خرید کود پاییزه برای گندم

خرید کود پاییزه برای گندم

خرید کود پاییزه برای گندم چه مزیتی دارد؟ شاید این سوال برای بسیاری از کشاورزان پیش بیاید که کود دهی برای محصولات مانند سیر و گندم و جو که به صورت بذر در پاییز کاشت می شوند خرید کود پاییزه چه اثر مثبتی بر آنها خواهد داشت.البته کود دهی در پاییز بر درختان  نیز تاثیر دارد. اما در این مقاله  قصد داریم تاثیر آن را بروی گندم بررسی نماییم. برای کود دهی در پاییز ابتدا لازم است اطلاعات کافی در خصوص ویژگی این کودها داشته باشیم. زیرا در بازار کود های پاییزه بسیاری وجود دارد و شاید در انتخاب کمی دچار تردید شویم. و در اخر چند کود را معرفی می نماییم.

خرید کود پاییزه برای گندم

تاثیر کود پاییزه برای دانه بذر:

یکی از مهمترین تاثیراتی که کود پاییزه مانند اکتیول برمیستون و هیومیک برمیستون یا مکس برمیستون بروی دانه بذر در پاییز انجام می دهد این است که این کودها عناصری دارند که برای تحریک دانه و ریشه ها موثر است و نقش تحریک کننده ریشه و دانه را بر عهده دارد. و پس از مصرف ریشه در خاک بیشتر نفوذ می کند و اصطلاحا گفته می شود که ریشه زایی و یا ریشه در خاک دوانده است که با این کار دانه برای مقابله با سرمایی زمستان آماده می شود.در مواقع کود پاییزه باعث می شود که دانه و یا گیاه پایه قوی تا قبل از سرمای زمستان داشته باشد.

ویژگی یک کود پاییزه خوب:

یک کود پاییزه خوب علاوه بر ترکیبات کامل و تامین مواد غذایی برای ریشه نیاز هست که عناصر آن فرآوری شده باشد. برخی از عناصر مانند پتاس و یا فسفر  و…. برای جذب بهتر لازم است که فراوری شده باشد.برای درک بهتر این موضوع مثال می زنیم که شما برای خوردن گوشت باید آن را به صورت پخته و یا کباب شده مصرف کنید و به صورت خام نمی شود آن را مصرف کرد.برای گیاه نیز همین طور می باشد که برخی عناصر به صورت خام قابل جذب برای گیاه نمی باشند و باید یک عملیاتی فراوری روی آنها انجام شود که برای جذب گیاه آماده و مهیا باشد. برای همین بهتر است از مصرف عناصر به صورت خام و خود سرانه خودداری کنیم.چون جذب نمی شوند.

خرید کود پاییزه برای گندم:

برای خرید کود پاییزه برای گندم می توان به کود اکتیول برمیستون و مکس برمیستون و کود هیومیک اشاره نمود. این کودها تاثیرات شگرفی بروی دانه و گیاه دارند. خرید کودهای پاییزه هیومیک و اکتیول مزیت دیگری که دارد این است که گیاه را در برابر سرمایی زمستان مقاوم می کند. و مزیت دیگری که این کودها دارند دفع حشرات موذی و کنه های و آفاتی که در سطح زیرین خاک زندگی می کنند و از دانه و یا ریشه گیاه تغذیه دارند را برای شما انجام می دهد. این کودها کاملا ارگانیک بوده و فراوری شده هستند.برای خرید با مشاوران ما در ارتباط باشید.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

طریقه مصرف گوگرد مایع :

طریقه مصرف کود هیومیک:

کود پاییزه با قیمت مناسب :

تماس با ما