خواص گوگرد آلی در تقویت و عملکرد درختان

خواص گوگرد آلی در تقویت و عملکرد درختان

خواص گوگرد آلی در تقویت و عملکرد درختان به عنوان یک عنصر غذایی مورد بررسی قرار خواهیم داد.همه ما کم و بیش با گوگرد تا حدودی به عنوان یک عنصر غذایی آشنا هستیم و از مزایایی آن مانند دفع آفاتی هوازی و خاکزی و کنترل بیماری های قارچی و نیز اصلاح کننده خاک و کاهش ph آشنا هستیم.اما شاید در خصوص خود عنصر و تاثیرات مهمی و خوبی که بر روی درختان و گیاهان دارد شاید خیلی صحبت نشده و نیاز است که این بخش بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

 

خواص گوگرد آلی در تقویت و عملکرد درختان:

مهمترین خواص گوگرد آلی به عنوان یک عنصر غذایی این است که باعث تحریک و فعال سازی آنزیم های تولید پروتئین در گیاه و درخت می گردد.همان طور که می دانید این پروتئین یکی از غذاهای اصلی درختان می باشد.که مقداری از آن توسط خود درخت مصرف شده و بخشی در میوه و محصول ذخیره می شود.با افزایش پروتئین درختان ما چند نتیجه را شاهد خواهیم بود که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

 

افزایش عملکرد درختان و بهبود فعالیت آن

یکی از خواص گوگرد آلی که در افزایش کیفیت و افزایش باردهی به صورت غیر مستقیم موثر است افزایش عملکرد درختان است. عملکرد مناسب درخت موجب پخش شوندگی یکسان مواد غذایی در تمام سطوح درخت می گردد.برخی از کشاورزان این مشکل را دارند که مثلا محصولات سر شاخه یا انتهای شاخه و یا پایین یا بالایی درخت از نظر سایز یکسان نیستند و کوچک و بزرگ است به عبارتی یا خیلی بزرگ و یا خیلی کوچک هستند.یکی از عوامل آن می تواند از عملکرد نامنظم و ضعیف درخت ناشی شود.(البته مواردی مانند عدم مدیریت در زمان بندی صحیح در کود دهی و عدم هرس نامناسب نیز موثر است)اما نباید نقش درختان را نیز فراموش کرد.

 

افزایش فتو سنتز درختان و گیاهان

 یکی از عناصر موجود در گوگرد آلی نیتروژن فعال است که موجب رشد رویشی درختان و گیاهان خواهد شد.با افزایش سرعت جذب عناصر غذایی مانند نیتروژن،سطح برگ درختان افزایش یافته و در پی افزایش سطح برگ افزایش فتوسنتز و سرعت جذب مواد غذایی و انتقال آنها به محصول افزایش خواهد یافت.برگ ها با مکشی که در ریشه ایجاد می کنند باعث انتقال مواد غذایی از ریشه به قسمتهای مختلف گیاه و درخت خواهد شود.

 

افرایش مقاومت درختان در برابر عوامل محیطی:

محققان با بررسی ها که انجام داده اند متوجه شده اند که به غیر از افزایش عملکرد ما افزایش مقاومت درخت و تقویت درختان و گیاهان را در برابر عوامل بیماری زا و تنش های محیطی مانند سرما و گرما  نیز شاهد هستیم.در اصل درختی که پروتئین و قند و چربی و نشاسته خوبی دریافت کند و از طریق فتوسنتز آنها را بسازد می توان گفت یک درخت قوی و قدرتمند خواهد بود.که در برابر عوامل محیطی مقاومت خوبی خواهد داشت.

 

ترکیبات گوگرد مایع آلی:

خواص گوگرد آلی در نوع گوگرد و ترکیبات آن نهفته است.این گوگرد به فرم سولفات می باشد و دارای قابلیت جذب بالا و حلالیت ۱۰۰% درون آب بدون نیاز به هیچ تجهیزات خاصی و یا ماده ای اضافی را دارد.و از نظر ارزش غذایی از گوگردهای مایع معمولی به مراتب بالاتر است.ترکیبات آن شامل ۱۵% نیتروژن آلی،۶% کربن آلی،۱ الی۲ % فسفر و پتاسیم،و ۰٫۰۴% ریز مغذی ها مانند آهن،روی،منگنز و ممنیزیم را دارا می باشد.هم به صورت آبیاری و محلول پاشی قابل استفاده خواهد بود.

آیا می دانید که:

گوگرد های پودری و گرانوله پتروشیمی و پالایشگاهی به دلیل عدم جذب رطوبت در خاک اکسید نمی شوند و هیچ زمان توسط ریشه جذب نخواهند شد. و پس از سالها به همان فرم در خاک باقی خواهند ماند.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

طریقه مصرف گوگرد آلی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما