مزایای اسید هیومیک در کشاورزی

مزایای اسید هیومیک در کشاورزی

 مزایای اسید هیومیک نسبت به کودهای دیگر در این می باشد این محلول دارای ماده آلی طبیعی است که برای خاک های کشاورزی به نوعی ماده حیات و غذایی خاک محسوب می شود.فعال شدن میکرو ارگانیسم خاک باعث احیا شدن و جان گرفتن و حاصل خیزی خاک می شود.برخلاف کودهای شیمیایی دیگر نه تنها تاثیرات مثبت بسیاری هم بر روی خاک و گیاه و عناصر غذایی مانند پتاسیم و فسفر و آهن و روی و…. دارد بلکه هیچ آسیبی هم به خاک و محیط زیست نمی زند و همچنین باعث کاهش تاثیرات منفی سموم و کودهای شیمیایی در خاک نیز خواهد شد.بیاد داشته باشید که هر چقدر خاک سالم تری داشته باشید بازدهی بیشتری نیز خواهید داشت.

 

لزوم استفاده از اسید هیومیک در کشاورزی:

اسید هیومیک فقط یک کود و یا محلول پیشنهادی نیست.بلکه هیومیک اسید یک الزام است.استفاده بیش از حد کودهای شیمیایی و سموم کشاورزی و همچنین کاشت های پی در پی و تغییرات اقلیمی و تغییرات آب و هوای باعث شده که خاک های ما تضعیف شود.در این میان نیز هیچ گونه اقدامای برای تقویت خاک انجام نشده است.می دانیم که مهمترین عامل حاصل خیزی یک خاک میکرو ارگانیسم آن می باشد.که هیومیک اسید باعث بهبود و افزایش فعالیت میکرو ارگانسیم خاک خواهد شد.اگر می خواهید که یک کشاورزی پایدار را داشته باشید نیاز است که ماده آلی در خاک را افزایش دهید.در اصل عملکرد کودها در خاک به میکرو ارگانیسم خاک وابسته است.

هیومیک اسید با فعال سازی میکرو ارگانیسم خاک بهترین گزینه برای آماده سازی بستر مناسب برای رشد گیاه و افزایش عملکرد کود ها و حتی سموم در خاک می باشد.

 

مزایای اسید هیومیک :

مزایای اسید هیومیک در کشاورزی

همه ما می دانیم که کودهای NPK و یا ریز مغذی های مانند آهن،روی،مس،منگنز …. و کلسیم برای رشد و افزایش محصول بسیار مفید می باشد.اما تفاوت هیومیک اسید با کودهای دیگر در خود خاک است.بسیار از این کودهای شیمیایی برای سلامت خاک مضر می باشند و برخی به همراه آبشوی وارد آب های زیر زمینی خواهد شد که آلودگی آب و خاک را به همراه دارد.بسیاری از کشاورزان با وجود این موارد مضرات مجبور هستند که این اثرات ناخوشایند را متحمل شوند.اینجاست که مزایای اسید هیومیک معنا و اهمیت بیشتری پیدا می کند.برخی از مزایای هیومیک عبارتند از :

 

  • هیومیک یک کود آلی و کاملا ارگانیک می باشد.
  • هیومیک اسید بهترین گزینه برای مدیریت  و سامان دهی بهتر عناصر غذایی در خاک است
  • عملکرد هیومیک وابسته به عنصر غذایی خاصی نیست و نیاز به همراه بودن با ماده خاصی ندارد و خود به تنهایی عملکرد کاملی دارد.
  • اگر عناصر غذایی در داخل خاک شما وجود داشته باشد و خاک شما غنی باشد باعث آزاد سازی عناصر غذایی در خواهد شد.
  • بدون ایجاد هیچ گونه آلودگی در خاک و یا در گیاه و محصول می باشد
  • کاهش هزینه برای خرید کود زیرا عملکرد کودها را چندین برابر خواهد کرد
  • تاثیرات هیومیک چندین بخش را شامل می شود اعم از خاک و گیاه و عناصر غذایی

برای آشنایی با تاثیرات اسید هیومیک در کشاورزی مقاله آن را مطالعه نمایید.در اینجا سعی کردیم به نوعی هیومیک را با کودهای دیگر مقایسه نماییم.

 

آیا می دانید که:

اسید فولیک موجود در ترکیب اسید هیومیک اصل باعث می شود که حمل مواد غذایی به سمت ریشه افزایش یابد به نوعی فرماندهی عناصر غذایی را بر عهده دارد.

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

طریقه مصرف اسید هیومیک:

طریقه مصرف گوگرد مایع :

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل:

قیمت کود آلی بایوجمی

 

تماس با ما