چرا گوگرد مایع پتاسیم بالا استفاده کنیم؟

 گوگرد مایع پتاسیم بالا این روزها در کشاورزی بسیار پرطرفدار شده است.دلیل آن هم وجود دو عنصر مهم پتاسیم و گوگرد می باشد.که در کنار هم عملکرد بسیار بالایی نسبت به گوگردهای معمولی و گوگردهای سوسپانسسیون دارد.گوگرد مایع پتاسیم بالایی که مدنظر ما است یک گوگرد معدنی و دارای عناصر مانند پتاسیم،فسفر،کربن،نیتروژن و گوگرد و ریز مغذی ها می باشد.یک کود گوگردی کامل با ترکیب ۴ عنصر برتر غذایی برای گیاهان را در اختیار دارید. یک کود گوگردی کامل با ارزش غذایی بسیار بالا که توان و قدرت تاثیر پذیری آن قابل مقایسه با هیچ کدام از گوگردهای  کشاورزی دیگر نمی باشد.

 

ترکیبات گوگرد پتاسیم بالا:

به جرات می توان گفت موثر ترین و بهترین ترکیب کود گوگردی در کشاورزی همین کود گوگرد مایع پتاسیم بالا می باشد.که دارای ۲ عنصر اصلی گوگرد ۲۰ % و پتاسیم ۲۰% می باشد.نکته قابل توجه این است که میزان این درصد  عناصر غذایی باید در حالت تعادل برای گیاه مصرف شوند.این حفظ تعادل بین عناصر غذایی در خاک بسیاربرای ما اهمیت دارد.زیرا پتاسیم معمولا در خاک ها وجود دارد و استفاده از پتاسیم بالاتر هیچ تاثیر خاصی نخواهد داشت مگر باعث بر هم زدن تعادل غذایی خواهد شد. البته عناصر غذایی دیگری نیز در این ترکیب وجود دارد  که انها نیز با درصد مشخصی در ترکیب قرار دارند عناصری مانند نیتروژن۱۵% و کربن۸% که باعث افزایش عملکرد این کود گوگردی خواهند شد.

یکی از ویژگی های استفاده از کود های ترکیبی این است که دیگر مشکل دغدغه توازن در درصد عناصر وجود ندارد و با یک بار آبیاری در زمان صرفه جویی خواهد شد.

 

تاثیرات گوگرد مایع پتاسیم بالا:

واقعیت این است که تاثیرات گوگرد و پتاسیم می تواند به تنهایی دگرگونی عجیبی برای باغات و مزارع شما ایجاد نمایید.این تاثیرات هم بر روی محصول و هم گیاه و هم خاک قابل مشاهده خواهد بود. برخی از تاثیرات مستقیم آنها عبارتند از:

  • افزایش مقاومت گیاه در برابر بیماری ها و آفات
  • افزایش تولید پروتئین و قند در درختان و گیاهان ونیز کنترل انتقال قند به بخش های مختلف
  • کمک به افزایش فتوسنتز بهتر و عملکرد صحصیح درختان و گیاهان
  • تنطیم فشار اسمولزی
  • افزایش کیفیت محصول در سایز و رنگ
  • افزایش رشد ریشه ها
  • افزایش جذب عناصر غذایی مانند آهن، روی، فسفر،کلسیم
  • کاهش شوری و یا  ph  بالا و یا آهک خاک
  • افزایش باردهی

 

دلیل استفاده از گوگرد مایع پتاسیم بالا:

همان طور که می دانید عناصر غذایی به صورت یون برای ریشه درختان قابل جذب هستند.زمانی که شما پتاسیم را همراه گوگرد در یک ترکیب استفاده می کنید پتاسیم بهتر اکسید شده و یک ترکیب یونی خواهیم داشت و عناصری غذایی با فرم یونی قابلیت جذب بالا تری خواهد دارند.پس پتاسیم بهتر جذب خواهد شد.پتاسیم خود به تنهایی تاثیرات فراوانی دارد که یکی از مهمترین آنها  تحریک آنزیم های افزایش میزان تولید پروتئین و قند می باشد.می توان این گونه گفت که با مصرف گوگرد مایع پتاسیم بالا هم از مزایایی گوگرد و هم پتاسیم همزمان استفاده خواهید کرد.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل:

قیمت کود آلی بایوجمی

نفش کاربردی گوگرد مایع آلی برای برنج:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با ما