خرید گوگرد مایع با کیفیت

خرید گوگرد مایع با کیفیت

 گوگرد مایع با کیفیت هم از نظر ساختار و نوع فرم عنصری باید به نحوی باشد که برای ریشه گیاه قابلیت جذب را داشته باشد.برای درک بهتر آن مثالی بزنیم.فرض کنید بدن شما برای تامین انرژی خود نیاز به مصرف گوشت دارد قطعا شما نمی توانید آن را به صورت خام مصرف نمایید باید آن را پخته و یا کباب نمایید.در واقع فرم و ساختار آن باید برای مصرف شما تغییر کند تا شما بتوانید از آن استفاده نمایید.برای گیاهان نیز به همین صورت است باید عنصر گوگرد ما برای گیاه آماده و فراوری شود تا گیاه بتواند آن را جذب و مصرف نمایید.نکته دوم نوع گوگرد و میزان درصد عناصر و ناخالصی آن خواهد بود که در ادامه بیشتر توضیح خواهیم داد.

ویژگی گوگرد مایع باکیفیت:

می دانیم گوگرد و عناصر غذایی برای جذب بهتر توسط ریشه باید به فرم قابل جذب مصرف شوند.بهترین نوع گوگرد برای جذب توسط ریشه فرم سولفات است.دومین موضوع میزان درصد عناصر و گوگرد آن می باشد.بر اساس تحقیقات و بررسی های صورت گرفته مشخص شده بهترین میزان گوگرد متعادل برای کشاورزی بین ۲۰% الی ۲۵% است.که باعث بر هم زدن تعادل غذایی در خاک نیز نشود.البته برخی از موارد دیگر نیز مهم است که باید با آنها توجه شود.

  • اول اینکه پایه گوگرد ما بهتر است از گوگرد معدنی باشد زیرا گوگردهای پتروشیمی و پالایشگاهی قابلیت جذب درون خاک را ندارند.این نوع گوگردها در هنگام استخراج نفت و گاز بدست می آید و به آنها گوگرد گازی نیز گفته می شود و چون بر پایه مواد نفتی است اصلا با آب ترکیب نمی شود و قابلیت اکسید شدن را ندارد.
  •  گوگردهای معدنی برای کشاورزی بهتر هستندکه این نوع نیز باید ناخالصی های آن در فرایند تولید کاهش یافته باشد.هر چقدر ناخالصی آن کمتر باشد کیفیت بالاتری خواهیم داشت.
  • نوع و فرم گوگرد ما قابل جذب برای گیاه باشد.
  • میزان درصد عناصر آن دارای توازن باشد.متاسفانه برخی از کشاورزان اقدام به خرید گوگردهای با درصد های بالا ۴۰% و ۵۰% و ۸۰% نموده اند تا مثلا تاثیرات بهتری را شاهد باشند اما این موضوع کاملا بر خلاف تصور آنها است.زیرا گیاهان بر اساس میزان مصرف خود عناصر غذایی را جذب می کنند و مصرف بیش از حد باعث بر هم زدن تعادل غذایی در خاک خواهد شد.که یکی از علل ریزش گل و میوه همین موضوع می باشد.
  • به خوبی با آب ترکیب شود و ایجاد رسوب ننماید.

 

گوگرد مایع بهتر است یا پودری:

اینکه گوگرد مایع یا پودری مصرف کنیم بستگی به کاربرد و هذف شما دارد مثلا برای محلول پاشی گوگرد مایع بهتر است.ولی برای چالکود زمستانه گوگرد پودری شاید مناسب تر باشد.اگر زمان کافی نیست و  لازم است که سریع تاثیرات آنی داشته باشیم از گوگرد مایع بیشتر مصرف می کنند.مثلا در اسفند ماه از گوگرد مایع برای تقویت توان درختان در مقابله با نوسات دمایی در آب استارت استفاده می شود.اما برخی اعتقاد دارند که ماندگاری کود پودری بیشتر از نوع مایع می باشد.در خصوص آنکه گوگرد مایع یا پودری مصرف نماییم مطالبی را در مقاله ای جداگانه بیان نموده ایم.

 

خرید گوگرد مایع با کیفیت:

اگر قصد خرید گوگرد مایع با کیفیت دارید بهتر است آن را از تولید کننده و از فروشگاه های معتبر تهیه نمایید.برای اینکار و اطمینان از خرید خود دو نکته را مد نظر داشته باشید.

  • گوگرد و یا کود شما حتما شماره ثبت کودی داشته باشد.
  • مهمتر از ثبت کودی استعلام ان است که شما می توانید با ارسال شماره ثبت کودی به شماره ۳۰۰۰۶۴۶۴۲۴ آن را پیامک کنید تا اطلاعات در خصوص آن محصول برای شما ارسال شود.در صورت عدم ارسال اطلاعات کودی تا ثبت کودی تقلبی است و یا فاقد اعتبار و نیاز به تمدید داره

 

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

طریقه مصرف گوگرد آلی:

تماس با ما