بهترین کود باردهی انار

بهترین کود باردهی انار

بهترین کود باردهی انار چه کودی می باشد؟ برای اینکه یک انار آب دار و شیرین داشته باشیم نیاز است که عناصر که برای انار کاربردی تر هستند را مصرف نماییم. بیشتر میوه انار را آب تشکیل می دهد. و تامین نمودن رطوبت در خاک بسیار می تواند در کیفیت میوه ما تاثیر گذار باشد. هدف ما از مصرف کود سه موضوع مهم می تواند باشد. ابتدا (باردهی) بیشتر همراه با کیفیت محصول از ( نظر ظاهری و طمع و رنگ آن) و در مرحله بعد محصول را در (مقابل آفات) مراقبت نماییم. و اینکه کمترین آلودگی را برای محصول و خاک ما ایجاد نمایید.این سه ویژگی را اگر بتوان در یک کود داشته باشیم.در هزینه ها و زمان ما صرف جوی خواهد شد.

 

 

افزایش باردهی درخت انار:

کود باردهی انار  چه عناصری باید داشته باشد؟ یکی از عناصری که برای انار مناسب است (پتاسیم) می باشد و می توان آن را از کودهای ماکرو و npk دریافت کرد.کودهای ماکرو علاوه بر داشتن عناصر npk همچنین دارای عناصری مازادی مانند اسید هیومیک و اسید فولیک و گوگرد می باشند.البته بستگی دارد که شما از چه کود ماکرو استفاده کنید.در این ترکیب کود ماکرو دو عنصر می تواند به ما بسیار کمک کند.ابتدا پتاسیم که سومین عنصر کاربردی می باشد که باعث رشد و تغذیه و طمع و مزه بهتر انار خواهد و از طرفی نیز (اسید هیومیک) که هم باعث ماندگاری بهتر رطوبت در خاک خواهد شد و هم اینکه در آزاد سازی بهتر عناصر و افزایش عملکرد آنها تاثیرات شگرفی را دارد.

 

 

طریقه مصرف برای انار:

طریقه مصرف کود مایع ماکرو برای هر (هکتار ۲۰ الی ۲۵ لیتر) می باشد. و یا به ازای هر ۲۰۰( عدد درخت میزان ۲۰ لیتر )می توان استفاده نمود.کود مایع ماکرو به دلیل مایع بودن هم قابل مصرف به صورت آبیاری را دارد و هم به صورت محلول پاشی نیز قابل مصرف می باشد.به دلیل وجود گوگرد در خصوص دفع آفات نیز می تواند موثر باشد.بهترین زمان استفاده این محصول برای انار یکی (قبل از گل دهی و دیگری ۲۰ روز قبل از برداشت) محصول می باشد.البته در بین این دو زمان نیز می توان استفاده نمود. تعداد (دفعات کود دهی ۲ الی ۳ ) بار توصیه می شود.

 

 

بهترین کود باردهی انار:

کود بسیاری برای استفاده کود باردهی انار وجود دارد که می شود استفاده نمود. کود ماکرو مایع جزو کودهای آلی و ارگانیک می باشد که به روش محلول پاشی نیز قابلیت جذب را دارد. قابلیت جذب بالا و توازن در عناصر و استفاده از عناصر فرآوری شده و غنی سازی سه ویژگی مهم این کود ها می باشد. برای داشتن انار های درشت و شیرین می توانید به خوبی از این کود کمک بگیرید. دوستان عزیز از ترکیب نمودن کودهای مختلف با هم جدا خودداری نمایید مگر به توصیه کارشناس کشاورزی باشد.

 

مطالبی پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

طریقه مصرف گوگرد مایع:

طریقه مصرف کود هیومیک:

طریقه مصرف کود باردهی:

طریقه مصرف کود آهن آلی:

تماس با ما