خرید کود npk همراه ریز مغذی ها

خرید کود npk همراه ریز مغذی ها

کود NPK با ریز مغذی ها یکی از کودهای پر کاربرد و بسیار پر مصرف می باشد که در واقع عناصر ماکرو را در خود جای داده است. کودNPK که نشان دهنده سه عنصر   Nنیتروژن،pفسفر،k پتاسیم می باشد عامل محرک برای رشد و تامین غذایی خوبی می باشند. تاثیر هر کدام از این عناصر که به آنها ماکرو نیز گفته می شود برای درختان و گیاهان متفاوت است. بیشترین مصرف درختان در بین کودها ماکرو همین عناصر نیتروژن،فسفر،پتاسیم است که توصیه می شود همه کشاورزان از آنها استفاده کنند.یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار دهیم این است که کود npk ما باید دارای چه ویژگی باشد. در ادامه به این موضوع بیشتر خواهیم پرداخت.

 

یک ویژگی مهم برای کود npk :

همه کود های که در کشاورزی مورد مصرف قرار می گیرند فارغ از نوع و میزان درصد آنها باید یک مشخصه قوی داشته باشند و آن هم این است که باید قابلیت جذب بالا توسط گیاه را داشته باشد. زمانی که عناصر کودی ما توسط گیاه نتواند جذب شود هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد. یکی از دلایل اینکه عناصر کود ما نمی تواند جذب شود نوع ساختار خود کود می باشد. یعنی عناصر آن به صورت قابل جذب راحت برای گیاه نمی باشد. یکی از ویژگی ها این کود npk این است که به (صورت کلاته) می باشند که به راحتی در دسترس گیاه قرار گیرند و جذب شوند.

 

انتخاب کود npk :

برای خرید کودnpk حتما به میزان اعداد آن توجه نمایید و متناسب با محصول خود انتخاب کنبد. مثلا برای محصول زعفران نباید  npk  با عدد نیتروژن بالا خریداری نمود زیرا نیتروژن باعث افزایش برگ دهی گیاه خواهد شد و در گیاه زعفران ما به برگ نیازی نداریم و به گل آن نیاز داریم. پس در نظر داشته باشید پس اینکه بیایم این کود را با اعداد بالا برای عملکرد بهتر خریداری کنیم متاسب نیست. حتما حتما زیر نظر یک کارشناس کشاورزی کود خود را انتخاب نمایید.

 

خرید کود Npk ریز مغذی:

همان طور که در بالا نیز بیان شد این کود دارای ۳ عنصر مهم از عناصر پرمصرف ماکرو می باشد. اما برای کامل کردن این کود برخی از ریز مغذی ها یا همان کودها میکرو مانند آهن روی و مس نیز در آن قرار دارد.که در مقایسه این کودها نسبت به کودهای مشابه تاثیرات بهتری را شاهد خواهیم بود. این کود به صورت پودری می باشد و به خوبی با آب نیز ترکیب می گردد و میتوان به صورت پودری نیز استفاده نمود.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

خرید اسید هیومیک مایع:

خرید گوگرد مایع ارگانیک:

 تاثیر اسید هیومیک اصل:

تماس با ما