چرا کود گوگرد مایع برای لوبیا مصرف کنیم؟

چرا کود گوگرد مایع برای لوبیا مصرف کنیم؟

گوگرد مایع برای لوبیا هم نقش اصلاح کنندگی خاک و هم به عنوان یک عنصر غذایی مفید و هم در بحث کنترل آفات و بیماری ها مورد توجه کشاورزان قرار دارد.این گوگرد مایع معدنی آلی هم در ۳ قسمت به شما کمک خواهد کرد و هم دارای ۳ گروه متفاوت از عناصر غذایی می باشد.اگر بخواهیم بهتر بیان کنیم یک کود گوگرد آلی کامل است زیرا علاوه بر عناصر غذایی مانند(پتاسیم،فسفر) و مواد آلی(نیتروژن،کربن) و ریز مغذی ها ( آهن،روی،منیزیم،منگنز) را نیز به همراه دارد.و از طرفی باعث افزایش جذب بهتر عناصر غذایی مانند فسفر،روی، آهن و مس خواهد شد.

 

مشخصات ویژه گوگرد مایع آلی:

گوگرد مایع برای لوبیا منظور هر گوگرد مایعی نمی باشد.مثلا گوگرد مایع پتروشیمی که با قیمت پایین در بازار عرضه می شود اصلا برای کشاورزی مناسب نمی باشد.تفاوت گوگرد معدنی با گوگرد پتروشیمی را حتما مطالعه نمایید.گوگرد مایع آلی با داشتن برخی از عناصر غذایی  مهم مثل پتاسیم و فسفر و مواد آلی و ریز مغذی های یک ترکیب فوق العاده از گوگرد مایع را ایجاد کرده است.برخی از ویژگی ها آن را بیان خواهیم کرد.

 • این گوگرد دارای کمترین ناخالصی می باشد
 • عناصر آن فرآوری شده و دارای فابلیت جذب بالا می باشد و بدون نیاز با قارچ تیوباسیلوس
 • این محلول گوگردی با عناصر غذایی و ریز مغذی ها غنی سازی شده است.
 • دارای ارزش غذایی بالا و عملکرد بسیار متفاوت از گوگرد های معمولی می باشد.
 • باعث ایجاد سوزندگی گیاه و یا آلودگی در خاک نخواهد شد.
 • از طریق برگ و ساقه نیز قابلیت جذب دارد
 • به راحتی با آب ترکیب شده و واکنش نشان می دهد.
 • قابلیت حلالیت با هیومیک اسید را دارد.
 • به سرعت جذب می شود و تاثیرات آن پس از یک هفته نمایان خواهد شد.

 

تاثیر گوگرد مایع برای لوبیا:

چرا کود گوگرد مایع برای لوبیا مصرف کنیم؟

شما با چند مزیت گوگرد مایع برای لوبیا آشنا هستید؟محصولاتی مانند لوبیا خود منبع پروتئین هستند و برای افزایش کیفیت و سایز نیاز است که پروتئین داخل آنها ذخیره شود.هنگامی که شما از گوگرد مایع آلی برای لوبیا استفاده می کنید.باعث افزایش تولید پروتئین در گیاه خواهد شد.این پروتئین هم در  تقویت و افزایش عملکرد بهتر گیاه موثر است و هم باعث افزایش کیفیت لوبیا خواهد شد.حالا که با نقش غذایی عنصر گوگرد آشنا شدید اکنون برخی از تاثیرات جانبی را بیان خواهیم کرد.

 • گوگرد مایع در کنار هیومیک اسید و کودهای آلی یکی از بهترین اصلاح کننده های طبیعی خاک قلیایی و شور و یا اسیدی می باشد.لوبیا برای رشد نیاز به خاک با ph بین ۵ الی ۵/۵ دارد. که خاک های ما معمولا دارای ph  بالای ۸ می باشند که باید با گوگرد آن ار کاهش داد.
 • گوگرد مایع به صورت محلول پاشی می توان بهترین جایگزین برای سم ها باشد.نه تنها به محصول و گیاه آسیب وارد نمی کند بلکه در دفع  آفات مثل کنه ها، شته ها، و حشرات و نیز برخی از بیماری ها لکه قهوه ای،زنگ و سفیدیک را کنترل خواهد کرد.
 • گوگرد با ایجاد فضای مناسب در خاک باعث افزایش جذب عناصر غذایی دیگر مانند فسفر و روی،برخی از عناصر فلزی مثل آهن،مس،منگنز خواهد شد.
 • گوگرد مایع آلی با داشتن مقادیر ماده آلی کربن و نیتروژن باعث افزایش فعالیت میکرو ارگانیسم خاک خواهد شد.
 • ترکیبات کود گوگرد آلی باعث افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش های محیطی از جمله سرما و گرما خواهد شد.

برای دفع آفات لوبیا توسط محلول گوگردی باید قبل از ورود آفات به مزرعه محلول پاشی انجام شود.

 

 

طریقه مصرف برای لوبیا:

بهترین زمان مصرف گوگرد مایع برای لوبیا قبل از گل دهی و زمان پیله می باشد.میزان آن برای هر هکتار به صورت آبیاری ۲۰ لیتر در نظر گرفته شود.و برای محلول پاشی برای دفع آفات و تکمیل کود دهی به نسبت ۵ در ۱۰۰۰ با آب ترکیب شودبهترین روش برای افزایش عملکرد همان روش آبیاری می باشد و محلول پاشی نمی تواند جایگزین روش آبیاری شود.

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

قیمت کود آلی کامل بایوجمی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما