قویترین کود باردهی انگور(کمپوست آلی بایوجمی)

قویترین کود باردهی انگور(کمپوست آلی بایوجمی)

 کود باردهی انگور بایوجمی به درشت شدن دانه های انگور و افزایش تعداد دانه در خوشه ها می انجامد.به گونه ای که بازار پسندی خوبی را برای ما داشته باشد.با یک بررسی و سرچ توی اینترنت به این نتیجه خواهید رسید که شاید اولین کودی که باید استفاده کنید کودهای npk یا همان ماکرو و خواهد بود. و در ادامه در کنار آن از کودهای میکرو و عناصر ( آهن، روی، منگنز و مس و….) و گوگرد مایع آلی برای انگور خود نیز استفاده کنید. اما مهمترین دغذغه شما شاید این باشد که کودی که استفاده می کنید تا چه میزان به باردهی انگور شما کمک خواهد کرد. برای معرفی یک کود کامل آلی با ما همراه باشید.

 

کود باردهی انگور :

کود بایوجمی یک کود کمپوست کامل به همراه مواد آلی و عناصر غذایی می باشد. این کود بهترین جایگزین برای کودهای دامی و کودهای npk  یا ماکرو و دیگر کودهای باردهی خواهد بود.کود بایوجمی سه مزیت رقباتی ( ارگانیک بودن،عملکرد بالا،سلامت کود) نسبت به کودهای دامی و یا کودهای ماکرو باردهی دارد که به شرح زیر می باشد.

مهم ترین ویژگی آن ارگانیک بودن و داشتن مواد آلی مانند( نیتروژن آلی ،کربن آلی) می باشد.که سلامت درختان و خاک و محصول و محیط زیست را فراهم می کند.کود های آلی بهترین نوع کودهای غذایی برای گیاهان می باشند.شما با مصرف این کودها بر خلاف کودهای شیمیایی هم سلامت خاک و هم سلامت درخت و محصول خود را تضمین خواهید کرد.

شاخصه بعدی عملکرد بالا یی آن نسبت به کودهای شیمیایی و دامی است. روش تولید این کود به نام بایوجمی می باشد. که برای مدیریت بهتر عناصر غذایی درختان آن را به یک روش خاص و دانش بنیان فرآوری و غنی سازی نموده اند.در اصل عملکرد بالای آن ابتدا به دلیل قابلیت جذب بالا و ماندگاری و تاثیر طولانی آن می باشد.

 در خصوص کودهای دامی ۲ مورد مورد توجه قرار دارد یکی سلامت کود و دوم نحوه جذب آنها داخل خاک می باشد. کود کمپوست آلی بایوجمی اولا هیچ گونه آفت و بیماری قارچی را داخل خود ندارد و به روش خاص کاملا گند زدایی شده است. و دوم زمان کوتاه تری در خاک اکسید شده و در دسترس ریشه گیاه قرار خواهد گرفت.

کود بایوجمی مختص باردهی است و به شما این امکان را می دهد که مدیریت بهتر عناصر غذایی را داشته باشید و بخش زیادی از نیاز های غذایی و تقویتی درخت را تامین نمایید.

 

تاثیرات کود آلی بایوجمی برای انگور:

قویترین کود باردهی انگور(کمپوست آلی بایوجمی)

فارغ از نوع اقلیم و خاک که در منطقه شما وجود دارد.در بین کودهای باردهی یکی از قوی ترین کود باردهی انگور به طور یقین کود بایوجمی خواهد بود که می تواند محصول شما را متفاوت تر از کشاورزان منطقه خود قرار دهد.

  • افزایش باردهی چشم گیر از نظر تعداد و درشتی دانه های انگور به دلیل وجود عناصر نیتروژن ،فسفر پتاسیم، و ماده آلی و ریز مغذی ها ( آهن،روی،مس و منگنز)
  • افزایش رشد رویشی گیاه برای محصول آوری بهتر سال آینده و سطح برگ درختان که به انجام بهتر فتوسنتز کمک خواهد کرد.
  • به دلیل مواد آلی به عملکرد بیشتر و بهتر کودهای زیستی و باکتری ها مفید درون خاک کمک خواهد کرد.کودهای زیستی و میکرو ارگانیسم خاک عامل اصلی حاصل خیزی خاک هستند.در صورت کاهش و یا از بین رفتن این میکرو ارگانیسم خاک هیچ عمل آوری خوبی نخواهد داشت.
  • افزایش مقاومت گیاه در برابر امراض و آفات و تنش های محیطی

کود آلی بایوجمی به دلیل مواد آلی باعث جذب آب معادل ۵ برابر خود می باشد. باعث افزایش ماندگاری رطوبت در خاک خواهد شد.از این رو برای مناطقی که به روش دیم و یا دوره های طولانی آبیاری دارند و یا خاک های شنی و درشت بافت دارند بهترین گزینه برای جبران کم آبی درخت خواهد بود.

 

 طریقه مصرف کود آلی بایوجمی برای انگور:

این کود باردهی انگور را به روش چالکود باید مصرف کنیم.در سه مرحله توصیه می شود که حتما مصرف نمایید.ابتدا در زمان بعد از خزان درخت بین ماه های مهر تا آبان است.و دومین مرحله در زمان بهمن تا اسفند و سومین مرحله در زمان خرداد تا تیر ماه می باشد.در خصوص میزان مصرف بر اساس تعداد درختان و شرایط اقلیمی و سال درختان با مشاوران ما در تماس باشید.

 

آیا می دانید که :

اسید هیومیک برای انگور سومین کود پر مصرف در بین کشاورزان می باشد. هیومیک به طور خاص و ویژه به افزایش ریشه زایی و رشد رویشی گیاه و تقویت خاک شما می پردازد.

تماس با ما