بهترین کود برای رشد سریع درخت مرکبات| کود آلی باردهی|پرسان

بهترین کود برای رشد سریع درخت مرکبات| کود آلی باردهی|پرسان

کود برای رشد سریع درخت مرکبات بهتر است که اولاٌ در خاک پایدار باشد و ماندگاری خوبی ذاشته باشند و به تدریج در دسترس گیاه قرار بگیرد و دوماٌ اینکه بهتر است متعادل باشد یعنی درصد عناصر غذایی با درصد های بالا نداشته باشد.زیرا درختان به کودهای متعادل بهتر واکنش نشان می دهند. همانند کودهای دامی که به نسبت پایداری و ماندگاری بالاتری دارند.اما کودهای دامی نیز داری عوارضی هستند از جمله وجود قارچ و آفات و یا عدم فرآوری مناسب که معمولا ارزش غذایی پایینی هم دارند.برای رشد درخت مرکبات لازم است که ما مواد غذایی را به صورت مستمر و در دسترس در خاک داشته باشیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

چرا درخت مرکبات رشد کافی را ندارد؟

بهترین کود برای رشد سریع درخت مرکبات| کود آلی باردهی|پرسان

بسیاری از ما برای رشد سریع درخت مرکبات بارها اقدام به مصرف کودهای شیمیایی و یا آلی کرده ایم اما باز هم شاید رشد مورد انتظار ما اتفاق نیافتاده است. دلیل این امر آن است که صرفاٌ با مصرف کود درختان شما رشد آنچانی نخواهد کرد.و زمانی مصرف کود اثر بخشی خود را دارد که شرایط در خاک برای دریافت مواد غذایی برای ریشه مهیا باشد.این شرایط را شما باید مهیا نمایید.یا بهتر بگویم که باید بدانیم که برای رشد درختان مرکبات چه شرایطی در خاک باید وجود داشته باشد که بهترین عملکرد در کودها را شاهد باشیم.

چند راهکار برای رشد درخت مرکبات:

ابتدا لازم است قبل از مصرف کود برای رشد سریع درخت مرکبات حتما شرایط را برای جذب بهتر مهیا نمایید.بررسی ها نشان داده است که درختان مرکبات در خاک های اسیدی بهتر رشد می کنند و دوست دارند کمی خاک اسیدی باشد.برای اینکار می توانید از گوگرد مایع آلی استفاده نمایید.که به دلیل آنکه دارای فرم سولفات SO4 هست به خوبی جذب می شود.البته گوگرد مایع برای مرکبات مزیتهای دیگر نیز دارد که می توانید مطالعه نمایید.در ادامه لازم است که برای انتخاب کود برای رشد درخت مرکبات دقت کنیم که هم پایداری و ماندگاری خوبی در خاک داشته باشد و هم ارزش غذایی بالا و هم عناصر غذایی آن متعادل باشند.

برای یک کود پایدار و ماندگاری بالا می توان از کود های دامی استفاده کرد اما هم ازش غذایی کمی دارند و هم اینکه سرغت جذب بالایی ندارند و شاید بین ۲ الی ۱۰ سال زمان می برد که جذب شوند و مهمتر از همه مشکلاتی از قبیل آفات و وجود باکتری های مضر بیماری های قارچی را معمولا دارند.بنابراین دقت نمایید که کود دامی که استفاده می کنید حتما فرآوری شده باشد و هم گندزدایی خوبی روی آن انجام گرفته باشد.

در کنار آن نیز می توانید از کودهای متعادل ۲۰-۲۰-۲۰ یا همان سه بیست و یا کود ۱۰-۱۰-۱۰ استفاده نمایید. سعی کنید از کودهای با درصدهای بالایی نا متعارف استفاده نکنید.زیرا تحقیقات نشان داده درختان به کودهای متعادل واکنش بهتری نشان می دهند.مهمترین اصل در کشاورزی این است که ما با مصرف کودها تعادل سیستم خاک را بر هم نزنیم.زیرا در غیر این صورت نتیجه عکس خواهیم گرفت.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

افزایش دانه آفتاب گردان و کاهش پوکی:

چه کودی برای افزایش نتاژ یونجه مناسب است؟

۵ خواص هیومیک برای انگور:

خرید کود آلی و کامل بایوجمی گلپایگان:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما