افزایش باردهی زرد آلو با کود گوگرد مایع آلی

افزایش باردهی زرد آلو با کود گوگرد مایع آلی

افزایش باردهی زرد آلو با گوگرد مایع آلی فقط یکی از تاثیرات گوگرد مایع آلی می باشد. همیشه باردهی محصولات در کنار مراقبت و داشتن یک خاک حاصل خیز می باشد. تا زمانی که شما دفاع آفات و اصلاح ساختار خاک را انجام ندهید نمی توان گفت که محصول پر خوبی را برداشت خواهید کرد. حتی اگر از کودهای مرغوب و با کیفیت استفاده نمایید. زیرا برخی از املاح در خاک هستند که جذب عناصر در کود ها را مختل می کنند کود گوگرد مایع آلی یک کود سه کاره برای زرد آلو می باشد. برای تاثیرات کود گوگرد مایع آلی بر روی زرد آلو این مقاله را مطالعه نمایید.

 

تاثیرات گوگرد مایع آلی:

شاید بسیاری از شما عزیزان تاثیرات گوگرد مایع آلی آشنا باشید. این کود به دلیل داشتن عناصری به غیر از گوگرد تاثیرات بیشتری را بر روی محصول ایجاد می نماید. استفاده از کودهای دیگر مانند کودهای npk و یا ماکرو کامل نیز میتوان در باردهی تاثیر گذار باشند . اما برای اصلاح ساختار خاک و کمک به افزایش عملکرد این کودها نیاز هست که از گوگرد مایع آلی استفاده شود. که به برخی ازتاثیرات آن اشاره خواهیم کرد

  1. افزایش باردهی زرد آلو  و رشد گیاهان به دلیل وجود گوگرد و مواد آلی و ریز مغذی ها
  2. گوگرد باعث تحریک آنزیم های درخت برای تولید پروتئین خواهد شد که در عملکرد درخت و فتونستز بسیار موثر خواهد بود.
  3. اصلاح ساختار خاک های آهکی و شور و یا قلیایی که در جذب عناصر و تغذیه درخت اختلال ایجاد می کند.
  4. به دلیل تغییرات شیمیایی که به صورت موضعی در خاک ایجاد می شود جذب عناصر موجود در خاک را بسیار بسیار افزایش خواهد داد.
  5. ازبین بردن برخی از آفات و یا دفع حشرات و شته ها و همچنین کنترل بیماری ها قارچی که به شدت مصرف استفاده از سموم را کاهش خواهد داد.
  6. کاهش سمیت خاک و کمک به افزایش فعالیت کود های زیستی درون خاک
  7. گوگرد آلی باعث افزایش مقاومت محصول و درخت در برابر کم آبی و خشکی و سرما زدگی خواهد شد.
  8. به دلیل وجود مواد آلی باعث افزایش قابلیت نگه داری رطوبت در خاک خواهد شد.
  9. گوگرد مایع آلی در افزایش ماندگاری محصول پس از برداشت را افزایش خواهد داد.

طریقه مصرف :

گوگرد مایع آلی را می توانید به صورت آبیاری و محلول پاشی مصرف نماید.البته برای محلول پاشی میزان کمتری را دارد. میزان مصرف به روش آبیاری به ازای هر هکتار ۲۰ لیتر توصیه می گردد و یا برای هر ۲۰۰ درخت میزان ۲۰ لیتر مناسب می باشد.بهترین زمان مصرف ۳ نوبت می باشد که ابتدا قبل از گل دهی و  دوم بعد از تشکیل میوه و سوم ۲۰ روز قبل از برداشت محصول می توان استفاده نمود.برای محلول پاشی به ازای هر ۱۰۰ لیتر ۱ لیتر گوگرد می توان در نظر گرفت.

 

افزایش باردهی زرد آلو:

این محصول به دلیل آنکه قابلیت بالای در جذب دارد نیاز به مصرف مواد جانبی ندارد. و به راحتی در آب حل می شود و قابل استفاده است. در کنار مصرف کودهای دیگر توصیه می کنیم که حتما از گوگرد مایع برای کمک به جذب عناصر و مبازره با افات نیز استفاده نمایید. با مصرف گوگرد مایع آلی به شما اطمینان خواهیم داد که افزایش باردهی زرد آلو را بسیار مشهود خواهد بود.نه تنها باردهی بلکه سلامت محصول و افزایش کیفیت محصولات را نیز خواهید داشت.این محصول به دلیل آنکه به صورت کاملا ارگانیک است هیچ گونه گیاه سوزی و یا آلودگی در خاک ایجاد نمی کند.

 

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت اسید هیومیک اصل :

چرا کود آهن آلی کلاستری مصرف کنیم؟

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت گوگرد مایع آلی:

تماس با ما