قیمت هیومیک اسید ایرانی 16%

قیمت هیومیک اسید ایرانی ۱۶%

قیمت هیومیک اسید ایرانی که در داخل کشور تولید می شود به دو عامل بستگی دارد. اولا اینکه نوع سنگ معدنی که برای استخراج ماده خشک هیومیک مورد استفاده قرار گرفته چه نوع و چه میزان ماده آلی(نیتروژن،کربن) فعال دارد و دوم به میزان درصد ماده خشک موجود در محلول چقدر است.می دانیم که اسید هیومیک از نوعی زغال سنگ به نام لئوناردیت به دست می اید که معروف ترین آن است.این سنگ معدنی هم در ایران در معادن کرمان و یزد وجود دارد.در خصوص نوع سنگ معدنی در ادامه توضیح بیشتری خواهیم داد اما توجه داشته باشید که سنگ معدنی ما حتی اگر وارداتی از امریکا یا چین و…..باشد.برای تولید هیومیک مایع  اصل نیاز به تجهیزات و دانش خاصی می باشد.

 

 

نکته مهم در مورد هیومیک خارجی و ایرانی:

اینکه هیومیک اسید ایرانی  استفاده کنیم یا خارجی بهتره چند نکته در خصوص تولید این ماده آلی پر کاربرد در کشاورزی را بیان کنیم.سنگ های معدنی  زغال سنگ که از معادن استخراج می شوند به دو دسته تقسیم بندی خواهد شد.اولین نکته بسیار مهم این است که ما بدانیم سنگ های معدنی که دارای میزان نیتروژن بالایی هستند کاربرد آنها به عنوان یک ماده سوختنی بیشتر خواهد بود و سنگ های که دارای نیتروژن متعادل هستند برای کشاورزی مناسب است.دومین موضوع این است در هیومیک ما چند درصد ماده خشک قرار دارد.یعنی مثلا زمانی که گفته می شود هیومیک مایع ۱۶% یعنی در یک لیتر این محلول ۱۶ گرم ماده خشک هیومیک اصل وجود دارد که میزان بسیار خوبی است.

 

نکته دوم آنکه اگر شما ماده اولیه خشک وارداتی از آمریکا را هم در اختیار داشته باشید.برای تولید هیومیک مایع نیاز به تجهیزات و دانش خاصی خواهید داشت.هیومیک پودری برای تولید آن تجهیزان خاصی نیاز نمی باشد اما هیومیک مایع که چکیده هیومیک خشک است هم پروسه تولید طولانی تر دارد و هم پر هزینه است.هیومیک مایع اصل از هیومیک پودری خارج می شود که تاثیر گذاری و ماندگاری بهتری نیز دارد.

پس نتیجه اینکه برای داشتن هیومیک اسید اصل شما باید این دو شرط را در نظر داشته باشید فرقی نمیکند چه در ایران و یا در امریکا و یا اسپانیا تولید شده باشد.متاسفانه بسیاری از کشاورزان برای خرید هیومیک خارجی پودری یا مایع  هزینه های بالاتری پرداخت کرده اند که هیچ تاثیری در محصول و کشاورزی نداشته است.برای خرید مطمئن تر روش تشخیص هیومیک اصل از تقلبی را حتما مطالعه نمایید.

 

بالاترین میزان درصد هیومیک مایع تولید شده توسط شرکت های آمریکایی بین ۱۸ الی ۲۰ درصد می باشد پس در نظر داشته باشید که درصدهای مثلا ۲۵ الی ۳۰ یا بالاتر کمی غیر واقعی می باشد.

 

 

قیمت هیومیک اسید ایرانی ۱۶%

هیومیک اسید ایرانی ۱۶% که از ماده خشک هومیک بدست می آید با درصد ۱۶% در حال عرضه به بازار داخل است که خوش بختانه با شرایط و آب هوای مناطق مختلف بازخوردهای خوبی داشته است.ترکیبات آن در کنار ماده آلی دارای ۲% اسید فولیک و ۳% پتاس نیز می باشد.و به خوبی از مواد غیر مفید مثل خاکستر و سرب و املاح غیر مفید تصفیه شده است.قیمت هر لیتر از این هیومیک در حال حاضر ۵۵۰۰۰ هزار تومان است. و در گالن های ۵ و ۱۰ و ۲۰ بسته بندی و تولید می گردد.

  زمان پروسه تولید هیومیک مایع اصل پس از قرار گرفتن در دستگا های مخصوص بالغ بر ۱۰ روز می باشد.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت گوگرد مایع آلی:

بهترین زمان مصرف کلسیم برای درختان:

بهترین زمان هرس درختان:

۵ عامل ریزش گل و میوه:

دلیل ترک خوردگی میوه و را مقابله با آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما