محلول پاشی گوگرد مایع و دفع آفات پسیل

محلول پاشی گوگرد مایع و دفع آفات پسیل

محلول پاشی گوگرد مایع برای دفع آفات پسیل با هزینه کمتر نسبت به سم یک راهکار عملی و موثر می باشد که در باغات پسته کرمان در دو سال پیاپی بسیار نتیجه بخش بوده است.محلول پاشی با گوگرد مایع آلی به عنوان یک راه حل پیش گیری می باشد که دفع آفات مانند پسیل و شته ها و حشرات و کرم سفید ریشه خواهد شد.این در حالی می باشد که هیچ گونه عوارضی برای درختان و خاک نخواهد شد و کاملا ارگانیک می باشد.دوستان عزیز مصرف سم آخرین راهبرای مقابله آفات می باشدنه اولین راه .پس با مطالعه و مشاوره با متخصصان این آفت را خوبی کنترل نمایید.

 

خواص گوگرد برای پسته:

به صورت خلاصه گوگرد در سه بخش (اصلاح و بهبود خاک و افزایش باردهی و کیفیت محصول و مبازره با آفات در طول فرایند رشد) به ما کمک خواهد کرد.مغز پسته دارای پروتئین و چربی می باشد.که ماده غذایی گوگرد نیز در فعال نمودن آنزیم های تولید پروتئین در درخت بسیار کمک کننده می باشد.همچنین باعث کاهش شوری و آهک خاک و ph خواهد شد.که این اصلاح ساختار شیمیایی می تواند زمینه برای جذب عناصر  فلزی مثل آهن و منگنز روی و مس دیگر را به خوبی فراهم نمایید.با مصرف گوگرد شما می توانید به خوبی شرایط را به نفع خود تغییر دهید.

 

زمان و میزان محلول پاشی گوگرد:

محلول پاشی گوگرد مایع و دفع آفات پسیل

مهمترین بخش در محلول پاشی گوگرد انجام آن در زمان صحیح می باشد.ما نمی توانیم در هر زمان که خواستیم این کار را انجام بدهیم یکی از آن زمان های که نباید محلول پاشی را انجام داد (زمان گل دهی) می باشد بهتر از قبل از آن صورت بگیرید.زیرا این کار باعث اختلال در گرده افشانی خواهد شد.و بعد از گل دهی نیز حتما توجه داشته باشید که جوانه های سال آینده ما کامل شده باشند و رنگ آنها قهوه ای و سفت شده باشند.میزان لازم برای محلول پاشی با گوگرد مایع ارگانیک به ازای هر( ۱۰۰۰ لیتر آب ۵ لیتر گوگرد) می باشد. محلول گوگرد باید تمام جهات درخت کاملا در بر بگیرد و گویا می خواهیم درخت را با آب شستشو دهیم. برای اطلاع از اصول محلول پاشی مقاله آن را مطالعه نمایید.

 

 

از چه نوع گوگردی استفاده کنیم؟

بهترین نوع گوگرد برای کشاورزی گوگردی می باشد که شکل (سولفات SO4) است. زیرا تنها در صورت سولفات شدن می تواند توسط ریشه جذب شود.پس توصیه می کنیم از گوگردهای که قابلیت جذب بالا دارند استفاده کنید.سعس کنید بهتر است  از گوگرد مایع معدنی و تصفیه شده که میزان درصد عناصر آن دارای توازن هستند استفاده شود .در غیر این صورت باعث ایجاد سوختگی در گیاه خواهد شد.

یکی از مشکلات به دلیل استفاده از گوگردهای بی کیفیت و پتروشیمی به وجود می آید ایجاد رسوب و خراب شدت تجهیزات محلول پاشی می باشد. در آخر اینکه محلول پاشی گوگرد مایع باید به عنوان یک استراتژی برای پیش گیری آفات باشد و قبل از ورود آفات پسیل به باغ انجام شود.البته در صورت مشاهده پسیل در باغ نیز برای کنترل آن نیز می توان استفاده کرد اما پیش گیری همیشه بهتر از درمان است.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت اسید هیومیک اصل :

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت گوگرد مایع آلی:

[njwa_button id=”4789″]

تماس با ما