  • هر چند آفتابگردان نسبت به کم آبی مقاوم است اما در زمان غنچه در صورت عدم رطوبت در گیاه یکی از عوامل عدم دانه و ریزش آن خواهد شد.گوگرد مایع آلی  موجب می شود که گیاه نسبت به کم آبی و سرما مقاومت خوبی داشته باشد.مخصوص در خاک های شنی و بافت درشت به دلیل همراه داشتن مواد آلی رطوبت خاک را حفظ می کند.
  • گوگرد مایع برای جلوگیری از ورود آفات و پیشگیری از آن به صورت طبیعی و ارگانیک بسیار مفید می باشد. آفاتی مانند سفیدک ،زنگ، انواع حشرات پروانه دانه خوار،سوسک گرده خوار،و…. در کنترل بیماری قارچی عملکرد خوبی داشته است. همچنین در خصوص بیماری ها و آفات درون خاک نیز تاثیر گذار است.می توانید به صورت آبیاری و محلول پاشی مصرف نمایید.
  • گوگرد مایع آلی به دلیل داشتن مواد آلی عامل حاصل خیزی خاک و عملکرد بهتر کودهای زیستی و قارچ ها و باکتری ها مفید خاک خواهد شد.
  • یکی از عواملی که موجب می شود عناصر ما در خاک جذب نشود آهک و شوری و ph خاک می باشد.گوگرد میزان درصد این عناصر را کاهش می دهد و شرایط را برای جذب مواد غذایی برای گیاه فراهم می کند. می توان اینگونه گفت که گوگرد یک اصلاح کننده خاک برای شما می باشد.
  • باعث افزایش کیفیت محصول و دانه های آفتابگردان می شود.

 

طریقه مصرف گوگرد برای آفتابگردان:

قبل از بیان طریقه و روش مصرف حتما در خصوص گوگرد مناسب برای کشاورزی مطالعه نمایید.تا گوگردهای تقلبی و بی کیفیت باعث ایجاد مشکل کشاورزی شما نشود. برای هر یک هکتار ۲۰ لیتر گوگرد به روش آبیاری مناسب می باشد. و برای محلول پاشی به ازای هر هکتار ۵ لیتر توصیه می شود. بهترین زمان مصرف گوگرد برای آفتابگردان ابتدا در زمان چند برگی شدن و دوم در زمان قبل از گل دهی می باشد.

 

آیا می دانید که:

جهت افزایش ریشه زایی بذر در خاک و همچنین تقویت آن در برابر تنش های محیطی ( کم آبی و سرما) و همچنین قدرت جوانه زنی بهتر از کود هیومیک استفاده می کنند.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

[njwa_button id=”4789″]

تماس با ما