نحوه مصرف اسید هیومیک برای گردو

نحوه مصرف اسید هیومیک برای گردو

اسید هیومیک برای گردو  می تواند شرایطی را ایجاد کند که دیگر نگران جذب عناصر غذایی و عدم کیفیت خاک و رشد ریشه ها نباشید.اگر درختان  گردوی شما علی رغم کوددهی اما گردو های درشت و با کیفیت نمی دهند اولین پیشنهاد ما استفاده از هیومیک اسید است.اسید هیومیک اصل در واقع یک کود برای حاصل خیزی خاک و ایجاد یک شرایط مطلوب برای رشد گیاه و همچنین جذب بهتر عناصر غذایی در داخل خاک می باشد.تاثیرات اسید هیومیک برای کشاورزی را حتما مطالعه نمایید.اسید هیومیک برای گردو نقش یک واسطه بین ریشه و عناصر غیر قابل جذب همانند کربنات ها و عناصر فلزی مانند روی،مس،آهن و…. دارد.

 

حاصل خیزی خاگ گردو با اسید هیومیک:

اسید هیومیک اصل لئوناردی به دلیل وجود ماده لئوناردیت باعث سبکی و نرم شدن خاک یا همان پوکی آن می شود.که این به افزایش ورود اکسیژن و تنفس بهتر ریشه و نیز ورود بهتر عناصر غذایی به داخل خاک خواهد شد.اسید هیومیک بار منفی دارد و وقتی داخل خاک قرار داشته باشد عناصر با بار مثبت را جذب می کند و در اختیار گیاهان قرار می دهد.عناصری مانند آهن و روی و منگنزو مس در خاک تحت تاثیر بارهای در خاک قرار می گیرند که از دسترسی ریشه درخت خارج می شود.اسید هیومیک با خاصیت کلاته کردن این عناصر، از یونهای آنها حفاظت می کند تا ریشه عناصر آنها را جذب نماید.

توجه داشته باشید که مصرف اسید هیومیک به تنهایی کار خاصی برای شما انجام نمی دهد.حتما باید عناصر غذایی و ریز مغذی های لازم در داخل خاک وجود داشته باشد که نتایج آن مشاهده شود.

 

زمان مصرف اسید هیومیک برای گردو:

یکی از زمان های طلایی مصرف اسید هیومیک برای گردو در اواخر زمستان و اوایل بهار و قبل از گل دهی می باشد.و زمان دیگر  قبل از سفت شدن دانه نیز بسیار موثر می باشد.بعد از گل دهی و تشکیل میوه و نیز در زمان سخت شده دانه نیاز به جذب عناصر غذایی بیشتری  مانند کلسیم و پتاسیم احساس می گردد.پس برای آنکه عناصر غذایی ما به خوبی توسط ریشه جذب شوند می توان از اسید هیومیک استفاده کزد این کود به آزاد سازی این عناصر کمک شایانی خواهد کرد.

 

نحوه مصرف اسید هیومیک برای گردو:

اسید هیومیک برای گردو معمولا به روش آبیاری بیشترین بازدهی را دارد.در روش آبیاری می توان به ازای هر ۵۰ درخت ۵ لیتر و یا به ازای هر یک هکتار ۱۵ لیتر استفاده نمود.در هنگام مصرف اسید هومیک موارد مربوط به اصول کود دهی صحیح را حتما رعایت نمایید.سعی نمایید اسید هیومیک را قبل از کود دهی استفاده شود تا جذب بهتری داشته باشید.

 

آیا می دانید که:

هیومیک اسید و گوگرد مایع آلی بیشترین مصرف را به دلیل اصلاح خاک و هم تاثیرات غذایی که دارند جزو کودهای پر مصرف برای کشاورزی می باشند.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل:

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی: