خرید گوگرد مایع برای زعفران

 گوگرد مایع برای زعفران بیشتر به عنوان یک تکمیل کننده و مکمل مد نظر قرار دارد.قطعا ما برای افزایش گل دهی زغفران نیازمند عناصر مانند فسفر،پتاسیم نیاز داریم اما مشکل اصلی در بسیاری از مناطق عدم جذب این عناصر توسط ریشه گیاه است.که گوگرد به خوبی میتواند به شما در افزایش جذب عناصر غذایی کمک نماید.البته گوگرد آلی دارای تاثیرات سه گانه می باشد که به عنوان یک عنصر غذایی و یا یک اصلاح کننده خاک و نیز یک عامل دفع کننده و مقابله کننده با آفات و بیماری های می توان از آن بهره گرفت.در ادامه در خصوص تاثیرات و طریقه مصرف  آن توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

 

تاثیر گوگرد مایع آلی برای زعفران:

خرید گوگرد مایع برای زعفران

همیشه مراقبت از محصول در کنار تقویت و کود دهی قرار دارد.مقابله با آفات و بیماری های قارچی نه از طریق سم و مواد شیمیایی بلکه از طریق کودها طبیعی و تقویت میکرو ارگانیسم خاک نیز موثر خواهد بود . استفاده از سموم شاید راحت ترین راه باشد اما عامل از بین رفتن کرم ها و پراونه های و کفش دوزک ها وقارچ های مفیدنیز خواهد شد.برخی از این حشرات برای مقابله با حشرات موذی بسیار کار ساز هستند و به شما کمک زیادی خواهند کرد. در اصل خود سموم عامل افزایش آفات می باشند.برخی از تاثیرات منحصر به فرد گوگرد مایع برای زعفران را بیان خواهیم کرد.

 • گوگرد مایع به دلیل همراه داشتن مواد آلی باعث عملکرد بهتر و جذب عناصر مفید مانند پتاسیم و فسفر و کلسیم و آهن و روی برای زعفران خواهد شد. این به دلیل تغییراتی است که گوگرد در خاک ایجاد می کند.آهکی بودن خاک یا ph بالا وشوری عامل مزاحم برای جذب این عناصر است که گوگرد با کاهش و تنظیم آنها فرصت جذب این عناصر را برای ریشه فراهم می کند.
 • گوگرد باعث افزایش تولید پروتئین در زعفران خواهد شد.پروتئین در کنار چربی و قند اصلی ترین ماده غذایی گیاهان محسوب می شود که در تقویت گیاه و عملکرد آن بسیار تاثیر دارد.برای گل دهی بیشتر زعفران ما نیاز داریم که سیستم سوخت و ساز گیاه به خوبی عمل نمایید که گوگرد یکی از عناصر موثر خواهد بود.
 • باعث افزایش حجم غده زعفران در خاک می شود که موجب جذب بهتر آب و عناصر خواهد شد.
 • گوگرد مایع آلی به صورت طبیعی آفات و حشرات مانند کنه پیاز زعفران و تریپس بنه،کرم پیاز خوار و بیماری های قارچی از قبیل تریپس و سیاهک و پوسیدگی بنه را کنترل و دفع می نمایید.
 • گوگرد آلی یک عامل ضد عفونی کننده برای خاک به حساب می آید و به شما با مصرف گوگرد به جای سموم به افزایش کودهای زیستی و حشرات مفید و شکارچی آفات نیز کمک خواهید کرد.
 • گوگرد آلی می تواند گیاه شما را در برابر گرما و سرما و تنش های محیطی مقاوم تر نمایید.

برای کنترل برخی از بیماری قارچی مثلا پوسیدگی بنه می توانید هنگام کاشت آن را با محلول گوگرد مایع آلی ضد عفونی نمایید.نکته قالب توجه اینکه گوگرد باعث از بین بردن آفات و حشرات مزاحم خواهد شد اما حشرات مفید مانند کفش دوزک و کرم های خاکی و قارچ های مفید را آسب نمی زند.و این موجب افزایش سلامت خاک و مزرعه ما در سال بعد می گردد.

 

 

میزان مصرف گوگرد مایع برای زعفران:

بهترین زمان مصرف گوگرد مایع آلی برای زعفران از طریق آبیاری در زمان رشد و تا قبل از گل دهی می باشد.گوگرد مایع برای زعفران به ازای هر هکتار ۱۰ لیتر می باشد.تعداد دفعات مصرف ۲ بار مناسب است بهترین روش مصرف آن از طریق آبیاری است.توصیه می کنیم که از گوگردها با درصد های بالا استفاده ننماییم که باعث بر هم خوردن تعادل غذایی در خاک خواهد شد.

 

 

خرید گوگرد مایع برای زعفران:

اگر قصد خرید گوگرد مایع برای زعفران را دارید ما گوگرد مایع سه کاره را به شما پیشنهاد می کنیم که دارای میزان گوگرد ۲۰% است و این میزان بسیار برای کشاورزی مناسب و متعادل است.همچنین به غیر از گوگرد عناصر دیگری مثل کربن۶% و نیتروژن۱۵% و پتاسیم و فسفر ۱% و ریز مغذی ها نیز به میزان ۰٫۰۴% قرار دارد.که به افزایش عملکرد گوگرد کمک خواهد کرد.فرم گوگرد آن به شکل سولفات است و به خوبی برای ریشه قابلیت جذب دارد.برخی از ویژگی ها ساختاری آن عبارتند از:

 • حلالیت ۱۰۰% داخل آب و ترکیب شدن با آب بدون ته نشین شدن
 • قدرت جذب بالا هم از طریق ریشه و هم برگ
 • تاثیر گذاری سریع و آنی
 • عدم بر هم زدن تعادل غذایی در خاک به دلیل توازن در میزان عناصر
 • ارزش غذایی بالاتر نسبت به گوگرد های مایع تک عنصری و معمولی
 • دارای کمترین میزان ناخالصی و املاح غیر مفید است

 

سخن پایانی:

این گونه به نظر می رسد که شاید گیاه زعفران به صورت مستقیم به مصرف گوگرد مایع خیلی وابسته نباشد و زعفران نسبت به کمبود آن خیلی حساس نباشد اما برای جذب عناصر دیگر و افزایش و تقویت گیاه بسیار لازم و ضروری است.در اصل نقش مکمل را خواهد داشت.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت گوگرد مایع آلی:

بهترین زمان مصرف کلسیم برای درختان:

بهترین زمان هرس درختان:

۵ عامل ریزش گل و میوه:

دلیل ترک خوردگی میوه و را مقابله با آن

تماس با ما