خرید کود گوگرد مایع آلی

خرید کود گوگرد مایع آلی

 کود گوگرد مایع چیست؟ و چرا باید در کشاورزی مصرف کنیم؟ در بین کودهای مختلفی که برای کشاورزی وجود دارد کود گوگرد مایع در دنیا جزو پر مصرف ترین کودها کشاورزی می باشد. عنصر گوگرد چهارمین عنصر مهم و حیاتی برای ادامه زندگی گیاهان و درختان است .گوگرد باعث فعال شدن آنزیم های رشد می شوند. گوگرد علاوه بر اینکه یک عنصر غذایی می باشد با مصرف آن تاثیراتی جانبی دیگری نیز  ایجاد می کند که برای کشاورزی ما با توجه به شرایط آب و هوای و همچنین نوع ساختار خاک های ما بسیار مفید و پر فایده می باشد. کود گوگرد مایع آلی کاملترین نوع گوگرد مایع می باشد که هم از نظر عناصر و هم از نظر تاثیرات قابل مقایسه با گوگرد های مایع دیگر نمی باشد.

 

چه نوع گوگرد مایعی مصرف کنیم؟

آیا همه گوگردهای مایع برای کشاورزی مناسب می باشند؟ قطعا این طور نیست. بسیاری از گوگردهای مایع به دلیل وجود املاح و عناصر غیر مفید باعث ایجاد سوختگی و آلودگی خاک و گیاه خواهند شد. گوگرد های معدنی بهتر از گوگردهای پتروشیمی هستند.اما گوگردهای معدنی نیز باید در فرایند تولید تصفیه شوند. برای خرید گوگرد مایع موارد زیر را درنظر بگیریم .

  •  گوگرد مایع  مناسب برای کشاورزی از گوگرد های معدنی تهیه می شود و گوگرد های پتروشیمی به دلیل اینکه پایه آن مواد نفتی می باشد برای کشاورزی مناسب نمی باشد.
  • گوگرد های معدنی نیز  باید حتما تصفیه شده باشند یعنی املاح و عناصر غیر مفید و ناخالصی آنها مانند اسید سولفوریک گرفته شود تا موجب گیاه سوزی نشود.
  • عناصر موجود در گوگرد بهتر است فرآوری و غنی سازی شده باشند تا بهتر جذب شوند.
  •  گوگردهای مایع که به غیر از عنصر گوگرد در ترکیب آنها  عناصر مانند مواد آلی و ریز مغذی ها نیز وجود دارد. ارزش غذایی بالا تری دارند و در نتیجه عملکرد بهتری نیز خواهند داشت. 

 

 

چرا توازن در کودها مهم است ؟

اصل توازن در کودها چیست؟ شاید باور ما بر این است که هر چه درصد ترکیبات یک عنصر مثلا فسفر در یک کود بالا باشد بهتر خواهد بود.این در حالی است که اصل توازن تاکید بر رعایت ترکیب عناصر بر حسب ppm می باشد. در هر کود باید میزان درصد عناصر بر اساس نیاز هر گیاه باشد. توازن بیان می دارد که اگر عنصری در خاک بیشتر از عناصر دیگر باشد باعث مزاحمت در جذب عناصر دیگر خواهد شد. و یا ممکن است باعث مسومیت در درخت و یا گیاه خواهد شد. بر این اساس کودها باید دارای ترکیبی توازنی و کنترل شده باشند.که توصیه می کنیم از کودهای که عناصر آنها کنترل نشده هستند استفاده نشود.

 

 

  خرید کود گوگرد مایع:

همان گونه که قبلا نیز گفته شد کود گوگرد مایع به نوعی یک گوگرد مایع می باشد که به غیر از گوگرد ارگانیک دارای مواد آلی ( نیتروژن آلی،کربن آلی، فسفر) و مواد ریز مغذی ها نیز می باشد. با ترکیب این عناصر در کنار یکدیگر شما یک کود  گوگردی با ارزش غذایی و عملکرد بالا در اختیار دارید. کود گوگرد به دلیل اینکه عناصر آن فراوری شده هستند قابلیت جذب بسیار بالایی دارد و هیچ گونه سوختگی در گیاهان ایجاد نمی کند و هم به صورت آبیاری و محلول پاشی قابل مصرف می باشد.

 

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

طریقه مصرف گوگرد مایع:

مزایای اسید هیومیک:

طریقه مصرف اسید هیومیک:

 

تماس با ما