خرید بهترین کود مایع کشاورزی

خرید بهترین کود مایع کشاورزی

بهترین کود مایع برای کشاورزی زراعی و باغات کدام  کود می باشد؟ دلیل برتری کود های مایع کشاورزی نسبت به کودهای جامد و یا گرانولی چیست؟ بهترین کود مایع کشاورزی کدام کود می باشد؟ این جزو سوالاتی است که بسیاری از کشاورزان از ما می پرسند و به دنبال یک کامل می باشند که هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی شود. قبلا اکثر کودها تک عنصری بودن و شما برای هر عنصر باید یک کود مصرف می کردید اما امروزه برخی از شرکتهای برای تولید کودهای چند عنصری قدمهای خوبی را برداشته اند.در این مقاله سعی داریم شما را با ویژگی های یک کود مایع خوب آشنا کنیم تا در انتخاب هر کودی به شما کمک کرده باشیم.

 

قابلیت بالای جذب کود در گیاهان:

همه ما می دانیم هدف از استفاده کردن از کود فراهم نمودن مواد مورد نیاز گیاهان می باشد. در اینجا این نکته لازم است که به صرف استفاده از کود نمی توان گفت که دیگر کار تمام شده و درختان و یاگیاهان زراعی تقویت شدند زیرا یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار این است که این مواد توسط ریشه جذب شوند در بسیاری از مواقع حتی با استفاده از کود های خوب متاسفانه به دلیل وجود املاح خاک مانند آهک و یا شوری و یا قلیایی بودن و کمبود عناصر دیگر یا کود اصلا توسط ریشه گیاه جذب نشده  و یا به صورت کامل جذب نمی شود. توصیه می کنیم از کودهای که (عناصر آنها فرآوری و غنی سازی) و عملیات آماده سازی انجام شده استفاده کنید.

 

توازن در میزان درصد عناصر:

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای خرید کود اقدام کرده باشید و چند کود با قیمت های متفاوت معرفی می کنند.مثلا  کود سولفور ۸۰ درصد و ۶۰ درصد و ۳۰ درصد که در نگاه اول شاید بسیاری از ما گوگرد ۸۰ درصد را انتخاب کنیم چون بر این باور هستیم که کود ۸۰ درصد تاثیر پذیری بهتری دارد.دوستان میزان درصد نشان دهنده کیفیت یک کود نمی باشد. باید به این موضوع توجه کرد که عناصر یک کود با چه میزان درصد در ترکیب قرار گرفته اند. خوب شاید این سوال باشد که اصلا چرا توازن مهم است؟ زیرا افزایش یک عنصر در خاک باعث مزاحمت در فرایند دریافت عناصر دیگر توسط ریشه خواهد شد.کودهای استاندارد در صد عناصر آنها بر اساس میزان مورد نیاز درخت تعیین شده است.

 

کودهای تک عنصری یا چند گانه:

شاید بسیاری از مواقع لازم باشد که چند عنصر را در فاصله کوتاه چند روزه به درختان تزریق کنیم. اگر خودمان این عناصر را با هم مخلوط کنیم و در کود دهی استفاده کنیم ممکن است باعث مسومیت گیاه شود و نتیجه بالعکس ایجاد کند.زیرا وقتی این عناصر در کنار هم قرار می گیرند از خود واکنش نشان می دهد و درصد و میزان آنها باید کاملا اصولی و علمی باشد. از این رو کودهای مایع ارگانیک که دارای عناصر چند گانه هستند به شما توصیه می شود و با خیال راحت آنها را مصرف نمایید. مثلا بسیاری از گوگردهای مایع فقط دارای (عنصر گوگرد) هستند ولی کود (گوگرد مایع آلی) دارای نیتروژن و کربن،و فسفر و گوگرد آلی و ریز مغذی ها و اسید آمینه ها می باشد. که یک کود کامل محسوب می شود.مزایایی گوگرد مایع آلی فراتر از انتظار یک کود می باشد.

 

خرید بهترین کود مایع :

  کود های مایع بسیاری در بازار وجود دارد که شاید انتخاب آنها سخت باشد . بهترین کود مایع باید یک کود کامل باشد یعنی بتواند بیشتر نیازهایی  غذایی درختان ما با عناصر موجود در ترکیب خود تامین نمایید. برخی از این کودهای مانند (کود گوگرد مایع آلی) یا کود اکتیول برمیستون ( کود ماکرو) و کود مکس برمیستون ( کود میکرو) می باشد با مصرف این کودها شما بیشترین مواد غذایی را برای درختان خود مهیا نموده اید. توصیه می کنیم قبل از مصرف هر کودی حتما به کود هیومیک اصل به حاصل خیزی خاک زمین اقدام نمایید.برای خرید بهترین کود مایع قابلیت (جذب بالا ) و (درصد و عملکرد عناصر) و همچنین ماندگاری تاثیرات آن و ارگانیک بودن را در نظر بگیرید. کودهای ارگانیک را از منابع معتبر تهیه نمایید تا مبادا محصول شما دچار آسیب نشود.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

تفاوت گوگرد مایع ارگانیک با شیمیایی:

طریقه مصرف گوگرد مایع ارگانیک:

طریقه مصرف اسید هیومیک:

 

تماس با ما