خرید کود باردهی و دفع آفات

خرید کود باردهی و دفع آفات

کود باردهی و دفع آفات دارای دو ویژگی شاخص برای یک کود می تواند باشد. بسیاری از کشاورزان عنوان می کنند که در ابتدا درختان و یا محصول زراعی آنها پر بار بوده ولی به دلیل آفات و یا تغییرات آب و هوا بخش از محصول از بین می رود و یا کیفیت محصول نهایی با مواجه با قارچها از نظر ظاهری کیفیت مورد انتظار و بازار پسند را ندارد. همه ما می دانیم که بهترین راه مقابله با آفات پیش گیر می باشد. اما قبل از مشاهده آفات نباید از سموم استفاده کرد. پس چطور پیش گیری هم بار دهی و هم دفع آفات را داشته باشیم در این مقاله یک کود برای رفع این مشکل به شما معرفی می کنیم

 

گوگرد مایع کود دو منظوره:

گوگرد مایع یک کود باردهی و دفع آفات محسوب می شود. در واقع شما با مصرف این محلول هم عنصر رشدی گوگرد را مصرف نموده اید و هم اینکه گوگرد شما به طور طبیعی باعث پیش گیری از آفات و کنترل بیماری های قارچی خواهد شد. حتی اگر محصول شما دچار برخی از آفات مانند سفیدک و سیاهک و رنگ زرد شد می توانید با محلول پاشی باعث از بین رفتن این آفات بشوید. در خصوص حشرات و کنه ها و پروانه به دلیل بوی ذاتی گوگرد که برای حشرات زننده است باعث دور شدن آنها از محصول خواهد شد.در خصوص کرم های سفید ریشه و سوسک های ریشه خوار نیز به روش آبیاری زمانی که برای آبیاری می کنید باعث از بین رفتن و یا دفع آنها خواهد شد.

 

قیمت گوگرد مایع :

قیمت گوگرد مایع بستگی به میزان عناصر آن و مواد تشکیل دهنده آن دارد. گوگرد مایع اگر دارای ناخالصی ها و املاح کمتری باشد قیمت بالا تری دارد. یکی از موارد آن نوع بسته بندی نیز می باشد که معمولا در گالن های ۱ لیتری و ۵ لیتری و ۱۰ لیتری و ۲۰ لیتری عرضه می شود که در گالن (۱ لیتری به قیمت ۴۵۰۰۰ هزار تومان) و در گالن ۲۰ لیتری به( قیمت لیتری ۳۰۰۰۰ تومان) می باشد.

 

نحوه مصرف گوگرد مایع:

گوگرد مایع دارای برای مصارف باغبانی و زراعی و گلخانه می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. به صورت کلی می توان میزان مصرف را این طور در نظر داشته باشیم.که برای هر هکتار به روش آبیاری میزان ۱۵ الی ۲۰ لیتر قابل مصرف است و به روش محلول پاشی به ازای هر هکتار ۵  الی ۱۰ لیتر توصیه می شود. میزان ترکیب آن برای هر ۱۰ لیتر در هر ۱۰۰۰ لیتر باید مصرف شود. البته اگر خاک شما دارای شوری می باشد برای هر هکتار ۲۰ الی ۲۵ لیتر باید در نظر گرفته شود.

 

خرید کود باردهی و دفع آفات:

کود گوگرد مایع به دلیل داشتن عناصری مواد آلی و ریز مغذی ها به غیر از گوگرد در باردهی نیز بسیار تاثیر گذار است.از این رو با خرید این کود هم غذایی گیاه و درختان را مهیا کرده اید و هم در بحث آفات پیشگیری های را انجام داده اید. این گوگرد از نوع معدنی می باشد و هیچ گونه عوارضی برای گیاه و خاک و کشاورز ندارد.گوگرد مایع آلی به دلیل دارد بودن ذرات بسیار قابلیت جذب خوبی از طریق برگ و شاخه دارد.برای محلول پاشی که به منظور دفع آفات انجام می شود در زمان عصر و نزدیک به غروب باشد بهتر خواهد بود.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت اسید هیومیک اصل :

چرا کود آهن آلی کلاستری مصرف کنیم؟

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت گوگرد مایع ارگانیک:

 

تماس با ما