چرا گوگرد مایع آلی استفاده کنیم؟

چرا گوگرد مایع آلی استفاده کنیم؟

گوگرد مایع ارگانیک چه مزیتی نسبت به گوگردهای شیمیایی و مشابه دیگر دارد؟در این مقاله در خصوص مزایا و ترکیب و کاربرد های گوگرد مایع ارگانیک صحبت خواهیم کرد.مهمترین موضوع این است که گوگرد مایع ارگانیک در ترکیب دارای مواد آلی و عناصر فراوری شده می باشد.این دو ویژگی برای کشاورزی و رشد گیاهان بسیار مهم می باشد.گوگرد ارگانیک هم به صورت مستقیم تاثیر بر روی محصول و خاک دارد و هم به صورت غیر مستقیم تاثیر گذاری مفیدی برای شما خواهد داشت. برای اطلاع از تاثیر گذاری و مزایای گوگرد مایع ارگانیک این مقاله را مطالعه نمایید.

 

گوگرد مایع ارگانیک چیست؟

گوگرد مایع  ارگانیک از سنگ معدنی گوگرد به دست می آید.که قبلا به صورت جامد یا گرانولی در کشاورزی مورد استفاده قرار می گرفت.مشکل در استفاده از نوع جامد آن عدم قابلیت حل شدن کامل درآب بود که این امکان وجود نداشت. با تلاش متخصصان این امکان فراهم شد که گوگرد به صورت مایع نیز قابل استفاده باشد. اما در اینجا باز هم یک مشکل وجود داشت که گوگرد مایع به صورت شیمیایی بود و همانند بسیاری از مواد و کود های شیمیایی در برخی موارد باعث ایجاد سوختگی در گیاهان می شد. با تلاش های مهندسین شرکت گوگرد مایع ارگانیک تولید و ثبت اختراع شد این کود هیچ گونه سوزش در گیاهان ایجاد نمی کند. برای اطلاع ازتفاوت گوگرد مایع ارگانیک با شیمیایی می توانید این مقاله را مشاهده نمایید.

 

ترکیبات گوگرد مایع ارگانیک:

گوگرد مایع ارگانیک دارای عنصر بسیار مهم و تاثیر گذار به نام ماده آلی می باشد که عناصری مانند نیتروژن آلی، کربن آلی، گوگرد آلی و اسید آمینه ها می باشد. در این ترکیب چیزی که بیشترین اهمیت را دارند وجود مواد آلی در این کود می باشند. در خاک های کشاورزی ما به دلیل نوع اقلیم گرم و خشک کمبود مواد آلی بسیار مشهود می باشد. یکی از تاثیرات این مواد ایجاد شرایط برای جذب بهتر عناصر موجود در کود ها می باشد. نکته بعدی این است که در ترکیب گوگرد مایع ارگانیک  عناصر به صورت فراوری شده استفاده می شود و به یک غذایی آماده و حاضر برای گیاه می باشد.

 

مزایایی گوگرد مایع ارگانیک:

در ابتدا یکی از مهم ترین و بارز ترین مزیت های گوگرد مایع ارگانیک را بیان می کنیم و آن تاثیر سریع و آنی آن حداکثر طی ۷ روز پس از مصرف می باشد. تاثیر آن آنقدر سریع می باشد که بسیاری از مشتریان با اعلام  این که این تاثیر و عملکرد سریع  و غیر قابل تصور می باشد رضایت خود را از محصول اعلام نموده اند. اما این محلول اعجاب انگیز مزایایی بسیار دیگری نیز دارد که به آنها در حد اشاره  مختصر به آنها می پردازیم.

 

     ۱ . افزایش باردهی محصول:

گوگرد یک عنصر تحریک کننده برای افزایش آنزیم های پروتئین ساز در گیاهان می باشد. که افزایش این آنزیم های باعث افزایش عملکرد بهتر گیاهان خواهد شد.این عملکرد صحیح در سیستم گیاهان و همچنین تامین ریز مغذی ها و اسید آمینه ها در افزایش بار دهی همراه با حفظ کیفیت در رنگ و طمع و درشتی محصول کمک خواهد کرد.گوگرد برای گیاهان دانه روغنی و درختان گردو و بادام و پسته باعث چرب شدن محصول و بلا رفتن کیفیت آن خواهد شد.

 

     ۲ . قابلیت بالای حل شدن در آب :

به دلیل قابلیت بالا در حل و ترکیب شدن با آب استفاده آسان را در پی خواهد داشت هم به صورت آبیاری و نیز به صورت محلول پاشی مورد استفاده قرار می گیرد.برای حل شدن آن نیازی به هیچ گونه وسیله ای نمی باشد.بسیاری از گوگردهای پتروشیمی به دلیل پایه مواد نفتی آب گریز بوده و به درستی با آب ترکیب نمی شوند. این محلول زمانی که با آب ترکیب می شود تغییر رنگ داده و کمی شیری رنگ می گردد.

 

       ۳ . قابلیت جذب بالا توسط گیاه:

در بسیاری مواقع دیده شده که پس از مصرف کود ها گیاه به آن یا اصلا واکنش نشان نداده و یا نتیجه مطلوب و مورد انتظار مشاهده نشده است.در بررسی های مشخص شده گیاهان به دلیل کمبود مواد معدنی در خاک و یا به دلیل وجود برخی عناصر  مانند آهک در خاک نمی توانند مواد مورد نیاز را دریافت کنند.گوگرد ارگانیک آنکه عناصر آن فرآوری کامل و غنی سازی شده می باشند و چون به صورت سولفات می باشد به طور کامل جذب گیاه می شود.این نوع گوگرد دارای تحرک خوبی در خاک می باشد و به راحتی در دسترس ریشه قرار می گیرد.

 

       ۴ . افزایش مقاومت گیاه در برابر تنش های محیطی:

همیشه بخشی از  خسارت های که به کشاورزی متحمل می گردد عوامل محیطی مانند سرما و گرما و یا کم آبی و خشک سالی می باشد. این عوامل به دلیل آنکه تحت کنترل ما نمی باشند نمی توان پیش بینی نمود.و بعضی موارد هم به محصول و هم به درخت خسارتهای جبران ناپذیری وارد می کنند.در مقابل این تنش ها چه اقدامی می توان انجام داد؟ یکی از راه موثر استفاده از گوگرد آلی مایع ارگانیک که دارای مواد آلی می باشد. تاثیرات مواد آلی را بر روی خاک و گیاهان حتما مطالعه نمایید.

       ۵ . از بین برنده آفات و دفع بیماری های قارچی:

همیشه محصولات کشاورزی در معرض آسیب ها و بیماری هستند. یکی از دلایل افزایش آفات و بیماری های استفاده از کود های شیمیایی می باشد. ود های شیمیایی باعث بر هم زدن ساختار فیولوژیک خاک و  از بین رفتن برخی گیاهان و باکتری های مفید در خاک شده است که یکی از اثرات آن افزایش آفات و بیماری های قارچی و حشرات در سالهای بعد بوده است.گوگرد مایع ارگانیک هم به عنوان یک کود کامل منبع غذایی و هم برای دفع آفات و همچنین عدم گسترش بیماری های قارچی در محصول به شما کمک خواهد کرد. گوگرد مایع ارگانیک در دفع آفات مانند سفیدک، سیاهک، زنگ و حشرات موثر می باشد. یک کود کامل با دو ویژگی شما را از استفاده چند کود بی نیاز خواهد کرد.

 

        ۶ . ضد عفونی کننده خاک و بهبود کودهی زیست محیطی:

در بعضی از مناطق با کشت مداوم و استفاده از سموم و کودهای شیمیایی خاک آلوده شده است. و این آلودگی باعث از بین رفتن باکتری های مفید و میکرو ارگانیسم خاک و کودهای زیست محیطی که به صورت طبیعی در خاک وجود دارد می شود. با استفاده گوگرد مایع ارگانیک برای دفع آفات و بیماری های قارچی موجب کاهش استفاده از سموم شیمیایی می شود و این کار کاهش سمیت خاک را در پی خواهد داشت.از طرفی نیز گوگرد مایع ارگانیک به دلیل خاصیت قارچ کشی با کودهای دامی و حیوانی ترکیب شده و در چالکودها مصرف می شود. دلیل استفاده از گوگرد مایع برای کودهای دامی را مشاهده نمایید.

 

         ۷ . اصلاح و بهبود ساختار خاک:

اصلاح اراضی شور و قلیایی و آهکی با تغییر نسبت (پتاسیم به سدیم) یکی دیگر از کاربرد های گوگرد مایع می باشد. بالای ۹۰ درصد خاک های کشاورزی ما دارای میزان بالایی از آهک می باشد.آهک باعث عدم جذب بهتر عناصر و مواد آلی توسط گیاه می گردد. برای کاهش ph خاک می توانید از این محصول کمک بگیرید.مثلا در باغات آذربایجان غربی و سمیرم با استفاده از گوگرد مایع در کاهش میزان آهک و جذب عناصر آهن و روی توسط درختان سیب بسیار موثر واقع شده است. گوگرد مایع آلی ارگانیک پایداری خوبی نیز در خاک دارد که از این رو اگر پس از مدتی خاک شما آهک پایینی خواهد داشت.

.

          ۸ . کمک به جذب عناصر دیگر:

به خاطر مواد آلی در ترکیب این محصول یکی از تاثیرات جانبی کود گوگرد مایع کمک به جذب بهتر عناصر مانند فسفر، پتاسیم،آهن، روی و…. خواهد کرد.همچنین برخی از عناصر مانند کربنات ها به دلیل نوع ساختار خاک برای ریشه قابل جذب نمی باشند. و نیاز می باشد که یک عنصری واسط وجود داشته باشد که این عناصر غیر قابل جذب را سولفاته نمایند و آماده برای جذب کنند. و گوگرد مایع آلی برای جذب این عناصر بسیار تاثیر خواهد داشت.

 

         ۹ . کاهش هزینه برای خرید کودهای مختلف:

متاسفانه بسیاری از کشاورزان عزیز ما به دلیل بی اطلاعی برای خرید برخی از کودهای کشاورزی هزینه های زیادی را پرداخت نموده اند که بسیاری از آنها دارای کیفیت مطلوب نیز نمی باشد. و لذا در مصرف این کودها با یکدیگر از نظر زمانی نیز با هم تداخل دارد. بسیار از این کودها شیمیایی در صورت مصرف کمی بیشتر از حد معمول باعث اثر سوزش در محصولات زراعی و باغی می شوند. به جای استفاده از چندین کود و صرف هزینه بسیار می توانید یک کود کامل را داشته باشید.که تاثیر آنی و سریع را در بر داشته باشد و هزینه های کمتری را به شما تحمیل نمایید.

 

        ۱۰٫ترکیبات ارگانیک :

گوگردهای شیمایی و پتروشیمی معمولا دارای ناخالصی بسیاری می باشند از این رو در هنگام مصرف به دلیل ناخالصی موجود و سوافور بیش از حد و کنترل نشده باعث گیاه سوزی و تکروز و کلرزو می شود. در حالی گوگرد مایع ارگانیک نه تنها ضرری برای خاک و زمین ندارد بلکه به کاهش سمیت خاک و بهبود فعالیت کود های زیستی کمک خواهد کرد. قبلا در خصوص تفاوت گوگرد مایع ارگانیک با شیمیایی مواردی را بیان کردیم.

 

  جمع بندی:

با توجه به مزایای که  توضیح داده شده می توان به این جمع بندی رسید که گوگرد آلی ارگانیک یک کود کامل برای بر طرف نمودن و تامین بسیاری از نیازهای گیاهان و درختان و خاک می باشد.برای درک بهتر از گوگرد مایع می توانید مقایسه گوگرد ارگانیک با شیمیایی را مطالعه نمایید.عناصر فراوری شده این کود یک غذایی آماده برای گیاه به حساب می آید.این محصول در ساخت برخی از وسایل آرایشی و بهداشتی نیز مصرف می گردد.برای خرید گوگرد مایع ارگانیک می توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

 

مطالب پیشنهادی:

مطالب که توسط کاربران بیشترین بازدید را داشته است.

 کود هیومیک اصل چه ویژگی دارد؟

چرا کود آهن کلاستری استفاده کنیم؟