خرید بهترین کود برای گردو|پرسان کود

خرید بهترین کود برای گردو|پرسان کود

 کود برای گردو چه از نوع کودهای دامی و یا کودهای npk و یا ماکرو باشد نکته ای که باید در نظر گرفت این است که اولا شرایط در داخل خاک برای جذب این عناصر باید فراهم باشد و دوما آنکه کود ما قابلیت جذب خوبی داشته باشد یعنی ریشه بتواند آنها را جذب نمایید.به همین دلیل توصیه می شود حتی کودهای دامی نیز فرآوری و غنی سازی شده باشند.زیرا در صورت عدم جذب کود توسط ریشه شما فقط هزینه ای پرداخت کرده اید. برای گردو عناصری مانند نیتروژن و فسفر و کلسیم و ریز مغذی ها نقش بسزایی دارند اما قبل از همه اینها بیشتر نیازمند به گوگرد می باشد.

 

چرا گردوی پربار و با کیفیت نداریم؟

بسیاری از کشاورزان علی رغم استفاده از کود برای درختان گردو خود باز هم در باردهی و کیفیت محصول ناراضی هستند.اگر بخواهیم مشکل این امر را برسی کنیم دو علت مهم و عمده خواهد داشت.

  • عناصر و مواد غذایی که در خاک وجود دارد به دلیل نوع ساختار خاک های ما که عمدتا ( آهکی، شور، قلیایی) هستند. این املاح بر روی فرایند جذب تاثیر می گذارند و موجب عدم جذب آنها خواهد شد.
  • ممکن است کودی که شما مصرف می کنید عناصر آن قابلیت جذب برای ریشه را نداشته باشد. یعنی این عناصر فرآوری شده و آماده سازی نشده باشند.

شاید شما مواردی مانند آفات را نیز تاثیر گذار بدانید که کاملا صحیح است اما اگر تغذیه درختان شما درست انجام شود مقاومت خوبی در برابر آفات خواهند داشت و می توان به خوبی با آنها مقابله کرد.

 

 براده آهن برای درخت گردو:

یکی از تصورات اشتباهی که وجود دارد این است که گفته می شود برای باردهی بیشتر درخت گردو براده آهن استفاده شود.عنصر آهن برای گردو مناسب است اما نه به این صورت که ما تصور می کنیم. عنصر آهن باید در خاک اکسید شود تا گیاه بتواند آن را جذب نمایید. و استفاده از براده آهن به این شکل برای جذب بسیار زمان لازم است.پس اگر می خواهید برای درختان گردوی خود کود آهن استفاده کنید ما کود آهن کلاستری را پیشنهاد می دهیم.

 

تاثیر گوگرد بر گردو:

چرا برای گردو از عنصر گوگرد استفاده کنیم. فارغ از اینکه این عنصر چهارمین ماده غذایی مهم برای همه درختان و محصوات بعد از نیتروژن و فسفر و پتاسیم می باشد.با مصرف آن مزیتهای چند گانه را در پی خواهد داشت. که در اینجا به بعضی از آنها اشاره خواهیم کرد.

گوگرد عامل اصلاح ساختار شیمیایی خاک از نظر میزان آهک و شوری و قلیایی می باشد.که این امر خود موجب می شود عناصری مانند آهن و مس و روی و پتاسیم و فسفر و کلسیم به خوبی جذب ریشه گردو شوند.از طرفی نیز به بهبود کودهای زیستی در داخل خاک کمک شایانی خواهند نمود.

مقابله با آفات در برخی از مواقع خود به معضلی برای کشاورزان محسوب می شود. استفاده از سم باید آخرین راه حل برای شما باشد. در صورتی که بسیاری از کشاورزان به محض مشاهده اولین نشانه های آفات اقدام به سم پاشی می کنند. استفاده از گوگرد مایع یک راه حل مناسب و پیشگیرانه برای دفع آفاتی مانند سیاهک حشرات و کنه و شته ها و کنترل قارچ های بیمار زا می باشد.

 تاثیر ویژه گوگرد مایع معدنی برای محصول گردو این است که مغز گردو دارای ۱۵ درصد پروتئین و ۶۰ درصد چربی می باشد. گوگرد باعث تولید پروتئین در درخت گردو و افزایش چربی مغز گردو خواهد شد.و این یعنی بازار پسندی و کیفیت گردوی شما

 

 

بهترین کود برای درخت گردو:

حتی اگر شما از کودهای گاوی و کودهای باردهی npk  و یا کودهای ماکرو و میکرو هم استفاده کنید باز هم نیاز گردو به گوگرد مایع معدنی بیشتر خواهد بود.به همین دلیل توصیه می کنیم حتما از عنصر گوگرد در کنار کودهای دیگر نیز استفاده نمایید. تا شرایط برای جذب عناصر دیگر مهیا شود. کما اینکه بهترین و مناسب ترین روش برای دفع آفات نیز می باشد.این محلول گوگردی هیچ گونه عوارض و یا سوختگی برای گیاه و یا تاثیرات منفی بر روی خاک و محصول شما ندارد.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت اسید هیومیک اصل :

چرا کود آهن آلی کلاستری مصرف کنیم؟

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت گوگرد مایع آلی:

تماس با ما