راهنمایی خرید گوگرد مایع و پودری کشاورزی

راهنمایی خرید گوگرد مایع و پودری کشاورزی

راهنمایی خرید گوگرد به شما کمک خواهد کرد که در هنگام خرید گوگرد کشاورزی چه به صورت مایع و پودری بتوانید گوگرد مناسب برای کشاورزی خود را خریداری نمایید.متاسفانه بسیاری از کشاورزان هنوز هم اقدام به خرید گوگردهای پودری پتروشیمی و پالایشگاهی می نمایند.که اصلا برای کشاورزی مناسب نیستند این سوال بسیاری از کشاورزان است که من چه نوع گوگردی برای باغ و یا مزرعه خود تهیه نمایم؟گوگرد پودری و یا مایع بخریم؟به چه صورت آن را مصرف نماییم تا بهترین عملکرد را به ما بدهد.آیا برای همه محصولات می توان آن را مصرف نماییم؟برای خرید گوگرد مایع و پودری مناسب برای کشاورزی حتما نکات بیان شده در این مقاله را مطالعه نمایید.

 

 

گوگرد مایع چیست؟

راهنمایی خرید گوگرد مایع و پودری کشاورزی

برای تولید گوگرد مایع از گوگرد جامد معدنی و یا پالایشگاهی استفاده می شود.گوگردهای پودری پتروشیمی درصد بالایی از گوگرد همراه خود دارند اما گوگردهای معدنی اررش غذایی بالاتری دارند و دارای میزانی کمی از عناصر ریز مغذی ها و پتاس نیز هستند و برای تولید گوگرد مایع کشاورزی مناسب تر  است.روش کار به این صورت که سنگ گوگرد جامد پس از استخراج از معادن و خرد کردن آن را با مواد قابل انحلال مانند سود سوز آور و سولفید کربن و ….ترکیب نموده و سنگ گوگرد حل شده و به صورت مایع استخراج می شود سپس در محفظه های گریز از مرگز ناخالصی ها و مواد جامد غیر قابل انحلال آن جداسازی شد و ترکیب نهایی بسته بندی می شود.

برخی از کشاورزان گوگرد مایع را به دلیل خاصیت دفع کنندگی آفات به عنوان سم گوگرد می شناسند.و شاید فقط برای دفع آفات از آن استفاده می کنند اما در واقع گوگرد چهارمین عنصر غذایی بسیار مفید و کاربردی هست که فقط یکی از مزیت های آن دفع کنندگی آفات است و فوایدی غذایی بسیار زیاد دیگری نیز دارد.تاثیرات گوگرد مایع به سه دسته تقسیم بندی می شود تاثیرات آن بر روی خود گیاه و درخت،تاثیرات آن بر روی خاک و تاثیرات آن برای مبارزه با آفات و بیماری ها که در زیر به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.برای آشنایی بیشتر با تاثیرات گوگرد مایع آلی سه کاره مقاله آن را مطالعه نمایید.

 

 

بهترین گوگرد پودری کدام است؟

راهنمایی خرید گوگرد مایع و پودری کشاورزی

گوگردهای پودری پتروشیمی و پالایشگاهی بهتر است که اصلا در کشاورزی مصرف نشود.زیرا قابلیت جذب بسیار پایینی دارند.گوگرد جامد برای تجزیه شدن نیاز دارد که رطوبت را به خود جذب نمایید از این رو گوگردهای پتروشیمی و پالایشگاهی به دلیل آنگه پایه گوگرد آنها نفتی و گازی است به نوعی آب گریز هستند و نمی توانند رطوبت را به خوبی جذب کنند.پس زمانی هم که در داخل خاک قرار بگیرند تجزیه نمی شوند و عملا تاثیر نخواهند داشت.

گوگردهای معدنی جذب بهتری نسبت به گوگردهای پتروشمی دارند.اما بهبود قدرت جذب آنها گوگرد پودری را با خاک بنتونیت و یا قارچ تیوباسیلوس ترکیب کرده تا بهتر بتواند در داخل خاک اکسید شود.لازم به ذکر است که گوگرد جامد معدنی نیز حتما باید ناخالصی ها آن کاهش یافته باشد.در کل چونکه گوگردهای پودری در مقایسه با گوگردهای مایع قدرت جذب شوندگی کمی دارند بسیار مهم است که ساختار گوگرد پودری ما دارای ذرات بسیار ریزی باشد که کمی جذب آنها بهتر شود.

یکی از بهترین گوگردهای پودری گوگرد پودری زرکوه می باشد که به همین نام در بازار موجود است.سعی نمایید.حتما توجه نمایید که موارد بیان شده در راهنمایی خرید گوگرد فقط در خصوص خرید است و شما لازم است که مواردی مانند زمان اشتفاده را نیز در نظر گرفته باشید مثلا زمان استفاده از گوگرد های پودری به دلیل آنکه فرایند اکسید شدن و تجزیه و آزاد سازی آنها در داخل خاک زمان بر است باید متناسب با مرحله رشد محصول شما باشد.بهترین زمان مصرف برای باغات معمولا در زمستان به عنوان چالکود است و برای محصولات زراعی قبل از کاشت خواهدبود.

 

گوگردهای پودری زمانی به شما بهترین عملکرد را میدهد که یا در زیر خاک قرار داده شود و آنکه در  آب آبیاری رها سازی شود.پاشیدن سطحی گوگرد پودری معدنی بر روی خاک و برگ به صورت خشک تاثیرات چندانی نخواهد داشت.

 

بهترین گوگرد مایع کدام است؟

بر اساس راهنمایی خرید گوگرد به راحتی میتوان بهترین گوگرد مایع را  انتخاب کرد.چند نکته مهم در انتخاب گوگرد مایع را باید حتما مد نظر قرار دهید آن است که املاح و ناخالصی های کاهش یافته باشد و فرم عناصر آن و میزان درصد گوکرد آن کنترل شده و مناسب برای کشاورزی باشد.برخی از ویژگی های ساختاری یک گوگرد مایع با کیفیت عبارتند از:

  • قدرت جذب بالای هم از طریق برگ و ریشه داشته باشد.و هم به روش آبیاری و محلولی پاشی به خوبی جذب شود.
  • ارزش غذایی بالایی داشته باشد یعنی بهتر است که در ترکیب آن غیر از عنصر گوگرد عناصری مانند کربن،پتاسیم،کلسیم،ریز مغذی ها نیز وجود داشته باشد که باعث افزایش عملکرد آن خواهد شد.
  • به خوبی و بدون هیچ ماده اضافی با آب ترکیب شود برخی از گوگردهای پودری معدنی پس از ترکیب با آب و با گذشت چند دقیقه مجددا پودر گوگرد در ظرف ته نشین می شود.
  • ایجاد رسوب و گرفتگی در سیستم آبیاری قطره ای و بارانی ننماید.
  • میزان درصد گوگرد و عناصر آن کنترل شده و در حد متعادل باشد که باعث بر هم زدن تعادل غذایی در خاک نشود.بر هم خوردن تعادل غذایی در خاک باعث ریزش گل و میوه خواهد شد.
  • مقروم به صرفه و دارای ثبت کودی باشد.

اگر بخواهیم بر اساس راهنمای خرید گوگرد یک گوگرد مایع کشاورزی با کیفیت معرفی نماییم گوگرد مایع آلی سه کاره دارای تاثیرات و ترکیبات متفاوتی نسبت به گوگردهای مایع مشابه می باشد.قدرت جذب بالا و حلالیت ۱۰۰ با آب بخشی از ویژگی های ساختاری آن می باشد.

استفاده از گوگردهای با درصد های بالا و کنترل نشده نه تنها هیچ کمکی نخواهد کرد بلکه در بسیاری از مواقع باعث ایجاد مسومست در گیاه و آلودگی خواهد شد.بهترین میان درصد برای مصارف کشاورزی ۲۰ الی ۲۵ درصد می باشد.

 

 

راهنمایی خرید گوگرد مایع :

با توجه راهنمایی خرید گوگرد چند نکته را می توان جمع بندی نمود اول آنکه گوگرد های مایع دارای قدرت جذب بالاتری هستند.و هم به روش محلول پاشی و هم به روش آبیاری به سادگی قابل استفاده است.در گوگردهای پودری معدنی ما با محدودیت زمان مواجه هستیم زیرا تاثیرات آنها زمان بر است.اما گوگردهای مایع به دلیل تاثیر گذاری سریع محدودیت زمانی ندارند.

همچنین این طور به نظر می رسد که گوگردهای تک عنصری در مقایسه با گوگردهای آلی و چند عنصری عملکرد پایین تری دارند.این سوال بسیاری از کشاورزان است که گوگرد پودری و یا مایع بخریم؟ در طور کلی انتخاب گوگرد پودری و یا مایع بستگی به زمان استفاده و زمان فصل شما دارد در طول فصل رشد استفاده گوگرد مایع مناسب تر بوده و در زمستان همراه با کود دامی گوگرد پودری معدنی مناسب تر است.برای خرید گوگرد مایع از طریق وات در همین صفحه اقدام نمایید.

 

آیا می دانید که:

بهترین روش مصرف گوگرد مایع برای افزایش باردهی،تقویت درختان،اصلاح خاک،و بهبود جذب عناصر غذایی مانند کلسیم،فسفر،آهن،رمنگنز،منیزیم،و… صورت آبیاری و جذب از طریق ریشه است.و محلول پاشی صرفا برای دفع آفات و تکمیل کاری مناسب است.

 

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت گوگرد مایع آلی:

بهترین زمان مصرف کلسیم برای درختان:

بهترین زمان هرس درختان:

۵ عامل ریزش گل و میوه:

دلیل ترک خوردگی میوه و را مقابله با آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما