نقش گوگرد مایع آلی برای کاهو در افزایش برداشت در هکتار

گوگرد مایع آلی برای کاهو می توان به عنوان یک کود اصلی در کنار عناصر غذایی مصرف شود.زیرا گوگرد مایع آلی دارای عناصر و مواد غذایی می باشد که محصول شما را به شدت رشد خواهد داد.لازم است بدانید نه تنها برای محصول بلکه برای خاک و دفع آفات و حشرات از مزرعه شما نیز کاربرد دارد. این در حالی است که گوگرد آلی یک عنصر غذایی پر مصرف است و هیچ گونه خطری برای محصول و آلودگی زمین شما ندارد.و به شدت مصرف سموم را کاهش خواهد داد. هدف ما این است که تا آنجایی که ممکن است مصرف سموم را کاهش دهیم.

 

گوگرد مایع آلی چیست؟

گوگرد مایع آلی را به جرات می توان بهترین نوع گوگرد برای کشاورزی دانست.زیرا شما با خرید این گوگرد چکیده ای از عناصر غذایی مهم را در اختیار خواهید داشت.در ادامه به آنالیز و ترکیبات آن اشاره خواهیم کرد

  • ماده آلی که متشکل از نیتروژن آلی۸%،کربن آلی۶% می باشد.در صورت عدم وجود ماده آلی در خاک عناصر غذایی به درستی جذب نمی شوند و میکرو ارگانیسم خاک از بین خواهد رفت.در علم کشاورزی حاصل خیزی خاک را با میزان مواد آلی آن می سنجند.
  • عناصر پتاسیم و فسفر که جزو عناصر اصلی رشد می باشد و در همه کودهای باردهی ماکرو از آنها استفاده می شود.میزان درصد این ۲ عنصر غذایی ۲ الی ۳ % می باشد.
  • ریز مغذی ها مفید مانند آهن، مس، روی، منیزیم، منگنز که به میزان ۰٫۴% در گوگرد آلی وجود دارند.
  • گوگرد معدنی که با خلوص ۲۰% ماده اصلی این محلول می باشد.این گوگرد ناخالصی بسیار کمی دارد و کنترل شده می باشد.

وجود عناصر در یک کود به تنهایی نشان دهنده کیفیت آن نمی باشد. موضوع مهم این است که این عناصر باید فرآوری شده باشند و قابلیت جذب خوبی را توسط ریشه داشته باشند و ریشه بتواند آنها را جذب نمایید.

 

تاثیر گوگرد مایع آلی برای کاهو:

نقش گوگرد مایع آلی برای کاهو در افزایش برداشت در هکتار

اگر شما می خواهید محصول افزایش برداشت تناژ در کاهو داشته باشید توصیه می کنم حتما گوگرد مایع آلی برای کاهو را در برنامه کودی مزرعه خود قرار دهید.تاثیرات گوگرد آلی برای کاهو در سه بخش اساسی از جمله افزایش برگ و باردهی و دفع آفات و اصلاح خاک قابل مشاهده است.

  • درشت شدن بوته و رشد برگ و کیفیت برگ از نظر شادابی و رنگ و سبزی
  • دفع آفات و حشرات مانند کرم ها ،شته ها، سوسک، حلزون، و کنترل بیماری های قارچی تریپس و سفیدیک را می تواند کاهش دهد.این در حالی است که با وجود دفع آفات و حشرات اما حشرات مهم و خوبی مانند کفش دوزک ها را خواهید داشت و در سلامت مزرعه بسیار کمک خواهند کرد.با این روش مصرف سموم شما به شدت کاهش خواهد یافت.
  • اکثر خاک های کشاورزی ما دارای املاح مضر و یا ترکیباتی مانند شوری،آهک، قلیایی بالا هستند که برای جذب عناصر غذایی ایجاد مزاحمت می کنند.یکی از بهترین گزینه ها برای کمک به جذب عناصر غذایی گوگرد آلی می باشد.استفاده از گوگرد آلی در روش آبیاری نه تنها خود یک عنصر غذایی است بلکه با کاهش میزان آهک و شوری و ph خاک شرایط را برای جذب مواد غذایی مخصوصا ریز مغذی ها فراهم می کند.
  • گوگرد در محصولاتی باعث افزایش ماندگاری محصول پس از برداشت می شود.که برای کاهو و سبزیجات این موضوع بیشتر احساس می شود.

محلول پاشی گوگرد برای دفع آفات از مزرعه یک روش پیشگیرانه است.یعنی قبل از ورود آفات و بیماری باید اقدام به محلول پاشی شود. و لازم در طی دوران رشد چند بار این کار انجام شود.همیشه پیش گیری بهتر از درمان است.

 

زمان و طریقه مصرف گوگرد آلی:

زمان مصرف گوگرد مایع آلی برای کاهو در ابتدای فرایند رشد و ۲۰ روز قبل از برداشت توصیه شده است. برای هر هکتار ۲۰ لیتر را در آب آبیاری یا سیستم آبیاری ترکیب نمایید.اگر تمایل دارید به روش محلول پاشی نیز استفاده کنید برای هر هکتار ۵ لیتر کافی می باشد و برای ترکیب آن با آب نسبت ۵ در ۱۰۰۰ را اختصاص دهید.( میزان کوچکتر برای هر ۱۰۰ لیتر آب ۰٫۵ لیتر گوگرد)

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت اسید هیومیک اصل :

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت گوگرد مایع آلی:

 طریقه مصرف اسید هیومیک:

[njwa_button id=”4789″]

تماس با ما