طریقه مصرف گوگرد مایع ارگانیک

طریقه مصرف گوگرد مایع ارگانیک

مصرف گوگرد مایع آلی این روزها در بین کشاوزران بسیار متداول شده است. و بسیاری سوالات خود را در خصوص نحوه مصرف و میزان لازم و زمان مصرف برای باغات و درختان و محصولات زراعی می پرسند.در اینجا سعی داریم توضیحاتی در این خصوص بیان کنیم. توجه نمایید که این دستور مصرف صرفا برای گوگرد مایع آلی ارگانیک می باشد که تولید خود این مجموعه می باشد و در خصوص گوگردهای دیگر شاید کارایی و نتیجه متفاوتی داشته باشد.نحوه صحیح مصرف در واقع یکی از اصول کود دهی می باشد.که با رعایت آن شما از همه توان عملکردی کود استفاده خواهید کرد.این طریقه مصرف توسط مشتریان ما رعایت شده و نتایج بسیار خوبی حاصل شده است .لازم به توضیح است که هر گوگردهای مایع شیمیایی و پتروشیمی طریقه و روش مصرف آنها متفاوت می باشد.

 

 

طریقه مصرف گوگرد مایع آلی :

طریقه مصرف گوگرد مایع ارگانیک

طریقه مصرف گوگرد مایع آلی را به روش های آبیاری قطره ای و قرغابی و هم به روش محلول پاشی می توان مصرف کرد.در روش آبیاری شما مقداری از گوگرد را در بشکه با آب ترکیب می کنید و سپس همراه با آب آبیاری مورد مصرف قرار می دهید.در روش آبیاری میزان مصرف آب مهم نیست همان میزانی که  همیشه مصرف می کردید  را در نظر می گیریم معمولا برای افزایش عملکرد و جلوگیری از هد رفتن محلول  بهتر است در واسط آبیاری به بعد محلول را در آب ابیاری رها سازی نماییم.

 مثلا در  باغات بعد از اینکه در کنار درختان آب جمع شد می توانید با توجه به میزان مشخصی پای هر درخت محلول  ترکیب شده گوگرد با آب را که در طرفی ترکیب کردیم را اضافه کنید.نکته ای که لازم است جهت یاد آوری اینکه گوگرد مایع را با کودهای دیگر مانند کودهای باردهی npk و دیگر عناصر نیز قابلیت حل شدن را دارد.اما به شرطی که به خوبی میزان در صدهای آنها رعایت شود.معمولا در شرایطی که زمان کم است و فرصت نیست و یا مجبور باشیم اینکار را انجام میدهند در غیر این صورت بهتر است که به صورت جداگانه مصرف شود.

استفاده از گوگردهای با درصد بالا نشان دهنده کیفیت و یا عملکرد بهتر آنها نمی باشد.زیرا گیاهان بر اساس نیاز خود عناصر را دریافت می کنند و الباقی آن یا با آب شوی از دسترس گیاه خارج شده و یا باعث بر هم زدن تعادل غذایی در خاک و یا مسمومیت در گیاه خواهد شد.پس سعی نمایید از گوگردهای با درصد های متعارف و کنترل شده استفاده نمایید.

 

 

میزان مصرف گوگرد مایع:

میزان مصرف گوگرد مایع  آلی به روش آبیاری برای محصولات زراعی به ازای هریک هکتار ۱۵ الی ۲۰ لیتر گوگرد مایع آلی باید مصرف شود.این میزان برای محصولات باغی به ازای هر ۲۰۰ درخت میزان ۲۰ لیتر در هر نوبت کفایت می کند.یعنی اگر شما ۲۰۰ درخت دارید و قرار باشد ۳ نوبت استفاده نمایید ۶۰ لیتر میزان لازم برای باغ شما خواهد بود.و اگر برای دفع آفات محصولات چه زراعی و یا باغی می خواهید به صورت محلول پاشی مصرف نمایید باید به نسبت ۵ در ۱۰۰۰ با آب ترکیب شود.یعنی به ازای هر یک ۱۰۰۰ لیتر آب ۵ لیتر گوگرد در سم پاش بریزید.در خصوص محلول پاشی حتما موارد اصول محلول پاشی را در نظر داشته باشید.

تحقیقات نشان داده که بهترین زمان استفاده گوگرد مایع آلی در روش آبیاری برای باغات و مزراع در ساعات آخر آبیاری می باشد.

 

بهترین زمان مصرف گوگرد مایع:

یکی از مواردی مهم در کشاورزی زمان استفاده از کود می باشد که معمولا بهترین زمان مصرف کود زمانی می باشد که درخت و یا گیاه بیشترین انرژی را مصرف می کند یک زمان( قبل از گل دهی) و یکی زمان تشکیل(دانه و یا میوه) می باشد.و تا زمان ۲۰ روز قبل از برداشت محصول شما می توانید از گوگرد برای تغذیه درخت به صورت آبیاری استفاده نمایید.تعداد دفعات مورد نیاز حداقل ۲ بار می باشد.برای محصولاتی مانند بادام و گردو که زمان بیشتری تا برداشت نیاز است ۳ بار نیز توصیه می شود.که نتیجه دلخواه شما رقم بخورد.رعایت تعداد دفعات با توجه به موارد گفته بسیار در نتیجه گیری شما مهم خواهد بود.برای اطلاع از زمان های مناسب به تفکیک محصول بر روی راهنمایی مصرف گوگردمایع به تفکیک محصول کلیک نمایید.

 

آیا می دانید که:

گوگرد مایع آلی برای دفع آفات نه تنها برخی از آفات را از بین می برد و دفع می کند بلکه نسل آنها را نیز در سال های بعد کمتر خواهد کرد. و اینکه به حشرات مفیدی مانند کفش دوزک ها و بال توری ها و زنبور های شکارچی آسیب وارد نمی کند.

 

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت گوگرد مایع آلی:

بهترین زمان مصرف کلسیم برای درختان:

بهترین زمان هرس درختان:

۵ عامل ریزش گل و میوه:

دلیل ترک خوردگی میوه و را مقابله با آن: