خرید کود آهن آلی (کلاستر آهن)

با خرید کود آهن آلی ( کلاستر آهن)  که یک کود مایع ارگانیک می باشد می توانید کمبود آهن در خاک زمین و درختان خود را برطرف نمایید. شاید این سوال پیش بیاید که چرا از کود مایع و دارای کلاستر آهن استفاده کنیم؟ ویژگی مایع بودن و کلاستر یک مزیت محسوب می شود. با وجود مصرف انواع کودهای آهن ولی هنوز هم در اکثر خاک های مناطق کشور مشکل کمبود آهن وجود دارد. و این به دلیل عدم جذب آهن به میزان لازم می باشد. استفاده ار کودهای آهن آلی این مشکل را حل نموده است.

 

علت عدم جذب آهن در گیاهان چیست؟

خرید کود آهن آلی (کلاستر آهن)

با وجود مصرف انواع کودهای آهن ولی همچنان کمبود آهن در بسیاری درختان و گیاهان زراعی باعث کاهش کیفیت محصولات می گردد.و مهم ترین عامل عدم جذب آهن به میزان لازم توسط گیاه می باشد.عدم جذب می تواند چند عامل داشته باشد که یکی از آنها  وجود برخی از مواد درون خاک می باشد. بیشتر خاک های مناطق کشور دارای آهک می باشد که میزان درصد آن متفاوت می باشد.یکی از موادی که باعث عدم جذب مناسب آهن می گردد آهک است. تحقیقات نشان داده با کاهش آهک درون خاک می توان قابلیت جذب آهن را افزایش داد و عدم جذب را کاهش بدهیم.

مزیت کود آهن مایع دارای کلاسترچیست؟

خرید کود آهن آلی (کلاستر آهن)

مزیت مایع بودن و استفاده از کلاستر آهن دو مزیت این کود نسبت به کودهای مشابه دیگر می باشد. کود آهن آلی مایع نسبت به کود پودری و یا براده آهن قابلیت بالاتری در ترکیب شدن با آب را دارد. کود هنگامی که با آب ترکیب شود واکنش بهتری نشان می دهد و بهتر جذب می گردد همچنین استفاده از کلاستر نیز به جای آهن معمولی فرایند جذب را بهتر می کند. و اینکه استفاده آسان تری خواهد داشت و لذا کود مایع آلی در ترکیب خود مواد آلی مانند نیتروژن آلی و کربن و ریز مغذی های به همراه دارد که باعث تقویت گیاه نیز می گردد. و این باعث وجه تمایز نسبت به کودهای آهن مایع مشابه شده است.

 

خرید کود آهن آلی (کلاستر آهن):

خرید کود آهن آلی (کلاستر آهن)

با خرید کود آهن آلی مایع که در ترکیب آنها از کلاستر استفاده شده مشکل آهن در گیاهان و باغات را برطرف خواهد شد. این کودها در برابر آب شویی نیز مقاوم هستند .کود آهن آلی با ترکیب نیتروژن و کربن اسید هیومیک به فتوسنتز برای درختان شما کمک خواهد کرد. همیشه به کشاورزان عزیز ۲ توصیه می کنیم اول آنکه که کودهای که خریداری می کنید به آنالیز و میزان درصد ترکیبات آن توجه نمایید زیرا در صورت عدم ترکیبات به صورت توازن دار در عملکرد جذب کود مشکل خواهید داشت. دوماً درصد بالای یک عنصر نشان دهنده تاثیر گذاری بیشتر آن نخواهد بود.درصد در کودهای ارگانیک و استاندارد در حد ppm  می باشد که میزان کمی می باشد.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

طریقه مصرف گوگردمایع:

طریقه مصرف اسید هیومیک:

قیمت گوگرد مایع:

تماس با ما