بهترین کود مایع گوگرد آلی برای نخود فرنگی

بهترین کود مایع گوگرد آلی برای نخود فرنگی

گوگرد آلی برای نخود فرنگی بهترین نوع گوگرد کشاورزی می باشد.اگر علی رغم استفاده از کودهای کشاورزی و تلاش و زحمت زیاد باز هم محصول خوبی برداشت نمی کنید و خاک شما حاصل خیزی خوبی ندارد راه حل مشکل شما استفاده از گوگرد آلی می باشد.با استفاده از گوگرد آلی با خیال راحت مطمن باشید که محصول بهتری نسبت به سال های گذشته برداشت خواهید کرد.ترکیبات منحصر به فرد این کود مایع به گونه ای است که ارزش غذایی بالا و کمک به میکرو ارگانسیم های خاک را در کنار دیگر مزیت های گوگردها می توانید داشته باشید.

 

مزیت گوگرد آلی برای نخود فرنگی:

اگر بخواهیم گوگرد آلی را با گوگرد های دیگر مقایسه کنیم گوگرد آلی دارای چند ویژگی منحصر به فرد از نظر فرم و ساختار می باشد.اول آنکه این کود مایع به خوبی با آب ترکیب می شود و واکنش نشان می دهد و مشکل حلالیت ندارد.دوماً جذب بسیار بالا و تاثیر آنی آن به دلیل نوع فرم و ساختار یونی که دارد.سومین مزیت آن این است که بدون هیچ گونه گیاه سوزی و ایجاد رسوب در تجهیزات کشاورزی بوده و در آخر قابلیت انحلال با کودهای دیگر مانند هیومیک اسید را دارد.برخی از مزایایی گوگرد آلی برای نخود فرنگی به شرح زیر می باشد

  • افزایش باردهی محصول به دلیل دارا بودن عناصر غذایی مانند پتاسیم،فسفر،نیتروژن آلی که باعث عملکرد بهتر گیاه می شود.
  • اصلاح ساختار خاک های شور و دارای ph بالا که مانع جذب عناصر غذایی هستند.
  • به طور طبیعی یک دفع کننده قوی برای مقابله با آفات و بیماری های قارچی و حشرات می باشد.
  • افزایش قابلیت جذب عناصر مانند فسفر،روی،مس،آهن و…
  • به دلیل وجود مواد آلی باعث افزایش فعالیت باکترهای مفید و میکرو ارگانسیم های خاک می شود.میکرو ارگانسیم ها کار اصلی اکسید کردن عناصر غذایی در داخل خاک را بر عهده دارند.
  • افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش های محیطی مثل گرما و سرمایی شدید
  • تقویت گیاه به دلیل تولید پروتئین در گیاه و سوخت و ساز بهتر آن

برای دفع آفات با گوگرد آلی برای نخود فرنگی لازم است که حتما قبل از ورود آفات و مشاهده بیماری یک مرحله محلول پاشی انجام شود.نکته جالب در خصوص گوگرد آلی این است که هیچ گونه آسیبی به حشرات مفید مانند کفش دوزک ها و مانتیس ها و بالتوری ها و…. وارد نمی کند.

 

طریقه مصرف گوگرد آلی:

همان گونه که بیان شد این یک کود مایع می باشد و هم می توان به انواع روش های آبیاری و هم روش محلول پاشی مورد استفاده قرار داد.بهترین زمان مصرف گوگرد آلی برای نخود فرنگی ابتدا در زمان قبل از گل دهی و دومین مرحله در هنگام پیله می باشد.در این دو نوبت میزان گوگرد لازم به ازای هر هکتار ۲۰ لیتر باید استفاده شود.اگر بخوایم به روش محلول پاشی مصرف کنیم به نسبت ۵ در ۱۰۰۰ با آب ترکیب کنید.فاصله زمانی بین محلول پاشی و آبیاری باید بین ۲۱ الی ۳۰ روز لحاظ گردد.

 

آیا می دانید که:

آفات و حشرات و عامل بیماری ها به گوگرد آلی مقاوم نمی شوند زیرا گوگرد به روش فیزیکی آنها را دفع و یا از بین می برد. و به دلیل مختل کردن سیستم تخم گذاری آنها جمعیت آنها در سال های بعد کاهش می یابد.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل:

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت کود آلی بایوجمی:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما