بهترین اسید هیومیک مایع

بهترین اسید هیومیک مایع

 بهترین اسید هیومیک را شاید به آسانی نتوان تشخیص داد.زیرا در بازار برندهای تقلبی خارجی و هیومیک های بی کیفیت بسیار وجود دارد.یکی از مهمترین و اصلی ترین ویژگی هیومیک اسید اصل این است که خاصیت کلاته دارد.یعنی عناصری که برای گیاه قابل جذب نیست را جذب می کند و در دسترس گیاه قرار می دهد.تولید هیومیک اسید با این ویژگی خاص کار آسانی نیست و نیاز به تخصص و دستگاه های ویژه دارد.و تولید آن نسبتا گران خواهد بود.پس می توان نتیجه گرفت که از کودهای هیومیک اسید با قیمت های ارزان نشان دهنده این موضوع است که هیومیک مرغوبی نخواهد بود.از طرفی نیز هیومیک بی کیفیت را با قیمت بالا و گزاف به کشاورزان عرضه می کنند.بهترین راه مطمئن برای انتخاب بهترین اسید هیومیک این است که به صورت مستقیم آن را از تولید کننده دریافت نمایید.

 

نحوه تولید اسید هیومیک:

بهترین اسید هیومیک مایع از یک نوع سنگ معدنی به نام لئوناردیت در معادل زغال سنگ بدست می آید.البته هر نوع سنگ معدنی نیز برای این کار مناسب نیست.باید میزان درصد کربن و نیتروژن آن در حد متعادل باشد.و همچنین میزان خاکستر آن نیز کم باشد.سنگ معدنی پس از انتقال به کارخانه در محلول های خاصی قرار می گیرد و با آنها واکنش نشان داده و پس از طی فرایند های مخصوص ماده هومات بدست می آید.

هومات به همان ماده سیاه رنگی گفته می شود که از سنگ معدنی استخراج می شود و دارای هیومیک اسید می باشد.در مرحله آخر باید از فیلتر های مخصوص عبور داده شود و ذرات و ناخالصی آن گرفته شود تا یک محلول مایع یکدست بدست آوریم.این فرایند بسیار زمان بر و پر هزینه می باشد که باعث گران شدن محصول نهایی خواهد شد.اما تاثیرات اسید هیومیک در کشاورزی بسیار ارزشمند خواهد بود که صرف این هزینه را جبران خواهد کرد

 

یکی از راه های تشخیص آنکه واقعا شرکتی تولید کننده است یا خیر گرفتن اطلاعات اولیه در خصوص نحوه تولید  اسید هیومیک می باشد.زیرا کسی که واقعا تولید کننده باشد قطعا می تواند به شما اطلاعات خوبی را ارائه نماید.

 

چند ویژگی اسید هومیک مایع با کیفیت :

اسید هیومیک با کیفیت را شاید بتوان چند ویژگی برای آن در نظر گرفت البته روش تشخیص اسید هیومیک اصل و تقلبی را قبل بیان کردیم اما در اینجا نیز به چند نکته اشاره خواهیک کرد.

  • یکی از ویژگی های اسید هیومیک مایع با کیفیت این است ابتدا به صورت کاملا سیاه است ولی زمانی که با آب ترکیب می شود رنگی به سمت رنگ قهوه ای پر رنگ متمایل می شود.
  • در اسید هیومیک های پودری زمانی که با آب ترکیب می شود و از ظرف آن را خالی می کنیم نباید شاهد ناخالصی و یا ذرات پودر در ته ظرف باشیم.

اسید هیومیک مایع و یا پودری با درصد های بالا مانند ۳۰% و یا ۴۰% کمی شبه بر انگیز هست.زیرا زمانی که سایت خارجی شرکت های آمریکای مراجعه میکنیم و مشاهده خواهید کرد که بالا ترین میزان درصد هیومیک های تولید شده بین ۱۲ الی ۲۱ درصد می باشد.تولید هیومیک واقعا هزینه بر خواهد بود و برای همین نوع با کیفیت آن گران خواهد بود.البته هر گرانی نیز نشان دهنده کیفیت بالا نمی باشد.زیرا برخی از افراد سود جو به دنبال سودهای بالاتر هستند و هیومیک های بی کیفیت را با قیمت گزاف به کشاورزان عرضه می کنند.بهترین راه تامین مستقیم از تولید کننده می باشد.

هیومیک مایع به دلیل آنکه فرایند تولید بیشتری و زمان بری دارد از لحاظ عملکردی بهتر از هیومیک پودری می باشد.به نوعی عصاره هیومیک پودری هیومیک مایع خواهد بود.کاربردهای هیومیک مایع و پودری را قبلا در مقاله بیان کرده ایم.

 

 

ترکیبات اسید هیومیک مایع هومات:

اگر بخواهیم بهترین اسید هیومیک مایع که در داخل تولید می شود را به شما توصیه نماییم اسید هیومیک هومات می باشد.میزان درصد ماده آلی آن ۱۶% است که مشابه هیومیک های آمریکایی می باشد.اسید و نیز اسید فیولیک ۲% و پتاس به میزان ۳% در ترکیب آن وجود دارد.به خوبی با آب ترکیب می شود و هم به صورت آبیاری غرقابی و هم به صورت قطره ای و محلول پاشی به خوبی قابل استفاده خواهد بود.عمده ماده تشکیل دهنده اسید هیومیک را کربن و نیتروژن تشکیل می دهد.اما برخی از عناصر مانند پتاس و اسید فولیک و فسفر نیز در ترکیب آنها به صورت جزئی نیز ممکن است وجود داشته باشد.

  • اسید فولیک : اسید فولیک نقش هدایت مواد غذایی به ریشه را دارد.وهمچنین باعث تنفس بهتر گیاه و افزایش بهتر فتوسنتز  نیز می شود.
  • نیتروژن: عامل اصلی احیا در گیاهان می باشد و باعث رشد رویشی در گیاه خواهد که در نهایت فتوسنتز بهتری خواهیم داشت.
  • پتاس: باعث افزایش مقاومت در گیاهان می شود
  • فسفر: باعث افزایش کیفیت محصول خواهد شد.
  • کربن: باعث افزایش فعالیت میکرو ارگانسیمی خاک خواهد شد.

اگر بخواهیم در خصوص ویژگی هر یک از عناصر بالا شرح دهیم شاید مطالعه آن در حوصله شما نباشد و به صورت تیتر وار آنها را بیان کردیم.

 

نتیجه گیری و کلام آخر:

اگر به دنبال بهترین اسید هیومیک ایرانی هستید می توانید آن را به صورت مستقیم از تولید کننده آن در گلپایگان با برند هومات دریافت نمایید.ما این اسید هیومیک را به صورت تضمینی و برای اساس دانش روز تولید کرده و به بازار عرضه می کنیم.جهت سفارش می توانید با پیام دادن از طریق آیکون وات ساپ که در پایین همین صحفه قرار دارد اقدام نمایید و با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

طریقه مصرف گوگرد آلی:

 

تماس با ما