دفع آفات با کود گوگرد آلی مایع

دفع آفات با کود گوگرد آلی مایع

کود گوگرد آلی مایع یکی از بهترین گزینه های در بین عناصر کشاورزی برای دفع آفات می باشد.هم برای آفات هوازی به صورت محلول پاشی و هم برای آفات خاکزی به صورت کود آبیاری قابل مصرف می باشد.گوگرد آلی یک عنصر غذایی می باشد که مهمترین مصرف آن برای افزایش عملکرد درختان و گیاهان و اصلاح ساختار شیمیایی خاک می باشد.و در کنار آن مزیت دفع آفات را نیز خواهید داشت.بیشترین کاربرد آن به عنوان کود و عنصر غذایی می باشد.برای آشنایی با ترکیبات و روش مصرف آن برای دفع آفات ما را همراهی نمایید.

 

 

کود گوگردآلی مایع چیست؟

وقتی صحبت از کود گوگرد آلی می کنیم به جز گوگرد آلی عناصر دیگری مانند نیتروژن آلی۱۵%،کربن آلی۶%،ریز مغذی ها۰٫۰۴%،فسفر و پتاسیم ۲% نیز در داخل ترکیب آن موجود است.این کود از لحاظ ارزش غذایی و عملکردی نیز جایگاه بالاتری نسبت به گوگرد های مایع معمولی و گوگردهای سوسپانسیون  قرار دارد.زیرا بسیاری از گوگردهای مایع موجود در بازار فقط دارای عنصر گوگرد یا همان سولفور هستند.البته برای دفع آفات همان عنصر گوگرد تنها کفایت می کند اما نوع فرم گوگرد بسیار مهم است که در محلول پاشی باعث برگ سوزی و یا گیاه سوزی نشود.

 

 

مزیت کود گوگرد آلی مایع برای دفع آفات:

کود گوگرد مایع چون فرم گوگرد آن به صورت سولفات است به راحتی و بدون نیاز به هیچ ماده اضافی جذب می شود.و همچنین به دلیل آنکه مایع بوده و قابلیت حلالیت ۱۰۰% درون آب را دارد می توان به راحتی آن را محلول پاشی نمود.زمانی که شما محلول پاشی گوگرد را انجام می دهید طی ۳ سال مصرف سم در باغات و مزارع شما بسیار کاهش می یابد.البته برخی از آفات را فقط با مصرف سم می توان کنترل نمود.نکته قابل توجه برای دفع افات با گوگرد آلی در این است زمانی که شما گوگرد آلی را محلول پاشی می کنید بر خلاف سموم نه تنها باعث تضعیف شدن درخت نمی شود بلکه به نوعی تقویت درخت و گیاه را در پی دارد.تفاوت کاربرد گوگرد آلی به جای سموم بیشتر در خصوص عدم استفاده از سموم گفته شده است.

 مصرف گوگرد های با درصد های بالا و کنترل نشده و غیر استاندارد ممکن است باعث گیاه سوزی در مزرعه و یا درختان شما شود.پس هر گوگردی را برای کشاورزی مناسب نیست.

 

 

دفع آفات با کود گوگرد آلی مایع:

دفع آفات با کود گوگرد آلی مایع

برای دفع آفات با گوگرد مایع آلی سه مرحله مد نظر می باشد ابتدا دفع آفات دومین مرحله مبارزه و سومین مرحله کنترل آفات خواهد بود.هر سه مرحله باید انجام شود.میزان درصد گوگرد برای دفع آفات ۲۰% مناسب می باشد.با گوگرد می توان آفاتی مانند شته ها،شپشک ها،کنه ها،زنبور مغز خوار،کرم گلوگاه انار،پسیل پسته و…. بیماری های قارچی مانند سفیدک،سیاهک،رنگ زرد،لگه غربالی،آتشک گلابی و…. را کنترل و مهار کرد.طریقه مصرف برای محلول پاشی به ازای هر ۱۰۰۰ لیتر آب ۵ لیتر گوگرد آلی ترکیب نمایید.رعایت اصول محلول پاشی را حتما انجام دهید تا نتیجه دلخواه حاصل شود.

 

 

 آیا می دانید که:

تحقیقات نشان داده است که آفات و حشرات مضر به درختان ضعیف به نسبت درختان قوی بیشتر حمله می کنند.یکی از راه های دفع آفات و کاهش خسارت تقویت درخت و تغذیه مناسب می باشد که در صورت حمله آفات کمترین خسارت را پدید آورد.

 

برای خرید گوگرد مایع آلی و هیومیک اصل و کود دامی بایوجمی از طریق وات ساپ اقدام نمایید.همکاران ما آماده پاسخگوی به سوالات شما هستند.

 

 

مطالب پشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل:

قیمت کود آلی بایوجمی

طریقه مصرف اسید هیومیک:

[njwa_button id=”4789″]

تماس با ما