بهترین اسید هیومیک برای سانسوریا و گل

بهترین اسید هیومیک برای سانسوریا و گل

اسید هیومیک برای سانسوریا همان عامل اصلی رشد و پر پشت شدن سانسوریا در گلخانه ها می باشد.هیومیک اسید به دلیل وجود ماده آلی یک محرک رشد فوق العاده برای همه گیاه و درختان و بذرها می باشد.باید بگویم که تاثیرات آن به همین جا ختم نمی شود و افزایش ریشه زایی و افزایش حجم ریشه و نیز تنفس بهتر گیاه و اصلاح خاک و جذب عناصر غذایی برای ریشه را نیز به آن اضافه نمایید.اگر می خواهید سانسوریایی شمشیری و یا پایه کوتاه شما پهن برگ و پر پشت باشد توصیه می کنیم حتما از هیومیک اسید برای آن مصرف نمایید.این کود کاملا طبیعی است و هیچ گونه خطری برای گیاهان ندارد.

 

 

بهترین هیومیک اسید برای گل:

بهترین اسید هیومیک برای سانسوریا و گل

اسید هیومیک برای سانسوریا بر خلاف تصور اصلا از خانواده اسیدها نمی باشد و هیچ گونه ضرری برای خاک و گیاه ندارد.این محلول از یک نوع زغال سنگ معدنی در آمریکا به نام لئوناردیت بدست می آید.مهمترین دلیل استفاده از هیومیک اسید به خاطر تاثیرات آن بر روی خاک و ریشه می باشد و اصلا یک ماده غذایی نیست یعنی اینکه اگر از هیومیک اسید استفاده می کنید حتما نیاز است که از مواد غذایی مانند نیتروژن،فسفر،کلسیم و آهن و گوگرد نیز در سبد غذایی گل ها قرار دهید.هیومیک اسید فقط یک محرک رشد است.

هیومیک به دو نوع پودری و مایع تولید می گردد که هیومیک اسید مایع به دلیل ترکیب شدن بهتر با آب مصرف بیشتری نسبت به نوع پودری آن دارد.هیومیک اسید اصل لئوناردیت را اگر بخواهیم بشناسیم اولا دارای یک بوی همانند بوی خاک و گرم دارد و مزه آن تلخ است.هیومیک اسید ۱۶درصد بهترین نوع هیومیک می باشد که بسیار متعادل است.

 

بهترین کود برای گیاهان کودهای متعادل مانند ۱۰-۱۰-۱۰ و یا سه بیست و یا ۱۲-۱۲-۱۲ می باشد.جهت گلها و گیاهان خود از کودهای بادرصد بالا استفاده ننمایید.زیرا ممکن است که باعث مسمومیت گیاه شده و یا باعث بر هم زدن تعادل عناصر غذایی خواهد شد.اگر یک عنصر غذایی در خاک بیش از حد افزایش یابد برای جذب عناصر دیگر ایجاد مشکل خواهد کرد.

 

 

تاثیرات اسید هیومیک برای سانسوریا:

چرا از هیومیک اسید برای سانسوریا استفاده کنیم؟پاسخ این است که این محلول جادویی باعث ایجاد یک بستر مناسب رشد برای گیاه خواهد شد و از طرفی نیز به آزاد سازی و عملکرد بهتر عناصر غذایی نیز کمک خواهد کرد.بیشتر خاک های ما دارای آهک می باشد و یا عاری از ماده آلی هستند.ماده آلی در اصل اصلی ترین عامل حاصل خیزی خاک می باشد. رخی از تاثیرات هیومیک اسید برای گیاهان عبارتند از:

  • تحریک نمودن گیاه و بذر به رشد و جوانه زنی
  • افزایش ریشه زایی و حجیم نمودن ریشه ( هر چقدر گیاه شما ریشه پر حجم و بیشتری داشته باشد قطعا گل بهتری خواهید داشت)
  • اصلاح ساختار خاک و پوک کردن آن که با افزایش ورود اکسیژن به خاک که باعث تنفس بهتر ریشه خواهد شد.
  • افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش های سرمایی و گرمایی
  • افزایش نگه داری رطوبت در خاک گلدان
  • اصلاح بیولوژی خاک از نظر فعال کردن میکرو ارگانیسم های آن
  • آزاد سازی مواد غذایی و افزایش عملکرد آنها برای گیاه
  • جذب عناصر غذایی غیر قابل جذب برای ریشه مانند هیدرو کربنات ها و در دسترس قرار دادن آنها برای ریشه

 

 

زمان مصرف هیومیک اسید برای سانسوریا:

اسید هیومیک برای سانسوریا در ۲ زمان بسیار توصیه شده است ابتدا در زمانی که گیاه شما پاجوش زده و نیاز است که پاجوش ها را جدا کنید و به یک گلدان دیگر انتقال دهید تا تکثیر شود پس از کاشت حتما هیومیک اسید را به همراه آب به گل داده شود تا هم به رشد آن کمک کند و هم تنش ها و استرس گیاه را کاهش دهد.همچنین در زمانی که شما می خواهید قلمه بزنید و یا گل ار از گلخانه به محیط خانه می آورید.لازم است که حتما از این محلول جادوی استفاده نمایید.

در طول فرایند رشد هر ۳ ماه یک بار به غیر از زمستان می توانید از آن استفاده نمایید.بهتر است در زمستان از کودهای غذایی زیاد استفاده نشود چون گیاه نیاز به استراحت دارد تا در بهار مجدد رشد خوبی داشته باشد.گیاهان بر اساس نیاز خود عناصر غذایی را مصرف میکنند و مازاد آن نه تنها به آنها کمک نمی کند بلکه ممکن است مشکل ساز نیز بشود.

 

آیا می دانید که:

خاک مناسب برای گیاه سانسوریا ترکیب از خاک کاکتوس+ کمی خاک برگ و پرلیت می باشد.و در فصل زمستان نیاز به آبیاری زیادی ندارد و باید آبیاری هفتگی انجام شود.

برای خرید گوگرد مایع آلی و هیومیک اصل و کود دامی بایوجمی از طریق وات ساپ اقدام نمایید.همکاران ما آماده پاسخگوی به سوالات شما هستند.

 

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل:

قیمت کود آلی بایوجمی

نفش کاربردی گوگرد مایع آلی برای برنج:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما