دفع کرم سفید ریشه با گوگرد مایع آلی

دفع کرم سفید ریشه با گوگرد مایع آلی

دفع کرم سفید ریشه با گوگرد مایع آلی یک راه عملی و کاربردی هم برای مبارزه و هم برای کاهش جمعیت این کرم خطرناک می باشد.گوگرد مایع یک عنصر غذایی مهم است که نه تنها به میکرو ارگانیسم خاک و درختان شما اسیب نمی زند بلکه باعث تقویت درختان و افزایش عملکرد آنها نیز می شود.یکی از نکاتی که باید در کنار استفاده از گوگرد آلی برای مبازره و کنترل این حشره انجام دهیم پرهیز از کارهای و اقداماتی هست که باعث افزایش تعداد این کرم های سفید در خاک می شود.۲ عدد از این کرم سفید ریشه می تواند یک درخت بزرگ را به راحتی خشک نمایند.

 

عامل افزایش کرم سفید ریشه:

یکی از مهمترین عواملی که باعث افزایش جمعیت کرم سفید ریشه خواهد شود استفاده از کودهای دامی تازه و عدم گند زدایی آنها می باشد.کشاورزان عزیز کودهای دامی پوسیده و خشک شده نشان دهنده پوسیدگی و عدم بیماری و سلامت آن نیست.منظور از پوسیدگی کود دامی انجام یک فرایند است که با مواد و عناصر خاصی طی یک ۳۰ الی ۴۵ روز و بدون کاهش ارزش غذایی آن انجام می شود.کود دامی که ۲ سال در زیر آفتاب مانده و خشک شده تمام مواد غذایی خود را از دست داده و ارزش غذایی بسیار پایینی دارد.پس خواهش در استفاده از کودهای دامی دقت نمایید.توصیه می شود که اگر به کود دامی با شرایط فراوری شده و گندزدایی دسترسی ندارید حتما قبل از استفاده و یا در زمان استفاده در چالکود با گوگرد معدنی ترکیب شود تا گندزدایی شود.

مبازره با کرم سفید ریشه به دلیل آنکه در زیر خاک قرار دارد و جای مشخصی نیز ندارد بسیار زمانبر و سخت خواهد بود.و نکته قابل تامل این است که شاید شما این کرم را در باغ خود از بین ببرید اما ممکن است به ۲ دلیل سال بعد مجدد این آفت را در باغ خود مشاهده کنید.اول آنکه حشره ماده آن که یک سوسک بالغ است برای تخم ریزی مجددا به جای که سال قبل تخم ریزی کرده است بر می گردد زیرا همیشه بهترین مکان برای پرورش تخم ها محل های آلوده است ودوم اینکه ممکن است از باغات اطراف به دلیل استفاده از کودهای دامی ناسالم این آفت مهمان باغات شما باشد.پس توصیه میکنیم همیشه با بررسی و تغذیه مناسب درختان شرایط را تحت کنترل داشته باشید.

یکی از راه های مقابله و پیشگیری از کرم سفید بیل زدن پای درختان و انجام یخ آب زمستانه است

 

  ترکیبات گوگرد مایع آلی:

یکی از راه های مبارزه کرم سفید ریشه با گوگرد مایع آلی مصرف آن به صورت آبیاری می باشد.این محلول کودی دارای گوگرد ۲۰% می باشد که به جز عنصر گوگرد دارای نیتروژن ۱۵%و کربن۶% نیز هست.همچنین با عناصر غذایی دیگر مثل فسفر و پتاسیم به میزان ۲% غنی سازی شده است.ریز مغذی ها مثل آهن،روی،منگنز،منیزیم نیز به میزان ۰٫۰۴% در آن وجود دارد.گوگرد آلی به خوبی با آب ترکیب شده و قدرت جذب بسیار بالایی دارد.گوگرد باعث افزایش تولید پروتئین در درختان می شود و مقاومت آنها را در برابر بیمارها و افات افزایش خواهد داد.

برای دفع کرم سفید ریشه با گوگرد  مایع آلی باید آن را به صورت آبیاری مصرف کنید.و برای هر ۲۰۰ درخت میزان ۱۰ لیتر می باشد.و باید در طول فصل ۲ الی ۳ بار مصرف شود.و به نوعی تحت کنترل باشد.

دفع کرم سفید با گوگرد مایع آلی:

برای دفع کرم سفید ریشه معمولا از سموم مثل دیازینون و یا دورسبان و غیره.. استفاده می کنند که متاسفانه نتیجه خاصی مشاهده نشده است.در واقع استفاده سموم نه تنها اثر بخش نبوده بلکه باعث صدمه به درخت و باکتری های و قارچ های مفید خاک نیز شده است.برای این کار ما پیشنهاد دیگری داریم که هم از نظر هزینه و هم از نظر عملکردی بهتر از سموم خواهد بود.و این است که برای دفع کرم سفید ریشه با گوگرد مایع اقدام کنید.

گوگرد مایع آلی به غیر از تاثیراتی که به عنوان یک عنصر غذایی دارد مثل تقویت درختان در برابر آفات و تنش های محیطی و افزایش عملکرد درختان در انتقال بهتر مواد غذایی از ریشه به سمت دانه ها  ۲ مزیت دیگر هم برای شما خواهد داشت. میتوان گفت بهترین گزینه برای اصلاح کننده خاک و  کاهش ph خاک گوگرد مایع آلی می باشد.که با کاهش ph جذب عناصری مانند آهن،کلسیم،منیزیم،منگنز،روی به مراتبط افزایش خواهد یافت و همچنین به طور طبیعی دفع کننده برخی از آفات هوازی مثل شته،کنه،سن،زنبورمغز خوار،پسیل و….. آفات خاکزی مثل کرم سفید ریشه و سوسک ریشه خوار را دفع خواهد کرد.یکی از مزیت های که دفع کرم سفید ریشه با گوگرد مایع نسبت به سموم دارد این است که بدون ایجاد عارضه در خاک و درختان شما خواهد بود و نیز در صورت تماس با حشره وارد بدن آن می شود و سیستم تولید مثل آن را مختل کرده و باعث کاهش جمعیت آن در سال های بعد خواهد شد.

مزیت دفع کرم سفید ریشه با گوگرد آلی:

اگر بخواهیم مطالب فوق را جمع بندی نماییم می توان گفت که مصرف گوگرد آلی که یک عنصر غذایی است نه تنها هیچ تاثیر منفی ندارد بلکه فوایدی بسیار دیگری نیز برای ما ایجاد خواهد کرد.که عبارتند از

  • کاهش هزینه آن نسبت به سموم
  • کاهش آلودگی خاک و درختان
  • افزایش عملکرد درختان در انتقال مواد غذایی از ریشه به سمت دانه
  • تقویت سیستم دفاعی درختان در برابر امراض و آفات
  • کاهش ph خاک و جذب بهتر عناصر غذایی
  • دفع آفات خاکزی به صورت طبیعی

 

برای خرید گوگرد مایع آلی و هیومیک اصل به صورت مستقیم از تولید کننده از طریق وات ساپ اقدام نمایید.همکاران ما آماده پاسخگوی به سوالات شما هستند.

 

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت گوگرد مایع آلی:

بهترین زمان مصرف کلسیم برای درختان:

بهترین زمان هرس درختان:

۵ عامل ریزش گل و میوه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما