طریقه مصرف گوگرد مایع ارگانیک

طریقه مصرف گوگرد مایع ارگانیک

مصرف گوگرد مایع ارگانیک این روزها در بین کشاوزران بسیار متداول شده است. و بسیاری سوالات خود را در خصوص نحوه مصرف و میزان لازم و زمان مصرف برای باغات و درختان و محصولات زراعی می پرسند.در اینجا سعی داریم توضیحاتی در این خصوص بیان کنیم. توجه نمایید که این دستور مصرف صرفا برای گوگرد مایع آلی ارگانیک می باشد که تواید خود این مجموعه می باشد و در خصوص گوگردهای دیگر شاید کارایی و نتیجه متفاوتی داشته باشد. نحوه صحیح مصرف در واقع یکی از اصول کود دهی می باشد.که با رعایت آن شما  از همه توان عملکردی کود استفاده کرده اید. این طریقه مصرف توسط مشتریان ما رعایت شده و نتایج بسیار خوبی حاصل شده است . لازم به توضیح است که هر گوگردهای مایع شیمیایی و پتروشیمی طریقه و روش مصرف آنها متفاوت می باشد.

 

طریقه مصرف گوگرد مایع آلی :

طریقه مصرف گوگرد مایع ارگانیک

گوگرد مایع آلی ارگانیک را به روش آبیاری قطره ای و قرغابی و هم به روش محلول پاشی می توان مصرف کرد.در روش آبیاری شما مقداری از گوگرد را در بشکه با آب ترکیب می کنید و سپس همراه با آب آبیاری مورد مصرف قرار می دهید. می توانید در آب آبیاری رها کنید و یا بعد از اینکه در کنار درختان آب جمع شد می توانید با توجه به میزان مشخصی پای هر درخت این محلول را اضافه کنید. نکته ای که لازم است جهت یاد آوری اینکه گوگرد مایع را با کودهای دیگر مانند کود هیومیک و کودهای باردهی npk و دیگر عناصر نیز قابلیت حل شدن را دارد. البته باید در خصوص میزان آن و روش مصرف با کارشناسان ما و یا کارشناس تغذیه مطرح نمایید.

 

میزان مصرف گوگرد مایع:

میزان مصرف گوگرد مایع به روش آبیاری برای محصولات زراعی به ازای هر۱ هکتار ۱۵ الی ۲۰ لیتر گوگرد مایع آلی باید مصرف شود. برای محصولات باغی به ازای هر ۲۰۰ درخت میزان ۲۰ لیتر کفایت می کند. و یا برای هر هکتار که به روش صحیح کاشت شده باشد می توان نیز ۲۰ لیتر استفاده کرد.و اگر برای دفع آفات محصولات زراعی می خواهید به صورت محلول پاشی مصرف نمایید باید ۵ لیتر در هر هکتار استفاده نمایید.و برای درختان به ازای هر یک ۱۰۰۰ لیتر آب ۱ لیتر گوگرد در سم پاش بریزید.در خصوص محلول پاشی حتما موارد اصول محلول پاشی را در نظر داشته باشید.

تحقیقات نشان داده که بهترین زمان استفاده گوگرد مایع آلی در روش آبیاری برای باغات و مزراع در ساعات آخر آبیاری می باشد.

 

بهترین زمان مصرف گوگرد مایع:

یکی از مواردی مهم در کشاورزی زمان استفاده از کود می باشد که معمولا بهترین زمان مصرف کود زمانی می باشد که درخت و یا گیاه بیشترین انرژی را مصرف می کند یک زمان( قبل از گل دهی) و یکی زمان تشکیل (دانه و یا میوه) می باشد. و تا زمان ۲۰ روز قبل از برداشت محصول شما می توانید از گوگرد برای تغذیه درخت استفاده نمایید. تعداد دفعات مورد نیاز حداقل ۲ بار می باشد. برای محصولاتی مانند بادام و گردو که زمان بیشتری تا برداشت نیاز است ۳ بار نیز توصیه می شود.که نتیجه دلخواه شما رقم بخورد.همان طور که می دانید درختان و گیاهان همانند یک موجود زنده نیاز به مراقبت دارند و در صورت نیاز شما باید مواد غذایی مورد نیاز را به درختان خود بدهید.با یک برنامه ریزی مناسب می توانید شاهد بهترین رشد و باردهی محصولات خود باشید.

 

آیا می دانید که:

گوگرد مایع آلی برای دفع آفات نه تنها برخی از آفات را از بین می برد و دفع می کند بلکه نسل آنها را نیز در سال های بعد کمتر خواهد کرد. و اینکه به حشرات مفیدی مانند کفش دوزک ها و زنبور های شکارچی آسیب وارد نمی کند.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالبی که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

طریقه مصرف کود هیومیک :

گوگرد مایع بهتر است یا گوگرد پودری:

قیمت گوگرد مایع آلی:

قیمت اسید هیومیک اصل: