Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/acidchem/gogerdmayeh.ir/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 96

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/acidchem/gogerdmayeh.ir/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 98

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/acidchem/gogerdmayeh.ir/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 260

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/acidchem/gogerdmayeh.ir/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 262

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/acidchem/gogerdmayeh.ir/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 283

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/acidchem/gogerdmayeh.ir/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 351

Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /home/acidchem/gogerdmayeh.ir/wp-content/plugins/wp-jalali/lib/date.php on line 353
5 مزیت کود پاییزه برای گردو - خرید گوگرد مایع آلی|هیومیک اسید|پرسان کود

۵ مزیت کود پاییزه برای گردو

 کود پاییزه برای گردو را می توان جزو وعده های غذایی مهم تلقی کرد.اگر بخواهیم از اهمیت کود دهی پاییزه برای درختان گردو بگوییم اینکه افزایش باردهی در سال بعد منوط به انجام کوددهی پاییزه و یا زمستانه است.کود پاییزه برای درختان گردو ۵ مزیت اصلی دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.یکی از بهترین زمانهای که میتوان از کود پاییزه استفاده از زمان بعد برداشت تا قبل از خواب زمستانی است.همان طور که می دانید یکی از بهترین کودهای پاییزه برای درختان انواع کودهای دامی هستند اما نکته این است که آیا هر کود دامی را میتوان استفاده کرد؟و آیا مصرف کود دامی به تنهایی کافی می باشد؟چه عناصری را باید در کود دهی پاییزه مد نظر قرار دهیم؟در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

کود دهی در پاییز چه تاثیری دارد؟

شاید در نگاه اول و به نظر بعضی از کشاورزان مصرف کود پاییزه برای گردو یک مرحله و هزینه اضافی باشد در حالی که بررسی ها نشان داده که اولین مرحله و شاید پایه و مبنایی تقویت درخت برای افزایش باردهی محصول در سال آینده خواهد بود.اگر بخواهیم به صورت مختصر و ساده مزیت های کود پاییزه برای گردو را شرح دهیم می توان گفت که پس از برداشت محصول درختان توان و انرژی خود را از دست می دهند و بسیار ضعیف می شوند و در اینجا بسیار مهم است که درخت را به حال خود رها نکرده و اقدام به کوددهی نماییم.کوددهی در این مرحله خود دارای چند مزیت است که عبارتند از:

 • تقویت درختان قبل از خواب زمستانی که باعث گرم شدن محیط ریشه و مقاومت بهتر ریشه در برابر سرمازدگی خواهد شد.
 • به دلیل آنکه در پاییز محصول نداریم مواد غذایی در داخل ریشه ذخیره می شود و درخت زمستان گذری بهتری خواهد داشت و در اواخر زمستان با انرژی بهتری بیدار خواهد شد و جوانه زنی خواهد داشت.
 • یکی از بهترین زمان های اصلاح و تقویت خاک در پاییز و زمستان است که لازم است ما حتما مورد توجه قرار دهیم مصرف کود دامی باعث کاهش شوری فعال شدن میکرو ارگانیسم خواهد شد.زیرا در کشاورزی پایدار اصلاح خاک مقدم بر کوددهی می باشد.
 • با کوددهی بعد برداشت محصول کاهش سال اوری را خواهیم داشت.و از طرفی تا قبل از خواب درخت اقدام با رشد رخ جدید و پوند برای باردهی سال اینده خواهد کرد.

کود حیوانی برای درخت گردو:

همان گونه که در بالا نیز گفته شد کودهای دامی بخش عمده چالکود پاییزه و زمستانه را تشکیل میدهند.اما باید توجه داشت که هر نوع کود دامی برای چالکود مناسب نیست.برای این منظور ۳ شرط مهم و اساسی وجود دارد که باید به انها توجه کنیم.

 • پوساندن و فراوری کردن کود به روش نوین که با نیتروژن،و یا اوره و گوگرد مایع یا پودری و بعضا باکتری EM انجام می شود.منظور از پوسیده بودن آماده سازی کود برای جذب بهتر و سریع است.که یا به صورت صنعتی و یا دستی به صورتی که توضیح دادیم انجام می شود.(پوسیده بودن این نیست که کود ۲ سال در زیر آفتاب قرار داده شده است در زیر افتاب قرار گرفتن کود بیشتر به خشک شدن آن کمک می کند نه به پوسیده شدن آن)
 • عاری از هر گونه آفات و بیماری قارچی باشد.در غیر صورت ممکن است پس از مصرف در همان سال و یا سال بعد آفاتی مانند کرم سفید ریشه و بیماری قارچی را داشته باشید.
 • ارزش غذایی ان که همان ماده آلی است حفظ شده باشد.در اصل مهمترین چیزی که ما در کودهای دامی به دنبال آن هستیم همین ماده آلی است که باعث افزایش فعالیت میکرو ارگانیسم خاک و حاصل خیزی و جذب بهتر عناصر غذایی خواهد شد.

 

ترکیب چاکود برای درخت گردو:

بسیاری از کشاورزان و باغداران می پرسند که برای چالکود چه عناصری را استفاده کنیم.برای همین قصد داریم ترکیبی که می توان برای چاکود پاییزه و یا زمستانه استفاده کرد را بیان کنیم:

 • استفاده از کودهای مرغی،گاوی و گوسفندی و…. برای هر با توجه به سن درخت بین ۱۰ الی ۳۰ کیلو کود گاوی و بین ۵ الی ۱۰ کیلو مرغی مناسب است. کود مرغی را تا حد امکان کمتر از استفاده کنید.
 • استفاده از سوپر فسفات ساده برای تامین فسفر و میتوان از اسید فسفریک به عنوان جایگزین نیز استفاده کرد در آبیاری آخر پاییز
 • سولفات پتاسیم کشکی و یا سنگی که مقاومت خوبی در برابر آبشوی دارد.
 • ریز مغذی ها  که نباید از مصرف آنها غافل شد مثل سولفات آهن،روی و منگنز ……عناصری مانند روی و بور بسیار مناسب هستند.

استفاده از کودهای اوره و دارای ازت و نیتروژن در چالکود پاییزه و یا زمستانه ممنوع است و نیازی نیست.استفاده از اوره و نیتروژن باعث تحریک رشد درخت به جوانه زنی خواهد شد و این در حالی است که ما باید اجازه دهیم درخت برای استراحت و خواب زمستانه آماده شود.

خرید کود پاییزه برای گردو:

اگر بخواهیم یک کود کامل و مطمئن و تضمین شده به شما معرفی کنیم کود آلی بایوجمی می باشد که تمام شرایط یک کود دامی مناسب برای کشاورزی را دارا می باشد.این کود آلی که عمده ترکیب آن را ماده آلی تشکیل می دهد علاوه بر اصلاح ساختار خاک بر تقویت باکترهای و میکرو ارگانیسم های خاک به کاهش شوری نیز کمک خواهد کرد و برای مناطقی که شوری بالایی دارند بسیار کمک کننده خواهد بود.توجه داشته باشید که مود بایوجمی فقط به عنوان کود پاییزه برای گردو کاربرد ندارد و در اواخر زمستان نیز قابل مصرف است در هر فصل کاربرد خاص خود را دارد.برای اطلاعات بیشتر در خصوص ترکیب و انالیز و قیمت کود آلی بایوجمی بر روی لینک آبی رنگ کلیک نمایید.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

طریقه مصرف گوگرد مایع :

طریقه مصرف کود هیومیک:

کود پاییزه با قیمت مناسب:

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت گوگرد مایع آلی:

بهترین زمان مصرف کلسیم برای درختان:

بهترین زمان هرس درختان:

۵ عامل ریزش گل و میوه:

دلیل ترک خوردگی میوه و را مقابله با آن

تماس با ما