خرید کود باردهی محصول

خرید کود باردهی محصول

کود باردهی محصول چه پیشنهاد می کنید؟ برای باردهی محصولات مختلف کودهای بسیاری می توان نام برد اما در برخی از موارد با وجود مصرف کود با هم تغییرات خاصی در باردهی محصولات مشاهده نمی کنیم دلیل این امر چیست؟ و اینکه بهترین کود برای باردهی محصول چه کودی می باشد؟دوستان عزیز اینکه فکر کنیم با مصرف تنها یک کود می توانیم همه عناصر مورد نیاز گیاه را تامین کنیم تصور اشتباهی می باشد. برای باردهی و داشتن محصول باکیفیت شما مجموع اقداماتی را باید انجام دهید که منجر به داشتن یک محصول خوب خواهد شد. ویژگی یک کود باردهی با کیفیت  را می توانید در این مقاله مشاهده کنید.

 

کود باردهی npk :

یکی از کودها باردهی کود npk  می باشد که برخی به نام ماکرو می شناسند. چرا این کود را به نام کود باردهی می شناسند؟زیرا دارای عناصر مهم و حیاتی برای رشد و تقویت و تولید پروتیئن گیاه می باشد. اولین عنصر نیتروژن n می باشد که اولین عنصر مهم در کشاورزی می باشد و بدون این عنصر هیچ گیاهی رشد نمی کند. دومین عنصر مهم فسفرp می باشد و سومین عنصر مهم پتاسیم k است . در واقع این سه عنصر بر روی محصول تاثیر بسزایی دارند. که برای تامین آن از کودهای npk  استفاده می شود.و معمولا به صورت پودری می باشد و مصرف آن به صورت چالکود بیشتر رواج دارد.کودهای npk دارای اعدادی هستند که نشان دهنده میزان درصد تشکیل دهنده این سه عنصر می باشد.

 

کود مایع ماکرو:

کودهای ماکرو را می توان تکمیل شده کودهای npk دانست. زیرا علاوه بر داشتن سه عنصر نیتروژن ، فسفر و پتاسیم دارای عناصری مانند(کلسیم و گوگرد و اسید هیومیک و اسید فولیک) نیز می باشد. این کود یک کود کامل می باشد البته برخی ها کود ماکرو را همان کود npk  می شناسند.اسید هیومیک و عنصر گوگرد که به این کودها اضافه شده است یک کود کامل و بی نقص را ایجاد نموده است. در اینجا لازم است که بیان کنیم برای رشد و تقویت درختان برای باردهی عناصر دیگری به نام میکرو نیز شاید نیاز باشد برای آشنایی با عناصر میکرو و ماکرو  این لینک را مشاهده کنید.

 

کود باردهی محصول:

قبل از مصرف کود باردهی محصول توصیه می کنیم موارد زیر را تا حد امکان انجام دهید. ابتدا انجام یک آزمایش خاک برای اطلاع از میزان عناصر موجود در خاک که بر اساس آن شما بتوانید نیاز درختان خود را بشناسید و کود صحیح را مصرف کنید. نکته دوم برای محصولات زراعی مانند گندم و جو و غلات و یا محصولاتی مانند سیب زمینی و سیر و بذر ها حتما از اسید هیومیک اصل لئوناردی برای ایجاد شرایط مطلوب برای رشد و جوانه زنی استفاده نمایید. برای اصلاح خاک و یا آب از قبیل کاهش شوری و آهک ویا قلیایی بودن خاک از گوگرد مایع آلی کمک بگیرید.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

طریقه مصرف اسید هیومیک:

طریقه مصرف گوگرد آلی:

چرا کود آهن کلاستری استفاده کنیم؟

تماس با ما