خرید کود پاییزه برای سیب

خرید کود پاییزه برای سیب

کود پاییزه برای سیب یکی از عوامل مهم در افزایش باردهی در سال بعد درختان شما می باشد.زیرا درخت با ذخیره مواد غذایی در ریشه زمستان خوبی را سپری خواهد کرد و در فصل بهار نیز با انرژی بیشتری آماده جوانه زنی خواهد بود.عمده بیشتر کودهای پاییزه را کودهای دامی مرغی،گاوی،و گوسفندی تشکیل میدهد که در حتما در کنار آنها نیز باید از عناصر غذایی دیگر نیز استفاده نمود.نکته اینجاست که هر کود دامی را نمی توان به عنوان کود دامی مصرف کرد.کود دامی که برای کشاورزی مناسب است حتما باید ویژگی های مانند فرآوری و گندزدایی را داشته باشد.

بهترین زمان کود دهی درخت سیب:

شاید شما هم به فکر این باشید که درختان خود را در بهار و تابستان کود دهید.اما باید این مرحله را چند ماه جلوتر یعنی در پاییز نیز انجام دهید.تحقیقات نشان داده که مصرف کود در پاییز برای سیب بسیار با اهمیت و تاثیر گذار می باشد.زیرا پس از برداشت محصول درخت قدرت و توان خود را از دست می دهد و بسیار ضعیف می شود.و به شدت نیاز است که ما مجددا کود دهی را انجام دهیم.این کار دو مزیت کلی برای درختان شما خواهد داشت.

  • اولا درختان به خوبی قبل از خواب زمستانه تقویت می شود.درخت ضعیف در برابر  تنش های سرمایی زمستان و بهار نیز ضعیف خواهد بود.
  • به دلیل عدم وجود میوه و برگ درخت مواد غذایی را در ریشه خود ذخیره کرده و زمستان گذری خوبی را خواهد داشت.
  • در اواخر زمستان با قدرت و انرژی بیشتری بیدار و جوانه زنی خواهد داشت.
  • اصلاح و کاهش شوری خاک

کود دهی در پاییز یکی از بهترین فرصتهای برای تقویت درختان و اصلاح خاک می باشد.زیرا تمام مواد غذایی در ریشه ذخیره می شود.این فرصت را از دست ندهید.

 

چند توصیه برای کودهای پاییزه:

در هنگام خرید کود پاییزه برای سیب حتما به این چند نکته توجه نمایید.

  • اول آنکه کود دامی ما کاملا پوسیده و فراوری شده باشد و قابلیت جذب بالایی داشته باشد.تا به خوبی در درسترس ریشه قرار بگیرد.
  • از کود مرغی به میزان کمی استفاده شود.
  • کود پاییزه باید نیتروژن کمی داشته باشد که درخت را تحریک به رشد ننماید.
  • تمام عناصر غذایی برای کود پاییزه به شکل سولفات باشد.
  • بهتر است کود پاییزه با به فرم پودری یا پلتی تهیه نماییم که در برابر آب شویی مقاوم باشد.

استفاده از کود های دامی لازم است اما کافی نیست و لازم است که در کنار آن از عناصر دیگر نیز استفاده کنید زیرا کودهای دامی دارای ارزش غذایی بسیار بالایی نیستند و نمی تواند تمام نیاز های درختان را برآورده نمایند.

 

خرید کود پاییزه برای سیب:

کود پاییزه بایوجمی به خوبی فرآوری شده است.یعنی به محضر ورود به داخل خاک ظرف مدت کوتاهی آماده برای جذب توسط ریشه می باشد.مدت زمان تقریبی آن ۴۱ روز است که در قبال کودهای فله غیر فرآوری شده که بین ۲ الی ۱۰ سال زمان می برد این مدت زمان بسیار کوتاهی خواهد بود.و اینکه هیچ گونه قارچ و آلودگی به همراه ندارد و سلامت کود بسیار بالا می باشد.

یکی دیگر از مزیتهای آن نوع فرم آن می باشد که به خوبی برای ریشه قابل دسترسی خواهد بود.و قابلیت جذب بالایی دارد.همچنین میزان ماده آلی حدودا ۴۰ درصد می باشد که برای اصلاح و احیا خاک بسیار تاثیر گذار می باشد.و همچنین به دلیل ماده آلی بالا ظرفیت نگهداری رطوبت در اطراف ریشه را افزایش خواهد داد و برای مناطقی که با کم آب مواجه هستند و یا دوره آبیاری آنها بالا است بسیار کاربرد خواهد داشت.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که بیشترین بازدید را توسط کاربران داشته است.

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت گوگرد مایع آلی:

بهترین زمان مصرف کلسیم برای درختان:

بهترین زمان هرس درختان:

۵ عامل ریزش گل و میوه:

دلیل ترک خوردگی میوه و را مقابله با آن

تماس با ما