کود گوگرد مایع سه کاره آلی

کود گوگرد مایع سه کاره آلی

کود گوگرد مایع سه کاره یک گوگرد مایع معدنی می باشد که به دلیل وجود عناصری مانند مواد آلی و ریز مغذی ها دارای ارزش غذایی بالاتری نسبت به گوگرد های مشابه است و به نوعی می توان آن را کامل تر از گوگرد مایع معمولی معدنی دانست.در واقع یک کود گوگردی محسوب می شود.گوگرد مایع معمولی فقط دارای یک عنصر سولفور هستند. اما گوگرد مایع سه کاره  دارای ۳ عنصر اصلی و سه تاثیرات مجزا می باشد که هر یک از این عناصر چندین مزیت را برای شما پدید خواهد آورد.می خواهیم امروز به صورت مختصر و مفید در این خصوص با شما صحبت نماییم.

 

کود گوگرد آلی چیست؟

همان طور که در بالا نیز گفتیم کود گوگرد آلی متشکل از ۳ عنصر پایه ای گوگرد و ماده آلی(نیتروژن و کربن) است.که گوگرد آن از گوگرد معدنی می باشد.که پس از فراوری و کاهش ناخالصی ها آن به فرم مورد نظر در خواهد آمد.می دانیم که هر چقدر عناصر و ناخالصی های گوگرد معدنی کمتر باشد کیفیت آن بالاتر خواهد بود.پس گوگردها بر اساس میزان ناخالصی ها می توانند کیفیت های متفاوتی داشته باشند. تفاوت گوگرد معدنی و گوگرد پتروشیمی را قبلا برای شما بیان کردیم. گوگرد مایع آلی عناصر تشکیل دهنده و ترکیبات آن تاثیرات فراتری از گوگردهای معمولی دارد.می توان گفت که نسل جدید گوگردهای مایع خواهند بود.

 

 

 

ترکیبات محلول گوگرد سه کاره:

یکی از تفاوت های عمده کود گوگرد مایع سه کاره این است که ۳ عنصر مهم و اساسی با ۳ تاثیر گذاریی متفاوت در ترکیب آن قرار دارد.و همچنین عناصر این کود(فرآوری شده) و دارای (قابلیت جذب) بسیار بالای هستند.و نیازی به مواد اضافی  مثل قارچ تیو باسیلوس و خاک بنتونیت دار برای جذب نمی باشد.و نکته بسیار مهم اینکه هیچ گونه تاثیرات منفی برای کشاورزی شما ایجاد نخواهد کرد.این ترکیب منحصر به فرد که شامل (گوگرد معدنی آلی و مواد آلی و ریز مغذی ها) است علاوه بر دارا بودن مزیت گوگرد با ریز مغذی ها مانند آهن ،روی، منگنز،ارزش غذایی بالاتری دریافت خواهید کرد.خاک های بسیاری از مناطق ایران به دلیل اقلیم خشک و کم بارش فاقد مواد آلی می باشد وجود مواد آلی در خاک به حاصل خیز شدن و افزایش کودهای زیستی کمک خواهد کرد. و ما این ماده را در ترکیب گوگرد آلی قرار داده ایم.

آنالیز و میزان درصد ۳ عنصر اصلی موجود در ترکیب گوگرد مایع آلی سه کاره عبارتند از گوگرد ۲۰%،نیتروژن۱۵%،کربن۵% و عناصر مانند فسفر و پتاسیم هر کدام ۱% و ریز مغذی های آهن،منیزیم،روی،منگنز،به میزان ۰٫۰۴ % می باشد.

 ویژگی های گوگرد مایع آلی:

شاید این سوال را از خود بپرسید که چرا گوگرد مایع آلی سه کاره را خریداری نماییم؟البته در ادامه در خصوص تاثیرات آن مطالبی را بیان خواهیم کرد اما خود این محلول دارای ویژگی های رقابیت است که آن را به نسبت دیگر گوگرد های مشابه در بازار متمایز نموده است.

  • به دلیل وجود عناصر مانند کربن،نیتروژن و ….. دارای ارزش غذایی بالاتری و تاثیر گذاری بیشتری خواهد بود.
  • به دلیل فرم کاملا سولفات دارای قدرت جذب بالای می باشد که به خوبی از طریق برگ و ریشه جذب خواهد شد.
  • میزان درصد عناصر آن کاملا کنترل شده و متعادل است.و باعث بر هم خوردن تعادل غذایی نمی گردد.
  • به خوبی با آب ترکیب شده و در زمان محلول محلول پاشی به صورت یکنواخت بر روی سطح برگ تقسیم خواهد شد.

 

 

تاثیرات گوگرد آلی سه کاره:

 با استفاده از گوگرد مایع سه کاره آلی به دلیل دارا بودن سه عنصر اصلی یعنی گوگرد و نیتروژن و کربن  باعث تاثیراتی متفاوتی خواهد شد کما آنکه خود عنصر گوگرد به تنهایی تاثیرات عمده ای را بر روی محصول و خاک و در بحث دفع آفات خواهد داشت که در اینجا به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

 

  • گوگرد الی به عنوان یک عنصر غذایی باعث افزایش عملکرد درختان و تقویت آنها و همچنین افزایش مقاومت درختان و گیاه در برابر تنش های محیطی مثل سرما و کم آبی و بیماری و آفات خواهد شد.افزایش عملکرد یعنی اینکه عناصر غذایی به خوبی از ریشه جذب شوند و به سمت برگ و از انجا به سمت دانه ها توزیع شوند.
  • برای اصلاح خاک و کاهش pH بهترین گزینه می باشد.که با این کار افزایش جذب عناصر غذایی مانند کلسیم،فسفر،آهن،منگنز،روی،پتاسیم را افزایش خواهد داد.
  • به طور طبیعی باعث دفع آفات و حشرات مانند کرم سفید ریشه،شته ها،کنه ها،پسیل،زنجرک،سوسک ها و کنترل برخی از بیماری های مثل سفیدیک،لکه قهوه ای،سیاهک،زنگ و لکه غربالی می باشد.گوگرد در ۳ سطح به شما در دفع آفات و مبارزه و کنترل کمک خواهد کرد.
  • خاک های ما به دلیل بارش کم و استفاده از سموم شیمیایی و کاشت های پی در پی فاقد ماده آلی می باشد.ماده آلی عامل اصلی فعالیت خاک و حاصل خیزی آن است.هر چقدر ماده آلی در خاک بیشتر باشد عملکرد کود ها و عناصر غذایی نیز افزایش خواهد یافت.

گوگرد بر روی برخی از محصولات مانند سیر،پیاز،گردو،بادام،دانه های روغنی،گندم،ذرت تاثیرات و نقش بیشتری را ایفا خواهد کرد.و این طور به نظر می رسد که برخی از محصولات نسبت به کمبود گوگرد حساس تر هستند.و باید حتما در برنامه غذایی از آن استفاده شود.

 

 

طریقه مصرف:

گوگرد مایع سه کاره هم به روش محلول پاشی و هم به روش آبیاری امکان استفاده وجود دارد. در صورت کلی برای محلول پاشی به ازای هر ۱۰۰ لیتر آب نیم لیتر گوگرد می توانید مصرف نمایید مقاله زمان و نحوه محلول پاشی را مطالعه نمایید تا اطلاعات بیشتر دریافت نمایید.تعداد دفعات آن نیز ۲ الی ۳ نوبت می باشد.رعایت اصول کود دهی در نتیجه ما بسیار موثر خواهد بود.اینکه ما بخواهیم میزان مصرف و یا تعداد دفعات را کم کنیم قطعا نتیجه دلخواه مسیر نخواهد شد.زیرا موارد بیان شده بر اساس تحقیقات میدانی و انجام آزمایشات بدست آمده است .با توجه به محصول خودتون می توانید یا کارشناسان ما در ارتباط باشید و راهنمایی ها لازم را دریافت کنید.

 

کود گوگرد مایع سه کاره:

دلیل اینکه به آن سه کاره گفته می شود این است که تاثیرات آن بر روی خاک و محصول و مقابله با آفات بسیار چشم گیر می باشد. و دقیقا در سه بخشی که ما بیشترین کار و اهمیت را داریم. ما سعی نمودیم تا اصل توازن در عناصر به خوبی رعایت شود  و به همین دلیل هیچ گونه مسمومیتی برای گیاه و یا خللی در فرایند جذب عناصر دیگر ایجاد نخواهد کرد. و به این خود عاملی می باشد که بتوان آن را با کودهای npk و گاوی و یا سولوپتاس یا هیومیک ترکیب و مصرف نمایید.البته میزان آنها را با توجه به شرایط خاک و محصول متفاوت می باشد.

 

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

قیمت اسید هیومیک اصل :

طریقه مصرف اسید هیومیک:

تاثیر اسید هیومیک در کشاورزی:

قیمت گوگرد مایع آلی:

بهترین زمان مصرف کلسیم برای درختان:

بهترین زمان هرس درختان:

۵ عامل ریزش گل و میوه:

دلیل ترک خوردگی میوه و را مقابله با آن

 

[njwa_button id=”4789″]

تماس با ما