تاثیر گوگرد مایع آلی برای انار

تاثیر گوگرد مایع آلی برای انار

گوگرد مایع آلی برای انار باعث تاثیراتی از قبیل (افزایش باردهی) و همچنین از نظر (ماندگاری بالای انار) و هم در افزایش کیفیت محصول از لحاظ رنگ و هم در (دفع آفات)از محصول را در پی خواهد داشت. همه این تاثیرات را بدون هیچ گونه عوارضی برای خاک و گیاه و محصول در گوگرد مایع آلی می توانید داشته باشید. زیرا گوگرد مایع آلی یک کود ارگانیک می باشد. اگر می خواهید انار های شما خشک و بی آب نباشد می توانید از گوگرد آلی کمک بگیرید.برای آشنایی با این کود ویژه با ما همراه باشید.

 

کود گوگرد آلی مایع:

داشتن عنوان کود در ابتدای این محصول آن را با گوگرد های مایع  معمولی و پتروشیمی و شیمیایی که فقط عنصر گوگرد را دارند کاملا تفکیک خواهد کرد. زیرا این نشان می دهد که به غیر از عنصر گوگرد که گوگرد پایه آن نیز معدنی می باشد دارای عناصر دیگری نیز هست.یکی از نقاط قوت این کود (داشتن مواد آلی) می باشد که در خاک های ما به دلیل اقلیم خشک و کم بارش کمبود آن بسیار احساس می شود.مواد آلی در حاصل خیزی خاک و فعالیت عناصر دیگر و فرایند رشد گیاه بسیار مهم و حیاتی می باشد. مواد آلی در کنار ریز مغذی ها توانسته به عنوان یک کود ترکیبی نیاز بسیاری از محصولات زراعی و باغات میوه و گلخانه ها را تامین نمایید. و در کاهش هزینه مصرف کودهای گوناگون بسیار موثر بوده است.

 

 

مزایایی گوگرد مایع آلی برای انار :

در کنار کودهای بسیاری که برای انار مصرف می شود گوگرد آلی مایع نیز در جایگاه ویژه ای قرار دارد. گوگرد چهارمین عنصر لازم برای حیاط همه گیاهان است. و با مصرف آن می توان عملکرد عناصر دیگر را نیز بهبود داد. و قطعا کمبود اون باعث ایجاد خسارت خواهد کرد کما اینکه گوگرد آلی مایع مزیت های چند گانه خوبی را برای شما ایجاد خواهد کرد.برخی از مزایایی استفاده از گوگرد آلی مایع برای انار عبارتند از:

  1. افزایش باردهی به دلیل همراه داشتن سه عنصر دیگر مانند نیتروژن و فسفر و کربن که موجب عملکرد بهتر درختان و گیاهان خواهد شد.
  2. بهبود ساختار شیمیایی خاک از لحاظ آهک و شوری و قلیایی توسط گوگرد بسیار موثر است. با کاهش شوری یا آهک داخل خاک جذب عناصر فلزی افزایش می یابد.
  3. مصرف گوگرد مایع آلی به صورت محلول پاشی باعث بسته شدن روزنه های پوستی خواهد شد و کاهش تبخیر آب در گرما و مانع از خشکی انار می شود و همچنین عدم ورود سرما به داخل میوه خواهد شد.
  4. گوگرد مایع در دفع آفات و حشرات و کرم ها (کرم گلوگاه) و شته و کنترل بیماری های قارچی مفید واقع شده است. و مصرف سم را بسیار کاهش خواهد داد. در بسیاری از باغات پسته با مصرف  این محصول طی ۲ الی ۳ سال آفات پسیل کاملا کنترل شده است.
  5. افزایش فعالیت میگرو ارگانسیم های خاک و یا همان کودهای زیستی که برای خاک بسیار ضروری می باشد.
  6. افزایش کیفیت محصول از لحاظ رنگ و سایز و طمع آن 
  7. افزایش ماندگاری محصول پس از برداشت

این تاثیرات گوگرد مایع آلی برای انار به دلیل وجود عناصر  مهمی مانند نیتروژن آلی و کربن و گوگرد آلی و ریز مغذی ها  و  پتاسیم می باشد. در اصل یک کود گوگردی محسوب می شود که بسیاری از عناصر را در خود جای داده است.

 

استفاده از گوگرد مایع آلی به صورت محلول پاشی باعث افزایش استحکام پوست میوه در برابر تنش های گرمایی و کاهش تبخیر آب میوه خواهد شد که این امر کاهش آفتاب سوختگی و کاهش ترک پوست انار را در پی خواهد داشت.

 

طریقه مصرف:

طریقه مصرف گوگرد مایع آلی برای انار به صورت آبیاری و محلول امکان پذیر است. در آبیاری ۲۰ الی ۲۵ لیتر در هکتار و یا به ازای هر ۲۰۰ عدد درخت ۲۰ لیتر کفایت می کند. و برای محلول پاشی به ازای هر ۱۰۰ لیتر آب ۰٫۵ لیتر گوگرد کفایت می کند.و بهترین زمان مصرف برای انار قبل از گل دهی و در زمان تشکیل میوه و ۲۰ روز قبل از برداشت محصول می باشد. وتعداد دفعات آن نیز در طول فرایند ۲ الی ۳ بار می باشد.که زمان آن را نیز بیان کردیم

آیا می دانید که :
کودهای آلی بهترین منبع برای نگهداری و افزایش رطوبت خاک  در اطراف ریشه های مویی برای مناطق کم بارش می باشد. این مواد آلی در کودهای هیومیک و کودهای آلی بایوجمی وجود دارد.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

گوگرد مایع سوسپانسیون چیست؟

 

[njwa_button id=”4789″]

تماس با ما