مزیت کود گوگرد مایع برای یونجه

مزیت کود گوگرد مایع برای یونجه

گوگرد مایع برای یونجه عامل افزایش رشد و افزایش تناژ یونجه خواهد شد. کمبود عنصر گوگرد باعث نازک شدن و دراز شدن ساقه های گیاه ومی شود و در صورت تداوم کمبود باعث تنک شدن مزرعه خواهد شد. گوگرد مایع آلی با عناصری که در اختیار دارد چند مزیت مانند (افزایش رشد و دفع آفات و اصلاح ساختار خاک) را برای شما ایجاد خواهد کرد.امروز به بررسی این مورد می پردازیم که چرا از گوگرد مایع آلی برای یونجه استفاده نماییم؟البته کودهای باردهی دیگری مانند سه بیست و پتاس و فسفر نیز برای باردهی یونجه می توان استفاده نمود.اما نیاز یونجه به عنصر گوگرد بیشتر از عناصر دیگر می باشد.پس توصیه می کنیم که حتما از گوگرد مایع آلی استفاده نمایید.

 

علت رشد نکردن یونجه:

یکی از عللی که باعث می شود یونجه رشد کافی نداشته باشد می توان نوع بذر و یا املاح خاک و آفات و کمبود مواد غذایی و عناصر دانست.اگر شما بذر خوبی را داشته باشید در ۳ مورد دیگر یعنی اصلاح خاک از لحاظ شوری و یا آهکی بودن و قلیایی و کمبود عناصر برای رشد همچنین افزایش تناژ و مبارزه با آفات می توان از گوگرد مایع برای یونجه استفاده نمود. زیرا گوگرد مایع آلی دارای عناصری مانند گوگرد و نیتروژن و فسفر و کربن می باشد که در رشد و افزایش حجم یونجه بیش از عناصر دیگر تاثیر دارد.

 

مزیت گوگرد مایع برای یونجه:

مزیت کود گوگرد مایع برای یونجه

همان طور که شاید متوجه شده باشید گوگرد مایع برای شما در سه مورد می تواند مزیت ایجاد نمایید. که به برخی از آنها می پردازیم.لازم به یاد آوری می باشد که منظور از  گوگرد مایع برای یونجه گوگرد مایع آلی می باشد که عناصر آن فراوری شده و غنی سازی شده است.و با گوگرد مایع معمولی از نظر ارزش غذایی و ترکیبات کاملا متفاوت است.

 

افزایش رشد:

عنصر گوگرد باعث تحریک آنزیم های تولید پروتئین خواهد شد. و پروتئین مهمترین ماده غذایی برای گیاه می باشد. که باعث افزایش رشد و سبزی گیاه خواهد شد. و همچنین عنصر نیتروژن باعث افزایش سوخت و ساز و فتوسنتز خواهد شد که در رشد گیاهان بسیار موثر خواهد بود.در صورت کمبود عنصر گوگرد در یونجه ساقه های آن نازک و برگ های بالای به رنگ زرد خواهند شد.و در صورتی که این شرایط کمبود تداوم داشته باشد باعث می شود که بلوغ گیاه به تاخیر بیافتد و مزرعه حالت تنک داشته باشد.

 

دفع آفات وکنترل بیماریهای قارچی:

گوگرد به دلیل خواص طبیعی که دارد در برطرف کردن برخی از آفات مانند سفیدک سطحی و سیاهک و لکه سیاه و کنترل برخی از بیماری های قارچی و همچنین دفع حشرات و شته و سوسک ها و کرم سفید ریشه و … بسیار تاثیر گذار است.و میتوان به روش محلول پاشی به راحتی استفاده نمود. نکته قوت گوگرد مایع آلی این است که در کنار دفع آفات هیچ گونه عوارضی و یا گیاه سوزی برای شما ایجاد نمی کند.و به بهبود کودهای زیستی در خاک نیز کمک خواهد کرد.    

 

اصلاح ساختار خاک های آهکی و شور و قلیایی:

 بسیاری از عناصری که در خاک هستند به برای جذب عناصری که ما استفاده کردیم ایجاد مزاحمت می کنند و نمی گذارند که آنها جذب گیاه شوند و این به دلیل وجود شرایط نا مطلوب می باشد. با مصرف گوگرد مایع آلی شرایط برای جذب عناصر و کودهای دیگری فراهم خواهد شد و به همین دلیل است که گفته می شود حتی در صورت استفاده از کودهای دامی و کودهای پتاس و یا فسفر و کلسیم از گوگرد در کنار ها نیز استفاده نمایید.

 

 

افزایش قابلیت نگهداری رطوبت خاک:

یکی از مزیتهای گوگرد مایع  برای یونجه نسبت به گوگردهای مایع معمولی این است که گوگرد مایع آلی دارای مواد آلی هستند و این نه تنها در رشد گیاهان تاثیر دارد بلکه برای خاک نیز باعث حاصل خیزی و افزایش قابلیت نگهداری رطوبت در خاک می باشد.این موضوع برای مناطقی که کمبود آب وجود دارد و دوره آبیاری زیاد می باشد یک مزیت بسیار خوب می باشد.

 

آیا می دانید که:

در محصولات زراعی و غلات و دانه روغنی و محصواتی مانند سیر و پیاز برای افزایش رشد ریشه زایی بذر و قدرت جوانه زنی اسید هیومیک مهمترین نقش را ایفا می کند.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت اسید هیومیک اصل :

چرا کود آهن آلی کلاستری مصرف کنیم؟

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت گوگرد مایع آلی:

 

تماس با ما