بهترین کود حیوانی برای درختان میوه|پرسان کود

بهترین کود حیوانی برای درختان میوه|پرسان کود

کود حیوانی نه تنها برای درختان بلکه برای اصلاح و تغییر ساختار خاک مخصوصا برای خاک های رسی و سفت بسیار کمک کننده است.از این رو جزو پر مصرف ترین و پرکاربرد ترین کودهای کشاورزی می باشد.کودهای دامی دارای مغادیر خوبی ماده الی و عناصر غذایی مانند نیتروژن، فسفر، پتاسیم می باشند که این درصد عناصر در هر کود متفاوت می باشد.اما قبل از مصرف کودهای دامی ۲ مسئله بسیار مهم وجود دارد.و آن این است که کودها دامی باید حتما عملیات فرآوری و کمپوست و گند زدایی بر روی آنها انجام شده باشد.برخی از دوستان تصور می کنند که اگر کود دامی پوسیده شده باشد برای مصرف مناسب خواهد بود.در ادامه در خصوص این نیز مواردی را توضیح خواهیم داد.

 

بهترین نوع کود دامی برای کشاورزی:

بهترین کود حیوانی برای درختان میوه|پرسان کود

جدا از نوع کودهای حیوانی می خواهیم چند ویژگی برای آنها بیان کنیم که مهمتر از عناصر و نوع آن می باشد.و شما حتما باید به آنها توجه نمایید.در مورد کودهای دامی ۲ مشکل عمده وجود دارد یکی نحوه جذب آنها و دوم سلامت و عدم بیماری بیشتر مطرح است.بنابراین درست است که کود دامی یک کود ارگانیک و طبیعی است اما هر کود دامی را نمی توان مصرف نمود.بنا به تجربیات کشاورزان موارد زیر جزو موارد تعیین کننده برای کیفیت یک کود حیوانی می باشد.

  • کودهای دامی حتما حتما باید عملیات گند زدایی و آفت کشی بر روی آنها انجام شده باشد.زیرا در صورت مصرف درخت  و خاک شما را آلوده می کنند.
  • کود دامی برای جذب بهتر و سریع تر کمپوست شده باشند تا زمان کمتری در خاک اکسید شوند و ریشه سریعتر بتواند آنها را جذب نمایید.یک کود دامی ۲ الی ۱۰ سال زمان نیاز دارد که داخل خاک اکسید شود.
  • کودهای دامی دارای میزان درصدی از عناصر غذایی هستند که برای افزایش عملکرد و تغییر فرم آنها باید فرآوری شوند.
  • بهتر است که کود حیوانی یا به صورت پودر کامل و یا به صورت پلتی باشد.

پوسیده بودن کود حیوانی نشان دهنده کیفیت بالایی غذایی و یا سلامت آن نمی تواند باشد.زیرا اگر کود بسیار هم پوسیده باشد نشان دهنده این مورد خواهد بود که دارای کمترین ارزش غذایی می باشد.

 

بهترین زمان مصرف کود دامی:

استفاده در زمان مناسب از کود حیوانی باعث افزایش چند برابری عملکرد درختان خواهد شد.مصرف کود دامی در فصل بهار و اواخر زمستان بسیار رایج است.تجربه نشان داده است که استفاده از کود دامی در پاییز و زمان خزان درختان بیشترین تاثیر را در افزایش باردهی و جوانه زنی درختان در سال بعد دارد.پس حتما اگر می خواهید از کود حیوانی استفاده نمایید در پاییز و به صورت چالکود استفاده کنید.

 

بهترین کود حیوانی:

ما برای خرید بهترین کود حیوانی کود آلی بایوجمی را پیشنهاد می نماییم این کود را با اطمینان کامل استفاده نمایید و هیچ گونه مشکلی در خصوص سلامت و جذب و نحوه عملکرد آن وجود ندارد.زیرا زیر نظر بهترین متخصصان تغذیه در حوزه کشاورزی توسط شرکت کیمیا پالایش تولید می شود.این کود از نظر عملکرد به راحتی جذب می گردد و از طرفی نیز دارای ماده آلی مانند کربن و نیتروژن می باشد که هم به خاک و هم به درختان و رشد محصول کمک خواهد کرد.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که بیشترین بازدید را توسط کاربران داشته است.

طریقه مصرف گوگرد مایع :

طریقه مصرف کود هیومیک:

قیمت کود بایوجمی:

چه کودی برای افزایش نتاژ یونجه مناسب است؟

قیمت گوگرد مایع آلی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما