موثرترین کود برای سیر کدام است؟

موثرترین کود برای سیر کدام است؟|پرسان کود


Notice: Trying to get property 'ID' of non-object in /home/acidchem/gogerdmayeh.ir/wp-content/plugins/devorion-related-post/devorion-related-post.php on line 92

کدام کود برای سیر تاثیر بیشتری را دارد؟کودهای npk و یا ماکروی کامل و کودهای حیوانی می توانند در رشد و افزایش محصول به ما کمک نمایند.اما به توجه به تجربیات سیر کاران در مناطق مختلف کشور نشان می دهدکه  ۲ نوع کود برای سیر بیشترین تاثیر را در کیفیت محصول و افزایش باردهی و مبازره با آفات در آن دارند.عناصری مانند پتاسیم و کلسیم و فسفر نیز برای رشد سیر مورد نیاز می باشد اما نیاز سیر به این ۲ کود یعنی کود هیومیک و گوگرد آلی برای سیر بیشتر از باقی عناصر می باشد.زیرا این دو کود بستر ساز شرایط  برای عملکرد عناصر دیگر و رشد گیاه خواهند بود.

 

تاثیر کود هیومیک مایع :

موثرترین کود برای سیر کدام است؟|پرسان کود

سیر جزو گیاهی می باشد که رشد آن طولانی می باشد و به همین دلیل از همان ابتدا کاشت نیاز به تغذیه آغاز می شود.برای داشتن یک سیر با کیفیت نیاز است که در ابتدا جوانه زنی و رشد حبه خوبی داشته باشیم.و این مستلزم  داشتن ریشه قوی است که در جذب عناصر به صورت مطلوب صورت گیرد.و بسیار مهم است که در مقابل عوامل محیطی  مانند سرما و گرما و آفات مقاومت خوبی داشته باشد. و تنها راهکار ارزنده برای آن استفاده از کود هیومیک می باشد.در اینجا برخی از تاثیرات آن را بیان می کنیم:

  1. باعث افزایش ریشه زایی در گیاهان می شود که افزایش ریشه باعث جذب بهتر عناصر می گردد.هر چقدر ریشه زنی بهتری داشته باشیم پیاز قوی تر خواهیم داشت.
  2. با جذب عناصر غیر قابل جذب مانند کربنات ها و اکسیدها و سولفید ها آنها را در دسترس گیاهان قرار می دهند.و به نوعی باعث آزاد سازی عناصر غذایی خواهد شد.
  3. باعث افزایش مقاومت گیاه در برابر سرمازدگی و یا گرما زیاد و کم آبی می گردد.
  4. با اصلاح توازن در عناصر خاک می تواند شرایط را برای جذب بهتر و یکنواخت آنها فراهم می کند. همان طور که می دانید در صورتی که میزان یک عنصر بیشتر از مقدار لازم باشد باعث مزاحمت در جذب عناصر دیگر می شود مثلا فسفر اگر زیاد باشد باعث عدم جذب آهن و پتاس می باشد.
  5. با دسترس قرار دادن عناصر و آب برای ریشه باعث تحریک سلولی و جوانه زنی بهتر بذر می شود.
  6. هیومیک باعث بهبود تولید قند و پروتئین در گیاه می گردد.
  7. افزایش فعالیت میکرو ارگانیسم ها و باکتری های مفید در خاک خواهد شد.

یکی از تاثیرات مهم هومیک اسید اثر کلاتکی نام دارد که عناصر فلزی مانند آهن،روی،منگنز،منیزیم،مس را در برابر تاثیرات یون های مثبت و منفی خاک محافظت می کند و آنها را جذب کرده و در اختیار ریشه قرار می دهد.

 

تاثیر  گوگرد مایع برای سیر:

گوگرد مایع آلی به عنوان یک کود کامل گوگردی برای سیر و هم به عنوان یک دفع کننده آفات بیش تر از کودهای دیگر مد نظر است.چون سیر در سطح زیرین می باشد در دسترس بیشتر برخی از آفات و بیماری های می باشد.یکی از تاثیرات گوگرد مایع برای دفع آفات مانند حشرات و کنه ها و بیماری های قارچی می باشد.همچنین گوگرد در افزایش کیفیت محصولاتی مانند سیر و  پیاز از نظر طمع و بو بسیار تاثیر گذار است.از طرفی کود آلی گوگرد با دارا بودن نیتروژن و کربن و نه تنها خود به عنوان تامین مواد غذایی مورد توجه است بلکه به دلیل گوگرد با کاهش ph به جذب عناصر دیگر مانند آهن و کلسیم و مس و پتاسیم نیز کمک می کند.

گوگرد آلی راسکود دارای پتاسیم و فسفر و ریز مغذی می باشد که در نوع خود یک کود گوگردی بی نظیر است.

 

 موثر ترین کود برای سیر:

سوالات بسیار شما عزیزان در خصوص رشد و تقویت و درشتی سیر بود.اما اگر می خواهید که با مصرف کودهای لازم نتیجه دلخواه را دریافت کنید لازم است که حتما تاکید می کنم حتما در کنار کودهای و مواد غذایی برای سیر از این دو محصول که تحت عنوان موثر ترین کود برای سیر معرفی شده اند استفاده نمایید.زیرا زمانی که کود وارد خاک می شود این خاک و باکتر ها هستند که شرایط و عملکرد کود را تحت تاثیر خود قرار می دهد.پس اصلاح خاک مقدم بر اصلاح غذایی است

برای خرید گوگرد مایع آلی و هیومیک اصل و کود دامی بایوجمی از طریق وات ساپ اقدام نمایید.همکاران ما آماده پاسخگوی به سوالات شما هستند.

 

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که بیشترین بازدید را توسط کاربران داشته است.

طریقه مصرف گوگرد مایع :

طریقه مصرف کود هیومیک:

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت هومیک اسید لئوناردیت:

تماس با ما