افزایش 25% باردهی گندم با گوگرد مایع آلی

افزایش ۲۵% باردهی گندم با گوگرد مایع آلی

باردهی گندم با گوگرد مایع آلی هم از نظر تعداد دانه بندی و هم از نظر درشتی دانه های گندم محقق خواهد شد.می دانید که عنصر گوگرد از نظر اهمیت غذایی سومین عنصر مهم و حیاتی برای تولید غلات و دانه های روغنی و محصولات علوفه ای می باشد. صرف نظر از این موضوع می خوام بگویم مزیت های چندگانه که گوگرد مایع آلی برای ما هم به عنوان یک ماده غذایی و هم به عنوان یک اصلاح کننده ایجاد می کند باعث افزایش باردهی گندم خواهد شد.به همین دلیل اصرار داریم که در کنار مصرف کودهای باردهی ماکرو و  npk حتما از کودهای گوگرد مایع آلی نیز استفاده نمایید.

 

مزیت گوگرد مایع آلی برای گندم:

کیفیت گندم بستگی به نوع و میزان پروتئین ذخیره شده در دانه های آن دارد.تحقیقات نشان می دهد که گوگرد تاثیر ویژه ای بر روی (عملکرد دانه و میزان برداشت و پروتئین موجود در دانه گندم) خواهد داشت.گوگرد و نیتروژن دو عامل اصلی برای ساخت پروتئین در گیاه می باشند.اگر بخواهیم ساده و بدون مطالب اضافی بیان کنیم بدون تامین کافی عنصر گوگرد گندم نمی تواند به عملکرد کامل خود برسد.و در صورت کمبود گوگرد رشد آن متوقف خواهد شد. زیرا در محصولات مانند غلات و دانه های روغنی  کمبود گوگرد بسیار اثر گذار می باشد.پس می توان گفت باردهی گندم با گوگرد مایع رابطه مستقیم دارد.

همچنین با بررسی های انجام شده مشخص شده است که رشد باوری گندم نسبت به رشد رویشی گندم به کمبود عنصر گوگرد حساس تر می باشد یعنی کمبود گوگرد بر روی باردهی گندم و دانه ها تاثیر بیشتری خواهد داشت. اهمیت مصرف گوگرد فقط به عنوان یک ماده غذایی نمی باشد بلکه تاثیرات جانبی دیگر نیز دارد که عبارتند از

  1. گوگرد مایع آلی به دلیل وجود ریز مغذی ها و مواد آلی تاثیر بسزایی در افزایش باردهی گندم خواهد داشت.
  2. در کنار مصرف اقسام کودها دامی و کودهای باردهی مانند npk و ماکرو برای افزایش قابلیت جذب آنها به وسیله ریشه می توانید از گوگرد استفاده کنید.زیرا ساختار بیشتر خاک های ما دارای آهک و یا شوری و حالت قلیایی هستند. گوگرد به صورت طبیعی که کاهش آهک و شوری و ph خاک باعث عدم مزاحمت برای جذب این عناصر خواهد شد این تاثیر در عناصری فلزی مانند آهن و روی و مس و … بسیار مشهود خواهد بود.
  3. گوگرد به دلیل خواص طبیعی خود به دور کردن و رفع آفاتی مانند سیاهک و سفیدک و زنگ و حشرات و سن کمک شایانی خواهد کرد.و این کار را در کنار خواص باردهی انجام خواهد داد و عملا با یک تیر دو هدف را می زنید.

 

 باردهی گندم با گوگرد مایع آلی:

برای درشتی دانه و دانه بندی بیشتر گندم نیاز به کودهای مانند پتاسیم و فسفر و کلسیم و  نیتروژن و عناصر ریز مغذی هم داریم. البته طول سنبله و تعداد دانه بندی نیز مهم است.اما نیاز گندم به گوگرد مایع بیشتر از این عناصر می باشد.داشتن مواد آلی در گوگرد مخصوصا در زمین های شنی و یا رسی باعث می شود که گوگرد ماندگاری بهتری داشته باشد و به سرعت از دسترس ریشه خارج نشود.زیرا گوگرد مایع آلی به صورت سولفات است و در خاک متحرک می باشد.یکی از عوامل مهم در کیفیت باردهی  گندم حجم ریشه می باشد که هر چه ریشه حجیم تر باشد جذب عناصر و مواد غذایی بیشتر خواهد بود.برای افزایش ریشه زایی بذر نیز می توانید از کود هومیک استفاده نمایید که در رشد خوشه های بسیار تاثیر گذار است.

 

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف گوگرد مایع:

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت گوگرد مایع آلی:

[njwa_button id=”4789″]

تماس با ما