قیمت گوگرد پودری معدنی

قیمت گوگرد پودری نسبت به گوگرد مایع پایین تر می باشد. شاید یکی از مزیتهای گوگرد های پودری قیمت آنها می باشد .قبل از قیمت گرفتن و خرید حتما مواردی  را باید در نظر گرفت. صرفا با نام گوگرد پودری و یا گوگرد پودری معدنی اقدام به خرید ننمایید. نکته مهم در خرید گوگرد پودری  این است که آیا قابلیت حل شدن و ترکیب با  آب را دارد و می توان به روش محلول پاشی نیز مصرف کرد؟ و اصلا قابلیت جذب آن به چه صورت است؟ همان طور که می دانید گوگردهای پودری بر اساس نوع پایه به دو صورت معدنی و پتروشیمی تقسیم بندی می شوند. و قیمت هر کدام نیز متفاوت است . گوگردهای پودری پتروشیمی برای مصارف کشاورزی مناسب نمی باشد.

 

گوگرد پودری معدنی:

قیمت گوگرد پودری معدنی

این نوع گوگرد که از روی معادن سطح زمین که به صورت کلوخه هستند برداشت می شود.نوع معدنی برای مصارف کشاورزی مناسب تر می باشد. رنگ آنها نسبت به گوگردهای پتروشیمی زردی کمتری دارد. این گوگردها پس از انتقال به کارخانه آسیاب می شوند تا به صورت پودر نرم در آید و یا به صورت گرانول عرضه می شود.در خصوص گوگردهای معدنی نیز باید توجه کرد که قابلیت جذب بالا را برای گیاه داشته باشند. این نوع گوگردها نیز دارای مواد و ناخالصی های می باشد که باید تصفیه شود. در صورت استفاده از گوگردهای معدنی با کیفیت نتایج بسیار خوبی خواهید گرفت.قیمت گوگرد پودری بیشتر از گوگرد پتروشیمی می باشد.

 

گوگرد پودری مناسب کشاورزی:

برای انتخاب گوگرد پودری چه مواردی را در نظر می گیرید؟ گوگردهای معدنی به دلیل نداشتن مواد نفتی باعث آلودگی خاک نمی شوند اما لازم است که گوگرد شما ناخالصی ها و املاح آن کاهش یابد و به نوعی تصفیه شود.بسیار مهم است که گوگرد پودری شما ویژگی ها زیر را داشته باشد.گوگردهای مناسب برای کشاورزی معمولا دارای گوگردهای ۲۰ الی ۳۰ درصد هستند.

  • گوگرد پودری شما باید قابلیت جذب بالا داشته باشد. یعنی در خاک اکسید شده و توسط ریشه جذب شود. در غیر این صورت حتی با مصرف آن نیز اتفاق خاصی حاصل نخواهد شد. گوگردهای پتروشیمی به دلیل مواد نفتی جذب نمی شوند و توصیه می شود که استفاده نگردد.
  • از گوگردهای پودری استفاده کنید که قابلیت حل شدن درآب را داشته باشد. که هم بتوان در صورت لزوم به روش محلول پاشی و هم به روش آبیاری استفاده نمود.
  • بهتر است برای افزایش عملکرد گوگرد از عناصری مانند مواد آلی و ریز مغذی ها استفاده شده باشد.

از گوگردهای پودری غیر استاندارد در گلخانه های  که  تهویه مناسب ندارد استفاده ننمایید. زیرا پس از مصرف در فضای بسته گاز حاصل از فرایند اکسید شدن ممکن است باعث صدمه زدن به سقف گلخانه شود.

 

قیمت گوگردپودری:

قیمت گوگرد پودری به میزان درصد آن مرتبط می باشد.گوگرد معدنی معمولا در کیسه های ۲۵ کیلویی عرضه می شود. قیمت آن در صورت سفارش از کیلویی ۲۰۰۰ تومان تا ۴۵۰۰ تومان متغییر می باشد. و بر مبنای میزان درصد خلوص و ترکیبات آن قیمت گذاری صورت می گیرد. گوگرد پودری با مواد آلی مانند ازت و کربن و یا ریز مغذی ها و فسفر و پتاسیم می توان ترکیب کرد.که این باعث افزایش عملکرد گوگرد خواهد شد.

 

آیا می دانید که:

گوگردهای بنتونیت دار  و یا میکرونیزه نوعی از گوگرد هستند که با افزودن ماده به نام بنتونیت و میکرونیزه کردن گوگرد را به تعداد دفعات بیشتر آسیاب می کنند که ذرات آن ریزتر شود. این اقدامات برای افزایش قابلیت جذب بهتر در خاک می باشد و هیچ مزیتی به عنوان یک ماده غذایی ندارند.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

 

[njwa_button id=”4789″]

تماس با ما