بهترین کود باردهی مرکبات

بهترین کود باردهی مرکبات

بهترین کود باردهی مرکبات کودی می باشد که بتواند درختان را نیز تقویت نمایید یعنی فقط صرفا افزایش محصول برای ما ملاک نیست مهم به ثمر رساندن و نگه داری محصول با کیفیت تا زمان برداشت می باشد.زیرا با بررسی های انجام شده دریافتیم که در بسیاری از باغات مرکبات درختان ما باردهی خوبی دارند اما عمدتا بیشتر به دلیل وجود برخی از آفات مانند مگس مدیترانه و….. و یا برخی  از بیماریهای قارچی شاهد خرابی و یا ریزش محصول هستیم.در این شرایط ما نیاز به کود باردهی بیشتر نداریم در واقع ما کودی نیاز داریم که ابتدا باعث تقویت عملکرد درختان شود و نیز اصلاح خاک و از همه مهمتر در دفع آفات و کنترل بیماری های قارچی به ما کمک نماید.در آن صورت افزایش باردهی برای ما رقم خواهد خورد.

نکته بسیار مهمی که بسیاری از کشاورزان و باغداران میوه به آن توجه ندارند این است که درست است که شما عناصر غذایی برای افزایش باردهی را استفاده کرده اید اما آیا توان درختان خود را برای به ثمر رساندن محصول تا مرحله برداشت نیز افزایش داده اید؟

 

چرا گوگرد آلی مایع استفاده کنیم؟

بهترین کود باردهی مرکبات

قبل از اینکه انتظار افزایش باردهی مرکبات را داشته باشیم باید بدانیم که چه اقدامی انجام داده ایم که منتظر افزایش باردهی هستیم.استفاده از کود باردهی مرکبات فقط بخشی از کار می باشد قسمت دوم ما نیاز داریم که بستر خاک و شرایط درخت را نیز آماده و تقویت نماییم تا توان و تحمل به ثمر رساندن محصول تا مرحله برداشت را داشته باشد.استفاده از گوگرد مایع آلی سه کاره به عنوان یک عنصر غذایی جهت تقویت درختان و یک اصلاح کننده خاک و بهترین جایگزین برای دفع آفات به جای سموم بهترین پیشنهاد می باشد در ادامه برخی از مزیت های استفاده از آن را تشریح خواهیم کرد.

 

نکته قابل توجه این است که درختان به طور طبیعی میزان گل و میوه اضافی که بیشتر از حد توان درخت باشد را رها می کند در واقع درخت بار خودش را سبک کرده و این عمدتا به دلیل استرس و کمبود مواد غذایی درخت می باشد.

 

تقویت و افزایش عملکرد درختان:

با مصرف گوگرد آلی آنزیم های که مسئول تولید پروتئین هستند در درخت فعال شده و شروع به تولید پروتئین اضافه در درخت خواهند کرد.بخش از این پروتئین که غذایی اصلی درخت می باشد مورد مصرف درخت قرار میگیرد و بخشی برای محصول ذخیره خواهد شد.با مصرف پروتئین بیشتر به نوعی درخت تقویت شده و برای جذب عناصر غذایی و انتقال آنها به برگ و به محصول عملکرد بهتری از خود نشان خواهد داد.این افزایش عملکرد منجر به این می شود که میوه های ما از نظر اندازه و سایز در بخش های مختلف درخت نیز یکسان باشند و همچنین تحقیقات نشان داده که با مصرف گوگرد آلی درختان ما در برابر تنش های محیطی و مواجه با آفات و بیماری ها مقاومت بهتری از خود نشان می دهند.

 

اصلاح خاک و بهبود میکرو ارگانسیم آن:

 گوگرد آلی به دلیل دارا بودن عنصر گوگرد هم باعث کاهش شوری و ph خاک شما خواهد شد که افزایش جذب عناصر غذایی مانند کلسیم و آهن که برای مرکبات بسیار حیاتی می باشد را افزایش خواهد داد.و از طرفی با وجود ماده آلی نیتروژن و کربن می تواند عامل افزایش فعالیت میکرو ارگانیسم خاک شود.میکرو ارگانسیم در اصل قلب تپنده خاک می باشد و عامل اکسید و آزاد سازی عناصر غذایی برای ریشه می باشد.

 

دفع آفات و بیماری قارچی:

در شمال کشور به دلیل رطوبت به نسبت شاهد بروز بیماری های قارچی بیشتری هستیم.در کنار آن خطر آفات نیز محصولات ما را تهدید می کند.شاید اولین گزینه ای که به ذهن برسد استفاده از سموم و قارچ کش ها باشد.اما بررسی ها نشان می دهد که با توجه به هزینه های که برای خرید انواع سموم و قارچ کش ها پرداخت شده نتیجه رضایت بخش نبوده و می توان گفت که تاثیرات چندانی نداشته است.استفاده از گوگرد آلی بهترین گزینه برای دفع آفات و کنترل بیماری های قارچی می باشد که در مقایسه با سم هزینه کمتر و خطر کمتری برای خاک و درختان شما خواهد داشت.در مقاله استفاده گوگرد آلی به جای سموم کامل در خصوص آن صحبت کرده ایم.

 

بهترین کود باردهی مرکبات:

با توجه به نتایج شگفت انگیز مصرف گوگرد آلی سه کاره در باغات شمال کشور به نظر می رسد که نیاز درختان مرکبات به گوگرد بیشتر احساس می شود و مصرف آن در کنار عناصر دیگر لازم و ضروری است.برای آشنایی با ترکیبات و نحوه و زمان مصرف برای مرکبات در مقاله جدا گانه در مورد آن صحبت نموده ایم.گوگرد یک عنصر غذایی می باشد که در کنار افزایش باردهی مراقبت از محصول را نیز بر عهده دارد و می توان گفت که به نوعی بهترین کود باردهی مرکبات محسوب می شود.

 

استفاده از گوگردهای پودری پتروشیمی و پالایشگاهی به دلیل پایه مواد نفتی به خوبی جذب نمی شوند. و حتی بعد از سالها داخل خاک با همان فرم عدسی و یا گرانوله خواهند ماند.

برای خرید گوگرد مایع آلی و هیومیک اصل و کود دامی بایوجمی از طریق وات ساپ اقدام نمایید.همکاران ما آماده پاسخگوی به سوالات شما هستند.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

طریقه مصرف گوگرد آلی:

 

تماس با ما