خرید بهترین کود پاییزه (کود آلی کامل)

خرید بهترین کود پاییزه (کود آلی کامل)

 بهترین کود پاییزه از نظر مشاورین کشاورزی برای درختان می تواند ترکیبی از کودهای دامی و عناصر غذایی مانند پتاسیم،فسفر،کلسیم و گوگرد(معدنی) باشد.هر چقدر این ترکیب بتواند نیازهای غذایی ریشه و درخت را تامین نمایید ما در سال بعد جوانه زنی پر قدرت تر و محصول بهتری خواهیم داشت.برای این منظور پیشنهاد ما کود آلی کامل می باشد که بر پایه کودهای دامی و کاملا کمپوست شده می باشد.این کود علاوه بر مزیت های کودهای دامی ویژگی خاصی و منحصر به فرد دیگری نیز دارد که در منجر به عملکرد بالایی در افزایش باردهی و قدرت جوانه زنی بیشتر در سال بعد را شاهد خواهیم بود.

 

اهمیت کود دهی در پاییز چیست؟

خرید بهترین کود پاییزه (کود آلی کامل)

برای درک بهتر اهمیت کود دهی در پاییز این مثال را بیان می کنیم که درخت همچون یک مادر که نوزاد خود را به دنیا می آورد میوه و محصول خود را به ثمر می رساند.و تمام انرژی و توان خود را برای به ثمر رساندن این میوه به کار گرفته است.آیا رها کردن آن به حال خود و تصور اینکه کار تمام شده می توان انتظار محصول پر بار در سال بعد را داشت؟قطعا این گونه نخواهد بود.زیرا درخت توان خود را از دست داده و به شدت ضعیف شده است و فقط کافی است در زمستان تنش های سرمایی شدید را تجربه کند و از طرفی نیز در بهار نیاز است که با قدرت رویش مجدد را داشته باشد و در برابر تنشهای دمای بهار شگوفه ها را حفظ کند.با این شرایط لازم است که در پاییز و قبل از زمستان برای تقویت درخت کود دهی انجام شود.

 

کوددهی در پاییز را می توان نیمی از فرایند کود دهی برای افزایش محصول در سال آینده دانست.در واقع کیفیت یک محصول باغی ۵۰ درصد به کود دهی در پاییز و ۵۰ درصد به کود دهی در بهار و تابستان بستگی دارد.

 

 معرفی ویژگی ها کود پاییزه:

دربین انواع کودهای پاییزه بهترین کود پاییزه را ابتدا بر اساس ارزش غذایی و ساختار فرم عناصر انتخاب نمایید.مثلا کودهای مایع به عنوان کود پاییزه خیلی مناسب نیستند و بهتر است از کودهای پودری یا پلتی و به صورت چالکود استفاده شود.و سعی نمایید که از عناصر محرک رشد استفاده ننمایید که درخت قبل از زمستان آماده برای خواب شود.

  • همانطور که گفته شد بهترین نوع کود پاییزه از نظر ظاهر فیزیکی کودهای پودری هستند که حتما باید به صورت چالکود مصرف شوند.قطعا همه شما می دانید که ریختن کود پای تنه درخت هیچ فایده ای ندارد.در خصوص اطلاع از شرایط و نحوه استفاده کودهای پاییزه این مقاله را مطالعه نمایید.
  • اگر از کودهای دامی می خواهید استفاده نمایید حتما از کودهای دامی که فرآوری شده استفاده نمایید.تا زمان جذب کاهش یابد.
  • دارای عناصر غذایی با میزان متعادل باشد.مثلا میزان نیتروژن بالا ممکن است باعث تاخیر در خواب درخت شود.
  • به راحتی داخل خاک اکسید شود و جذب بالایی داشته باشد.
  • فرم و نوع آن به صورتی باشد که برای ریشه قابل جذب باشد.
  • دارای ماده آلی باشد که هم باعث بهبود ساختار خاک و هم تقویت ریشه شود.
  • از عنصر گوگرد آلی که هم یک عنصر غذایی و هم یک آفت کش طبیعی است در آن استفاده شده باشد.زیرا بسیار از آفات در پاییز و زمستان به داخل خاک می روند و از ریشه تغذیه می کنند و همان جا تخم ریزی می کنند و در بهار باعث تضعیف درخت خواهند شد.

کود پاییزه شما هر چقدر دارای این موارد باشد قطعا کیفیت بالاتر و نتیجه بهتری خواهد داشت.

 

یکی از نکات مهم در کود پاییزه این است که به دلیل سرد بودن زمین و کاهش تحرک ریشه مواد غذایی باید کاملا در دسترس ریشه قرار بگیرند به همین منظور فرم عناصر غذایی شما باید قابلیت جذب بالایی داشته باشد.

 

خرید بهترین کود پاییزه:

یکی از بهترین کود پاییزه را با توجه به ویژگی ها بالا کود آلی بایوجمی می باشد.این کود از دسته کودهای دامی و ارگانیک است که بخشی از  عناصر غذایی را در ترکیب خود جایی داده و بهترین جایگزین برای کودهای دامی به عنوان کود پاییزه خواهد بود.این کود دارای آزاد سازی تدریجی و ماندگاری بالا و به راحتی جذب ریشه می شوند.شما می توانید در کنار عناصر غذایی دیگر از این کودها نیز استفاده نمایید.

آیا می دانید که:

ریزش گل،برگ و یا محصول شما در بهار و تابستان به دلیل کمبود عناصر غذایی مانند بور،روی و کلیسم می باشد که باید پس از برداشت و اواخر شهریور و اوایل پاییز برای درختان تامین شود.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که بیشترین بازدید را توسط کاربران داشته است.

طریقه مصرف گوگرد مایع :

طریقه مصرف کود هیومیک:

قیمت کود بایوجمی:

چه کودی برای افزایش نتاژ یونجه مناسب است؟

قیمت گوگرد مایع آلی:

تماس با ما