تاثیر خاص گوگرد مایع برای تنباکو

تاثیر خاص گوگرد مایع برای تنباکو

 گوگرد مایع برای تنباکو تاثیر ویژه و خاصی هم بر روی افزایش رشد و هم افزایش سطح و ضخامت برگ دارد.این به دلیل وجود مواد آلی و ریز مغذی های مفید برای رشد در ترکیب این محلول گوگردی می باشد.گوگرد مایع آلی به دلیل وجود نیتروژن آلی در محصولات علوفه ای مانند یونجه و تنباکو باعث افزایش رشد بسیار چشم گیر گیاه خواهد شد.البته این تنها بخشی از تاثیرات گوگرد مایع آلی می باشد.از این رو مصرف گوگرد مایع آلی برای همه محصولات به وِیژه تنباکو توصیه می شود.

 

تاثیر گوگرد مایع برای تنباکو:

تاثیر خاص گوگرد مایع برای تنباکو

محصول ما در گیاه تنباکو برگ و ساقه آن می باشد.گوگرد مایع آلی دارای عناصری اصلی رشد مثل نیتروژن آلی ۸% و کربن آلی ۶% درصد و پتاسیم ۳% و فسفر ۲٫۴% و آهن و منگنز ۰٫۴% است.گوگرد آلی با این عناصر غذایی عملکردی به مرتب بالاتر از گوگردهای مایع معمولی و پتروشیمی دارد.اگر بخواهم بهتر معرفی کنم یک کود گوگردی کامل و معدنی است.مزیت رقابتی بودن آن همین ترکیبات خاص آن می باشد در حالی که گوگردهای مایع دیگر صرفا فقط عنصر سولفور را دارند.برخی از تاثیرات گوگرد برای تنباکو

  •   افزایش چشمگیر رشد رویشی و نیز افزایش سطح برگ و کیفیت برگ از نظر ضخامت
  • دفع آفات حشرات، شته ها و کرم ها و بیماری های قارچی از محصول و کاهش مصرف سم
  • افزایش حاصل خیزی خاک به دلیل مواد آلی که به عامل فعالیت میکرو ارگانیسم های خاک هستند و کمک به جذب عناصر غذایی برای رشد گیاه
  • افزایش مقاومت گیاه در برابر کم آبی
  • اصلاح خاک از نظر ترکیب شیمیایی آهک و شوری و ph

محلول پاشی گوگرد مایع در بحث آفات یک روش پیشگیرانه می باشد. و بهتر است که قبل از ورود آفت و بیماری قارچی محلول پاشی را آغاز کنیم و به صورت مداوم بررسی شود تا قبل از درگیر شدن همه محصول بتوانیم آن را کنترل نماییم.

تاثیر خاص گوگرد مایع برای تنباکو

یکی از عوامل مهم در کیفیت محصولات عدم توجه به ریز مغذی ها می باشد که مانند آهن، روی، مس و منگنز کمبود آنها بر روی برگ بسیار نمایان خواهد شد.و به دلیل اینکه در تنباکو محصول ما همان برگ گیاه است حتما لازم است که در برنامه غذایی این ریز مغذی ها گنجانده شود.

 

طریقه مصرف گوگرد مایع آلی:

گوگرد مایع برای تنباکو به هر دو روش آبیاری و هم محلول پاشی مصرف کنید.این کار باعث افزایش عملکرد بهتر خواهد شد.برای مصرف آبیاری میزان ۲۰ لیتر برای هر هکتار با آب ترکیب نمایید.و به روش محلول پاشی به هر ۱۰۰ لیتر آب ۰٫۵ لیتر از گوگرد مایع برای تنباکو استفاده نمایید.برای محلول پاشی باید تمام سطح برگ و گیاه کاملا شسته شود.در خصوص زمان مصرف نیز در طول زمان رشد باید استفاده شود.

آیا می دانید که:

بهترین جایگزین برای کودهای دامی و خلاص شدن از برخی مشکلات این نوع کودها استفاده از کودهای کمپوست کامل آلی می باشد. عملکرد و جذب بالا و سلامت کود به دلیل گند زدایی کامل و ارزش غذایی زیاد به دلیل غنی شده از عناصر غذایی بخش از مزیت های آن می باشد.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

گوگرد مایع سوسپانسیون چیست؟