مرجع فروش بهترین کود ارگانیک

مرجع فروش بهترین کود ارگانیک

بهترین کود ارگانیک را چطور بشناسیم؟ آیا تمام کودهای که به نام کود ارگانیک در بازار هستند واقعا ارگانیک هستند؟بسیاری از کشاورزان عزیز با مصرف کودهای شیمیایی به مرور باعث آلودگی خاک و آب و درختان خود می شوند که این پس مدتی به مرگ تدریجی درخت منجرخواهد شد.مهمترین ویژگی کودهای ارگانیک داشتن مواد آلی ، توازن در عناصر و عناصر فراوری و غنی سازی شده می باشد. این ویژگی های مهم در کودهای شیمیایی وجود ندارد.و به همین دلیل بسیاری از کودهای شیمیایی پس از مدتی باعث خسارت به درختان و خاک و محصول می شوند.برای آشنایی بیشتر با کودهای ارگانیک با ما همراه باشید.

 

 

مهم ترین ویژگی کودهای ارگانیک چیست؟

همان طور که در بالا نیز اشاره شد مهمترین ویژگی کودهای ارگانیک به ۳ بخش مهم و اساسی یعنی مواد آلی ،عناصر فراوری شده و توازن در ترکیب تقسیم می شود. که به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

  1. مواد آلی: یک از مواد مهم و اساسی که کمبود آن در خاک های ما بسیار به چشم می خوره مواد آلی می باشد. که در حاصل خیزی خاک بسیار تاثیر گذار می باشد. در برخی از مناطق این مواد به صورت طبیعی در خاک وجود دارد.مواد آلی در ترکیب خاک باعث عملکرد بهتر کود های خواهد. حتی اگر در حال استفاده از کودهای دامی و حیوانی می باشد برای افزایش راندمان کودهای حیوانی بهتر است از کودهای ارگانیک که مواد آلی دارند با آنها ترکیب نمایید.
  2. توازن در ترکیب :کودهای ارگانیک درصد عناصر آنها در حد میزان لازم می  باشد. و این درصد ها کنترل شده هستند. بر عکس کودهای شیمیایی که درصدهای آنها کنترل نشده  و بسیار بالا می باشد.گیاهان و درختان به درصد خاصی نیاز دارند که بیش از آن باعث مسمومیت گیاهان می شود.
  3. عناصر فراوری شده: متاسفانه دیده شده است که برخی از کشاوزران به دلیل کاهش هزینه اقدام به مصرف کودهای پودر و گرانولی پتروشیمی و شیمیایی می کنند. برای جذب بهتر عناصر نیاز می باشد که آنها در خاک تجزیه و سولفاته شوند. در واقعا باید عمل فراوری و اماده سازی روی آنها انجام شود.و قابل جذب برای گیاه باشد.

 

بهترین کودهای ارگانیک:

کودهای بسیاری با نام کود ارگانیک در بازار موجود می باشد.اما در واقع کودهای ارگانیک اصل در برابر کودها ی شیمیایی  بسیار کم می باشند. کودهای باردهی اکتیول برمیستون (ماکرو) ومکس برمیستون( میکرو) و کود گوگرد آلی و کود آهن کلاستری و کود هیومیک لئونادری از بهترین کودهای ارگانیک این مجموعه می باشند. در این کودهای تمامی ۱۶ عنصر اصلی گنجانده شده است و ویژگی اصلی بسیار مهم یعنی مواد آلی و توازن در ترکیب و عناصر فراوری را دارند.با مصرف این کود ها می توان گفت که تمام نیازهای درختان و گیاهان و خاک شما تامین می باشد و به جای استفاده از این چندین کود می توانید از آنها استفاده نمایید.

 

مرجع فروش بهترین کود ارگانیک:

با تحقیقاتی که مهندسین شرکت انجام داده اند مشخص شده که بیشترین کمبود در کدام مواد غذایی برای درختان  می باشد. و بر همین اساس اقدام به تولید کودهای ارگانیک نمودیم. بهترین کود ارگانیک نیاز شما به مصرف کودهای گوناگون و هزینه های اضافی را  تا حد بسیاری کاهش می دهد. لازم است توضیح داده شود که درصد عناصر بالا برای یک کود ملاک کیفیت نمی باشد. درصد عناصر در ترکیب  باید در حد نیاز باشد.زیرا همان گونه که عدم وجود هر عنصر باعث خسارت به محصول می شود زیاد بودن آن نیز ایجاد مسمومیت می کند.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

مزیت کود پاییزه اکتیول برمیستون ماکرو:

طریقه مصرف اسید هیومیک:

طریقه مصرف گوگرد آلی: