خرید کود مایع گوگرد برای درخت زیتون

خرید کود مایع گوگرد برای درخت زیتون

گوگرد برای درخت زیتون از نظر ارزش غذایی و هم از نظر عملکردی یک عامل کمک کننده بسیار مهم در افزایش باردهی و بهبود عملکرد درختان زیتون مورد توجه قرار گرفته است.یکی از سوالات پر تکرار باغداران زیتون این است که چرا با وجود مصرف کود اما درختان ما باردهی مناسبی را ندارد.گوگرد آلی یکی از بهترین گزینه های برای حل این مشکل می باشد.این گوگرد نوع گوگرد به دلیل  به همراه داشتن عناصری مانند پتاسیم و فسفر در ترکیب خود و همچنین ماده آلی بیشترین تاثیر را خواهند داشت.این گوگرد یکی از گزینه های پر مصرف برای افزایش باردهی و جذب بهتر عناصر غذایی در خاک می باشد.لازم به توضیح است که حتما از گوگردهای تصفیه شده و با فرم سولفات استفاده نمایید.

گوگرد مایع آلی:

پایه این گوگرد از گوگرد های معدنی می باشد که در فرایند تولید پس از تصفیه و کاهش املاح غیر مفید به صورت فرم سولفات در می آید.می دانید که گوگرد برای جذب بهتر حتما باید به فرم SO4 یا همان سولفات باشد. میزان درصد این گوگرد ۲۰% است که بر اساس تجربه و تحقیقات متعادل ترین درصد برای مصارف کشاورزی است.چند ویژگی از نظر ساختاری و ترکیب این گوگرد عبارتند از:

 • قابلیت جذب و عملکرد بسیار بالا
 • قابلیت بالا در انحلال با آب بدون هیچ گونه ماده اضافی
 • غنی سازی شده با عناصر غذایی مانند نیتروژن۱۵%،کربن۶%،فسفر۴%،پتاسیم۳%،و ریز مغذی ها۰٫۰۴%( آهن،روی،منگنز،بور)
 • عدم سوزندگی در برگها و آلودگی در خاک
 • قابلیت مصرف هم به روش محلول پاشی و هم به روش آبیاری

 یکی از دلایل مهم در خصوص عدم باردهی درخت زیتون به دلیل شرایط محیطی نا مناسب درون خاک مانند ph بالا و یا شوری می باشد که از جذب عناصر غذایی جلوگیری می نمایید.گوگرد آلی با کاهش میزان ph و شوری و ایجاد یک شرایط مطلوب می تواند در حل این مشکل به شما بسیار کمک نمایید.

 

تاثیرات گوگرد برای درخت زیتون:

خرید کود مایع گوگرد برای درخت زیتون

گوگرد مایع آلی با توجه به فرم ساختار و ترکیبات خاص خود دارای مزیت های و تاثیرات خاصی می باشد.تاثیرات گوگردها به نوع ترکیبات آنها نیز بستگی دارد که بتوانند با آنها پیوند یونی داشته باشد.مناسب ترین کود مایع گوگرد برای درخت زیتون همین نوع آلی آن می باشد.

 • به دلیل غنی سازی با عناصر غذایی باعث کمک به افزایش باردهی و بهبود عملکرد درخت خواهد شد.
 • گوگرد فقط یک عنصر غذایی نیست و یک اصلاح گر بسیار مفید و ضروری برای خاک های ما می باشد.با مصرف گوگرد به صورت آبیاری باعث کاهش درصد ph بالا و شوری خاک می شود که به طبع آن شما افزایش جذب آهن،روی،منگنز،فسفر،کلسیم را خواهید داشت.
 • گوگرد در کنار این مزیتها همچنین به صورت طبیعی باعث دفع آفات مانند پسیل و سوسک چوب خوار و شپشک خواهد شد.این در حالی می باشد که این عنصر غذایی بر خلاف سموم نه تنها باعث تضعیف درختان شما نمی شود بلکه به افزایش باردهی و بهبود عملکرد درختان شما نیز کمک خواهد کرد.
 • کاهش مصرف سموم و کاهش آلودگی خاک
 • گوگرد موجب افزایش تولید پروتئین در گیاه می شود که مهمترین غذایی درختان است.که یکی از تاثیرات آن افزایش مقاومت درخت در برابر گرما و سرما می باشد.
 • به دلیل وجود مواد آلی به افزایش فعالیت میکرو ارگانیسم خاک بسیار کمک خواهد کرد.میکرو ارگانیسم عامل اصلی برای جذب بهتر عناصر غذایی برای ریشه است.
 • به دلیل داشتن عناصر غذایی در افزایش کیفیت محصول بسیار کمک کننده خواهد بود.
 • افزایش ماندگاری محصول پس از برداشت و انبارش

 

طریقه و نحوه مصرف گوگرد مایع:

برای مصرف این کود منحصر به فرد و کاربردی برای درختان خود هم به روش محلول پاشی و هم به روش آبکود مصرف نمایید.کود مایع گوگرد برای درخت زیتون به روش محلول پاشی به ازای هر ۱۰۰۰ لیتر آب باید ۵ لیتر گوگرد ترکیب کنید.و برای میزان آن روش کود دهی باید برای هر ۲۰۰ درخت میزان ۲۰ لیتر در نظر گرفته شود.تعداد دفعات آن ۳ نوبت می باشد.در خصوص محلول پاشی درخت باید کاملا شستشو داده شود.زمان مصرف را می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

طریقه مصرف کود هیومیک:

قیمت کود بایوجمی:

چه کودی برای افزایش نتاژ یونجه مناسب است؟

قیمت گوگرد مایع آلی: