فروش بهترین کود npk

فروش بهترین کود NPK

بهترین کود npk که به نام  کود ماکرو نیز شناخته می شود دارای بخش مهمی از عناصر پر مصرف برای گیاه است. در خصوص کودهای npk میزان عناصر هر کود با کودهای دیگر متفاوت است.و شما باید برای اساس نیاز خود آن را انتخاب نمایید.بسیاری از کشاورزان اعلام می کنند که درختان ما فقط رشد گیاهی دارد و محصول پر باری را ندارند.کودهای npk منبع تامین مواد غذایی خوبی هستند.می تواند در باردهی درختان کمک نمایید مخصوصا اینکه با (عناصر ریز مغذی )نیز ترکیب شده باشد. نکته مهم و اساسی برای کودهای npk این است که میزان جذب آنها در خاک توسط ریشه بالا باشد و گیاه بتواند آنها را مصرف نماید.

 

قیمت کود npk:

قیمت کود npk به میزان درصد ترکیبات آن بستگی دارد.یعنی ۳ عنصر نیتروژن N و پتاسیم k و فسفرp با چه نسبتی با هم ترکیب شده اند. هر چقدر درصد نسبت ها بیشتر باشد قیمت کود نیز بالا تر خواهد بود.البته این فقط به تنهای عامل تعیین کننده قیمت نمی باشد. برخی از کودهای npk به غیر از اینکه ۳ عنصر اصلی را دارند دارای ریز مغذی های مانند آهن و روی و منگنز و عناصر دیگر نیز هستند و این در قیمت آنها تاثیر گذار خواهد بود. قیمت بهترین کود npk که همراه با ریز مغذی ها می باشد و جذب بالایی نیز دارد (بین ۳۵۰۰۰ هزار تومان آلی ۶۰۰۰۰ هزار تومان) به ازای هر کیلو می باشد.

 

 زمان مصرف کود npk:

برای مصرف کود npk به صورت کلی اگر بخواهیم بیان کنیم در اواخر زمستان و یا اوایل بهار قبل از گل دهی درختان بهتر است استفاده شود. و در صورت نیاز مجدد در زمان تشکیل میوه نیز می توان مصرف کرد. یکی از زمان های که بسیار توصیه می شود که مصرف کود npk  مصرف شود بعد از برداشت محصول می باشد و تا قبل از پاییز است که اکثر کشاورزان این کار را انجام نمی دهند.زیرا درخت بعد پس از به ثمر رسیدن محصول انرژی و کار زیادی را انجام داده و نیاز است که کمی تقویت شود تا برای خواب زمستانه قوی باشد. البته باید توجه داشت که در پاییز از کودهای استفاده نکنیم که باعث دیر به خواب رفتن درختان در زمستان شود.که بسیار مضر خواهد بود.

 

بهترین کود npk:

بهترین کود npk همراه با ریز مغذی ها را می توانید در دو برند فلونیا و هوکر خریداری نمایید. این دو نوع کود با کیفیت عالی برای تامین بخشی از مواد غذایی به شمار می آیند.که مواد ریز مغذی را نیز همراه دارند. نکته که لازم است بیان کنیم این است که دوستان عزیز هیچ گاه با مصرف یک کود نمی توان گفت که کار تمام است. شما با خرید بهترین کود npk فقط بخش مهم از عناصر را خریداری می کنید. نه تمام آن را  عناصر دیگری مانند گوگرد و مواد آلی نیز مهم هستند. و یا ممکن است که اصلا خاک شما حاصل خیز نباشد و یا دارای آهک بالا و یا شوری بالا باشد.که جذب را مختل نمایید. قبل از مصرف هر گونه کود حتما این موارد را کنترل نمایید.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت اسید هیومیک اصل :

چرا کود آهن آلی کلاستری مصرف کنیم؟

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت گوگرد مایع ارگانیک:

 

تماس با ما