تجربه باغداران در کنترل پسیل و آتشک گلابی با گوگرد مایع آلی

تجربه باغداران در کنترل پسیل و آتشک گلابی با گوگرد مایع آلی

کنترل پسیل و آتشک گلابی با سم جواب نداده؟یک راه حل خوب و کارساز و بی خطر برای کاهش این دو آفت خطرناک برای باغات را بیان خواهیم کرد.در برخی از مواقع باغاتی که درگیر پسیل و آتشک شده چاره به جز رها کردن درخت ندارند.استفاده از سموم نیز نمی تواند این آفت را کنترل نمایید زیرا سموم فقط باعث از بین رفتن مقطعی و ضعیف شدن درخت نیز خواهد شود و در سال بعد همین آفت به صورت مقاوم تر در باغات مشاهده می شود. پس راه حل برای کنترل این دو آفت جدی و خطرناک چیست؟در اینجا قصد داریم شما با یک عنصر غذایی مفید برای و کاربردی برای دفع آفات آشنا کنیم. تا انتهایی این مقاله با ما همراه باشید.

 

راهکار برای دفع آفات پسیل و آتشک:

تجربه مفید باغداران در استفاده از گوگرد مایع آلی در کنترل پسیل و آتشک ما را بر آن داشت که این مقاله را برای استفاده شما عزیران در سایت قرار دهیم.گوگرد مایع آلی برای گلابی چند مزیت دارد. اما یکی از عواملی که باعث می شود با استفاده از آن در سالهای بعد نیز به مرور کاهش جمعیت آفات از جمله پسیل و آتشک را شاهد باشیم. این است که گوگرد علاوه بر دفع آفت بر روی سیستم تولید مثل حشرات نیز اختلال ایجاد خواهد کرد و این باعث عدم تولید مثل و شاهد کاهش جمعیت آنها در سالهای بعدی باشیم.

استفاده از گوگرد مایع آلی نه تنها یک خطری برای محصول و درخت نداردبلکه باعث استحکام پوست میوه در برابر آفتاب سوختگی، و کاهش تبخیر آب میوه از طریق پوست آن خواهد شد.

 

طریقه مصرف برای کنترل پسیل و آتشک:

تجربه باغداران در کنترل پسیل و آتشک گلابی با گوگرد مایع آلی

میزان مصرف گوگرد مایع آلی برای کنترل پسیل و آتشک به روش محلول پاشی با آب به نسبت ۵ در ۱۰۰۰ می باشد.حتما در محلول پاشی لازم است که درخت کاملا شسته شود و بهترین زمان برای آن در عصر و ابتدای صبح می باشد.زیرا در صورت محلول پاشی در آفتاب و هوای گرم باعث تبخیر زود هنگام آن از روی سطح برگ خواهد شد.گوگرد آلی به خوبی در آب حل می شود و دارای قابلیت جذب بالایی می باشد و نیاز به همزن برای ترکیب آن با آب داخل مخزن نمی باشد.

می توان گوگرد آلی را نیز به صورت آبکود پای درختان نیز استفاده کرد که به ازای هر ۲۰۰ درخت میزان ۲۰ لیتر کفایت خواهد کرد.

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است بنابراین بهترین زمان برای محلول پاشی گوگرد آلی جهت کنترل پسیل و آتشک قبل ورود آفت به باغ لازم است یک بار محلول پاشی نمایید.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

قیمت کود آلی کامل بایوجمی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما