چه کودی برای افزایش تناژ یونجه مناسب است؟

چه کودی برای افزایش تناژ یونجه مناسب است؟

افزایش تناژ یونجه در صورتی امکان خواهد داشت که هم عناصر غذایی و هم  عناصر تقویت کننده خاک را با هم مصرف نمایید.در غیر این صورت با وجود مصرف کود هم نیز همچنان شما عملکرد خاصی در محصول خود نمی بینید.به صورت ساده شما هم باید مواد غذایی را در کنار مواد آلی مصرف نمایید. زیرا عناصر غذایی توسط میکرو ارگانیسم های خاک اکسید شده و در اختیار ریشه قرار می گیرند. . مواد آلی بهترین گزینه برای افزایش فعالیت میکرو ارگانیسم خاک می باشد.اصطلاحاٌ گفته می شود که شما باید خاک خود را برای عمل آوری زنده کنید.

 

کود افزایش تناژ یونجه:

برای افزایش تناژ یونجه شما باید از ترکیب عناصر غذایی همراه با مواد آلی استفاده نمایید.یکی از کودهای که برای این منظور مناسب است کود کمپوست کامل بایوجمی است.این کود بهترین جایگزین برای کودها دامی می باشد.همه اون چیزی که شما از کود های دامی انتظار دارید را با ازش غذایی بالاتر و عملکرد بیشتری دریافت خواهید کرد. این کود یک کود کامل ارگانیک می باشد.که هم برای تقویت گیاه و هم تقویت خاک شما بهترین گزینه خواهد بود.

 

ترکیبات و آنالیز کود بایوجمی:

چه کودی برای افزایش تناژ یونجه مناسب است؟

چند ویژگی برای کود آلی آن را نسبت به کود های دامی متمایز خواهد نمود.این موارد اصل کار کود آلی بایوجمی است.

 • اولین مورد آن ارزش غذایی آن است که به دلیل وجود عناصر غذایی مدیریت آنها به نسبت مشخص عملکرد بالایی را دارد.
 • دومین نکته به دلیل آنکه عناصر آن فراوری شده هستند به خوبی در خاک اکسید شده و به راحتی جذب گیاه خواهد شدکود های دامی نپوسیده و فراوری نشده ۲ الی ۱۰ سال زمان نیاز دارد که اکسید شود.
 • سومین مشخصه آن سلامت کود که عاری از هر گونه آفات و قارچ و باکتری می باشد. بسیاری از باغات و درختان به دلیل عدم توجه به سلامت کود و گند زدایی آن دچار آفات و بیماری شده اند.
 • وجود مواد آلی که در حاصل خیزی بودن خاک بسیار تاثیر خواهد داشت.و خاک شما را به نوعی زنده خواهد کرد.

 

تاثیرات کود آلی برای یونجه:

کود آلی بایوجمی هم عامل افزایش تناز یونجه هم عامل ریشه زایی و هم عامل افزایش  تعداد دفعات برداشت می باشد.این کود چکیده ای از عناصر مهم غذایی را در اختیار دارد. هر چیزی که شما برای افزایش رشد یونجه می خواهید در این کود شما را کفایت خواهد نمود.

 • افزایش رشد رویشی و افزایش میزان برداشت محصول
 • افزایش تعداد برداشت محصول از ۵ به ۶ چین به شرطی که قبل از کاشت در زمان آماده سازی زمین مصرف شود.
 • افزایش کیفیت محصول از لحاظ برگ بیشتر و سرسبزی آن
 • اصلاح ساختار بافت خاک های سفت و رسی  که با ایجاد تخلل باعث تنصف و آبرسانی بهتر خاک خواهد شد. و به نحوی نیز عامل ایجاد تعادل در وضعیت خاک از نظر شوری و قلیایی که به جذب عناصر کمک خواهد نمود.
 • به دلیل وجود مواد آلی رطوبت در خاک در زمان های بیشتری خواهد بود و این باعث سرحالی گیاه در بین دور های آب یاری خواهد شد.
 • حاصل خیز نمودن خاک و افزایش عملکرد کودهای جانبی
 • حفظ سلامت خاک و افزایش میکرو ارگانیسم آن
 • سلامت محصول به دلیل عدم تجمع نیترات

کود پلیت بایوجمی می تواند تا ۵ برابر وزن خود آب را جذب نمایید و در فواصل بین آبیاری رطوبت لازم برای گیاه را تامین نمایید.در مناطقی که با کمبود آب مواجه هستند بسیار کمک کننده خواهد بود.

 

طریقه و میزان مصرف آن:

بهترین روش استفاده از این کود در قبل از کاشت می باشد و باید در داخل خاک قرار بگیرد.تا عمل آوری خوبی داشته باشد.اما چون یونجه معمولا ۵ ساله می باشد در بین فواصل برداشت نیز نیاز می باشد که شما گیاه خود را تقویت نمایید.برای این کار شما می توانید پس از برداشت  محصول آن را بر روی سطح زمین پخش نمایید.برای هر هکتار میزان ۳۰۰ الی ۴۰۰ کیلو کود پلتی مورد نیاز می باشد.

 

آیا می دانید که :

از گوگرد مایع آلی برای یونجه نیز به دلیل داشتن نیتروژن آلی، کربن آلی برای رشد و افزایش تناژ یونجه و نیز دفع آفات و اصلاح خاک و کاهش آهک،شوری نیز استفاده می شود.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت اسید هیومیک اصل :

قیمت کود بایوجمی گلپایگان:

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت گوگرد مایع آلی: