از مصرف اسید هیومیک برای گندم غافل نشوید.

طریقه و زمان مصرف اسید هیومیک برای گندم

اسید هیومیک برای گندم بدون شک یکی از کودهای الزامی و تاثیر گذار می باشد که نیاز است همه کشاورزان از آن استفاده کنند.این تاثیرات برای گندم از زمان کاشت تا زمان برداشت را در بر می گیرد.یعنی از همان زمان اولیه مصرف هیومیک اسید برای دانه های گندم تغییرات شروع می شود.اسید هیومیک مایع کاربرد آسان تر و بهتری نسبت به پودری آن دارد.ما برای داشتن یک خوشه پر بار گندم نیاز به یک ریشه قوی و خاک حاصل خیز داریم که این موارد را با مصرف اسید هیومیک می تواند بهبود یابد.

 

مزایایی اسید هیومیک برای گندم:

 به محض مصرف کردن هیومیک اسید تاثیرات آن را بر روی دانه ها آغاز می شود.در واقع اسید هیومیک برای گندم  باید طی دوره رشد یعنی از زمان کاشت و یا حتی قبل از کاشت مانند بذر مال کردن تا رشد دانه استفاده شود.برخی از تاثیرات هیومیک بر روی دانه گندم به شرح زیر می باشد.

  • افزایش ریشه زایی و حجیم شدن ریشه دانه های گندم
  • جوانه زنی بهتر و سریع قبل از سرمایی زمستان
  • افزایش مقاومت در برابر سرما و کم آبی
  • افزایش مقاومت دانه در برابر بیماری های قارچی و برخی از آفات
  • جذب بهتر مواد غذایی برای در دسترس قرار دادن ریشه
  • رشد بهتر جوانه در اواخر زمستان

این بخشی از مزایایی اسید هیومیک می باشد که ما بیان کردیم اصلاح ساختار فیزیکی و شیمیایی و بیولوزیک خاک که در نهایت به افزایش تناژ برداشت محصول می انجامد را در کنار این مزایا باید در نظر گرفت.

اسید هیومیک باعث افزایش تعداد دانه،افزایش وزن دانه،و افزایش طول سمبله گندم نیز خواهد شد.

 

طریقه مصرف برای گندم:

اسید هیومیک برای گندم بهتر است به صورت آبیاری مصرف شود.البته روش محلول پاشی نیز استفاده می شود اما روش آبیاری تاثیرات بیشتری بر روی خاک و ریشه دارد.یکی از روشهای مصرف هیومیک برای دانه ها این است که قبل از کاشت دانه های گندم را به مایع هیومیک آغشته کنیم (بذر مال) و بعد اقدام به کاشت نماییم.و یا پس از کاشت در اولین مرحله آبیاری هیومیک را استفاده کنیم.میزان مصرف معمولا به ازای هر هکتار بین ۱۰ الی ۱۵ لیتر می باشد.اصولا اسید هیومیک زمان مصرف خاصی ندارد اما بهتر است در زمان های مانند جوانه زنی دانه،ساقه دهی،و گل دهی حتما استفاده شود.

 

آیا می دانید که:

هیومیک اسید و گوگرد مایع آلی بیشترین مصرف را به دلیل اصلاح خاک و هم تاثیرات غذایی که دارند جزو کودهای پر مصرف برای کشاورزی می باشند.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل:

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما